Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Aquapark Delňa, Prešov

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:7€ / 1 hod; 10€ / 2 hod; 15€ / celý deň
Otváracie hodiny:
(wellnessu)
PO-PIA: 14:00 – 20:00

Booking.com

SO-NE: 12:00 – 20:00

Web:http://www.aquaparkpresov.sk/

Aquapark Delňa v Prešove je, minimálne na východe, celkom známy. Otvorený bol v roku 2012, čiže je relatívne nový. Veľkosťou je to skôr menší aquapark, najmä v porovnaní s najznámejšími ako AquaCity v Poprade, resp. Tatralandia v Liptovskom Mikuláši alebo Thermalpark v Bešeňovej. Disponuje iba vnútornými bazénmi, reštauráciou, šmýkalkou/tobogánom, dvoma vírivkami a wellnessom.

bazeny-delna-presov

Čo sa týka vstupného do wellnessu, je viacero možností:

  1. Len samotný wellness – 7€ na jednu hodinu alebo 10€ na dve hodiny.
  2. V kombinácii s bazénmi, ktoré stoja pre dospelých 4,5€/1 hod; 5,5€/2 hod; 9€/4 hod a na celý deň 11€. Ak chcete bazén spojiť s wellnessom, k cene bazénov si priplatíte 2,5€ za každú pol hodinu, prípadne je možnosť celodenného vstupu do bazénov a wellnessu za 15€. Pre deti, ZŤP a dôchodcov nad 70r je vstupné nižšie (3,5€ / 4,5€ / 6€ / 9€, resp. celý deň s wellnessom 13€).

Vstup do wellnessu je od 15 rokov.

Samotný wellness je v „pivničných“ priestoroch, od bazénovej časti oddelený. Vstup je cez turniket, t.j. musíte si strážiť čas 🙂 , hneď pri vstupe dostanete plachtu, je to bezplavková zóna.

wellness-presov-delna

Čo sa týka vybavenia, je to taký priemer. Výhodou je, že celý objekt je nový, t.j. aj wellness ešte nestihol nahlodať zub času, ako napr. Wellness v Hoteli Čingov. Prostredie je príjemné, čiastočne rozčlenené. Sauny, vírivka a Kneippov chodník sú situované v „centrálnej“ časti.

wellness-presov-delna-virivka

Odčlenené sú oddychové miestnosti, v ktorých sú aj vyhrievané lehátka.

wellness-presov-delna-oddychova

Sáun tu nájdete päť: dve suché fínske, infra a dve parné (aromatizované). Po saune sa môžete napiť z kohútika (našťastie! 😀 ) a schladiť v ľadovej jaskyni, kde je -15°C.

ladova-miestnost

Reálne je sú ale všetky steny a podlaha omrznuté. Ochladzovací bazén tu nie je, takže musí postačiť kombinácia ľadovej jaskyne a sprchy. Neschladí to rovnako ako bazén, ale je to príjemná zmena.

Ako by sme to zhodnotili? Pohodový wellness s adekvátnou cenou, vhodný najmä ak sa chcete zájsť po práci na hodinku vysaunovať. Prípadne to môžete spojiť aj s rodinným oddychom – deti s dozorom necháte v bazénoch a odbehnete sa vypotiť 🙂 . Práve v takýchto prípadoch tam občas zabehneme aj my, z KE cesta trvá 20-30 minút.

Ak by ste chceli ísť zregenerovať na dlhšie, odporúčame zájsť pár km do Penzióna Placidus v Ruskej Novej Vsi.

Zdroj obrázkov: http://www.aquaparkpresov.sk/fotogaleria

 

 

 

Diskusia k článku

komentár/-e