Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Grandhotel**** Starý Smokovec

Základné informácie
Bezplavková zóna:sauny áno, bazén nie
Vstupné:17€ / 3 hod
Otváracie hodiny:15:00 – 21:00
Web:https://www.tmrhotels.com/grandhotel-stary-smokovec/sk/

Po minulotýždňovom sklamaní v Hoteli Lomnica sme dali šancu ďalšej tatranskej klasike – Grandhotel**** Starý Smokovec. Tentokrát sme, našťastie, odchádzali vyslovene spokojní. Pocity z hotela podobne pozitívne. Kým prídete k wellnessovej časti, prejdete sa po zopár chodbách a je to tam vyslovene príjemné. Osobne mám veľmi rád takéto zrekonštruované historické budovy.
Wellnessová časť je rozdelená na dve zóny – bazénová a saunová. Nie je to ale tak, ako v Hoteli Lomnica, že tá saunová časť je v podstate iba ulička s nasekanými saunami 😀 V tomto prípade ide o plnohodnotnú wellnessovú časť.

Booking.com

grandhotel-stary-smokovec-wellness-bazen

Okolo bazéna sú rozmiestnená lehátka a jedna časť je aj presklená s výhľadom. Síce nie na Tatry, ale aj tak poteší. Tiež je tu jedna vírivka.

Saunová časť nebola ani obrovská, ani ničím výrazne jedinečná, ale aj napriek tomu sme sa tu cítili vyslovene príjemne. Zároveň nechýba nič, čo by ste obvykle očakávali. Voda na občerstvenie, sprchy , ochladzovací bazén a fínska sauna pokope. Môže to vyznieť ako úplná banalita, ale ak musíte výjsť zo sauny a ísť do sprchy na opačný koniec, následne opäť niekam inam do bazéna, tak to nie je zrovna pohodlné.
Fínska sauna nebola obrovská pre 50 ľudí na saunovú šou, ale bola priestranná. Tiež sa mi páčil detail – múriky z tehál okolo piecky. Detail, ktorý ovplyvní výsledný pocit 🙂 Mimochodom, ochladzovací bazén stál za to.
Okrem spomenutej fínskej, tu je aj pekná infrasaunaparná sauna. V prehľade uvádzam počet sáun 4, aj keď tá štvrtá nie je vyslovene saunou. Ide o komoru, ktorej presný názov si ani nepamätám, ale je to malá komôrka s dvoma stoličkami, kde nie je teplo, iba slaná hustá para (pred vstupom si to zapnete a cez trysku vám to zaplní parou). Zaujímavé, páčilo sa mi to – ešte som to nikde inde nevidel.

grandhotel-stary-smokovec-wellness

Mne sa najviac páčilo v oddychovej miestnosti. Bol tam dostatok lehátok (aj rovných), príjemné prítmie a ticho.

grandhotel-stary-smokovec-wellness-oddychova

V neposlednom rade stojí za zmienku aj fajn vírivka s penou a poriadne teplou vodou. 🙂

Výsledok? Oddýchnutí, fyzicky aj psychicky. Príjemný priestor robí vo výsledku naozaj veľa. Odporúčame, aj cena je na 3 hodiny fajn. Deti pod 16 rokov majú vstup povolený len v čase 15:00 – 18:00, takže sa nemusíte báť ani nepríjemného hluku.

Zdroj obrázkov: https://www.tmrhotels.com/grandhotel-stary-smokovec/sk/wellness-centrum/

 

Diskusia k článku

komentár/-e