Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Family Gym Cassovar (Forma club), Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:do 15:00: 12€/vstup; po 15:00: 15€/vstup
Otváracie hodiny:PO-PIA: 06:00 – 22:00
SO-NE: 08:00 – 22:00
Web:http://www.familygym.sk/sk/cassovar/index

Family Gym Cassovar bude mnohým, predpokladám, viac známy ako Forma Club v Cassovare, na Žriedlovej ulici v Košiciach. „Stará známa Forma“ prešla v posledných mesiacoch rebrandingom a po novom je to už Family Gym Cassovar. My sme wellness navštevovali ešte za čias Formy, ale píšeme o ňom s oneskorením. Zmena názvu sa dotkla, okrem iného aj cenníkov. Predtým to fungovalo na systéme členského a lacné to veru nebolo. Na presné sumy sa síce nepamätám, ale už je to minulosť, takže to nie je ani podstatné. Dnes si môžete wellness dopriať za 12€, ak prídete pred 15tou hodinou, resp. za 15€, ak prídete po 15tej. Táto cena je za vstup 🙂

Booking.com

Obrovskou výhodou wellnessu vo Family Gyme Cassovar je otváracia doba. Veľmi často sa totiž pre wellness rozhodneme dosť neskoro, pričom o 20tej hodine už toho na výber veľa neostáva. Preto sme poväčšine skončili vo Family Gyme, prípadne ak sme mali 20-30 minút času na cestu, tak aj v Penzióne Precedens pri Trebišove. To sú totiž jedny z mála wellnessov v Košiciach a okolí otvorené do 22:00. (Wellness Slamený dom v Malej Ide sme objavili až nedávno 🙂 ). Pre mnohých môže byť tiež výhodou dostupnosť aj predpoludním, drvivá väčšina wellnessov totiž otvára až poobedňajších hodinách.

Vo Family Gym Cassovar sa nemusíte báť nemilých prekvapení ako napr. vo wellnesse Hotela Čingov. Práve naopak, tu je všetko tak, ako má byť. A to si sám o sebe myslím, že som prehnane kritický 🙂 . Čisté, vkusne zariadené, logicky usporiadané a dobre vybavené. 

wellness-forma-club-family-gym-kosice

Sáun tu nájdete päť: fínsku, parnú, infra, soľnú a bylinkovú. Najčastejšie si dávame fínsku a parnú, ostatné len ak sú tieto dve obsadené. Hneď vedľa fínskej sauny sú aj sprchy (za paravanom) a ochladzovací bazén (jes! 😀 ). Po saune môžete doplniť tekutiny pri bare, kde je k dispozícii aj stroj na sódu. Na oddych sú k dispozícii vyhrievané ležadlá, ratanové lehátka pri Kneippovom chodníku alebo posedenie pri konferenčnom stolíku. Atmosféru dotvára jemný hudobný podmaz a ambientné osvetlenie. Takto to mám naozaj rád.

wellness-forma-club-family-gym-kosice-lehatka

Dve vírivky sú od tejto „centrálnej miestnosti“ so saunami a oddychovou časťou oddelené, pocit súkromia zaručený. Jedna z víriviek je väčšia, pre cca 5-6 osôb,  menšia pre 2-3 osoby (technicky asi aj pre 4, ale prečo sa tlačiť, keď sú dve). Obe sú len na sedenia a sú od seba predelené stenami. Malá nevýhoda je, že o zapnutie vírivky musíte požiadať obsluhu pri bare. Ďalšia malá nevýhoda, obe vírivky majú časovač a po X minútach sa automaticky vypnú – ak chcete ďalšie kolo, opäť musíte ísť k baru.

wellness-forma-club-family-gym-kosice-virivka

Ak hľadáte solídny wellness v Košiciach, ktorý určite nesklame, vrelo odporúčame Family Gym Cassovar. Vstupné trošku vyššie, ale zato časovo bez obmedzenia. Za vyskúšanie to rozhodne stojí.

Zdroj obrázkov: https://www.facebook.com/pg/familygymcassovar/photos

Diskusia k článku

komentár/-e