Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Čingov v Slovenskom raji

Základné informácie
Bezplavková zóna:Skôr áno
Vstupné:19€ / 3 hod
Otváracie hodiny:10:00/14:00 – 21:00

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Asi takto by som to uzavrel, ak by som dostal za úlohu vystihnúť wellness v Hoteli Čingov jednou vetou. Prečo? Nech rozmýšľam akokoľvek, napadá mi iba jedno jediné pozitívum, ku ktorému sa dostanem.

Booking.com

Informácie dostupné pred návštevou boli maximálne zavádzajúce. Zopár (resp. dva páry – 4ks, pre exaktnosť 😀 ) fotiek, ktoré nemajú príliš výpovednú hodnotu, dokrášlené šikovným fotografom/grafikom a cenník. Cenník zamiešal karty totálne. Dovolím si tvrdiť, že v očiach majority suma 19€ za tri hodiny vytvára obrovské očakávania. O to viac s prihliadnutím na región. Zhrnúť by sa to dalo asi takto:

ocakavanie-vs-realita

Sečteno a podtrženo: žiadna idylka sa nekonala. Sadli sme na lep Hotelu Čingov. Čo už, aj dôležitejší ľudia už sadli na lep, napríklad Štatistickému úradu.

Prvé pochybnosti sa dostavili pri pohľade na hotel, ďalšie pri vstupe na recepciu. Ešte veľa vody Slovenským rajom pretečie, kým sa pach minulého režimu z Hotela Čingov vyvetrá. Zatiaľ to boli iba predsudky. Ale opodstatnené.

V šatni sme obdržali plachty a plní očakávaní sme vtrhli do wellnessu. Prvý dojem bol neutrálny. Naše kroky viedli, klasicky. do fínskej sauny. Tá si zaslúži pochvalu, vyhriala nás kvalitne. Pozitívom je aj ochladzovací bazénik, ktorý po minúte lámal kosti.

O kultúrny program sa nám postaral pár v rokoch. Ako? Súložou vo vírivke. Pani skuvíňala od slasti ako nepríčetná. Takéto výšky by nedal ani Maťo Ďurinda v časoch najväčšej slávy. Zjavne im neprekážalo ani to, že sme chvíľu predtým vošli do sauny, vzdialenej od vírivky jeden krok. Pochopiteľne, relax v tejto vírivke sme odložili na neurčito. 🙁 Alebo skôr určito – neviem si predstaviť okolnosti a dôvod, kvôli ktorým by sme sa sem mali vrátiť.

Zatiaľ bola naša nálada nahnutá len vďaka excesívnemu páriku. Zvyšok sme začali vnímať až po dorovnaní teplotných výkyvov zo sauny a ochladzovacieho bazénika. Oddychová miestnosť sa na tú z galérie hotela podobala jedine pôdorysom a čiastočne farbou podlahy.

wellness-hotel-cingov-slovensky-raj2

Na foto pôsobí vcelku obstojne a útulne. Zhyperbolizujem to, ale prirovnal by som to k ležaniu na lehátku v nejakom protitankovom úkryte. Nikdy som v takom nebol, ale takto by som si ho predstavil. Atmosféru dopĺňal periodický škripot ventilátora a ozvena čerpadla vírivky. Vyzdvihol by som akurát prítmie, to mám vo wellnesse naozaj rád.

A čo zvyšok? Prešiel som sa, aby som sa poobzeral. Čas sa tu zastavil asi ešte v dobe, keď dostal Božský Kája prvého zo 40-tich slávikov. Žiadne moderné stavebné materiály tu nenájdete (sadrokartón, dlažba, obkladačky/mozaika…). Krivé steny a podlaha natreté nejakou olejovou farbou, toť vsjo. Estetika veškerá žádná. Vírivka pôsobiaca dojmom, akoby ju na kolene poskladal Karči-Edison z Nevery po Slovensky. Ako bonus vydávala hluk, ktorý statočne rezonoval po celom priestore.

Chceli sme vyskúšať každú z piatich sáun (teda štyroch, infra bola vypnutá), okrem fínskej teda ešte klasickú parnú, soľnú parnú a eukalyptovú parnú. Viac-menej to boli také klasiky, ale aby som nebol iba kritický, musím pochváliť jednu fičúru v eukalyptovej saune. Je ňou „murovaný stolček“ v strede sauny, ktorý slúži napríklad na vyloženie nôh. S tým sme sa doteraz nestretli nikde a dávame palec hore. A to je práve to pozitívum, ktoré som spomínal na začiatku.

wellness-hotel-cingov-slovensky-raj3

A aby som zo seba vypustil všetok tlak, pridám ďalšiu kritiku. Fotka sauny je krásna, ale pohľad na povypadávané obklady, odutú omietku a povlak pripomínajúci pleseň Vám pobyt minimálne znepríjemní. Rozbor som nerobil, takže netvrdím, že to pleseň bola. Radšej som ju prehliadal a dúfal, že sa mýlim. Predstava saunovania s hubičkami a lišajmi nie je zrovna najlichotivejšia 🙂 .

Okrem spomenutého vybavenia tu nájdete ešte masážne sprchy a ľadové vedro. Samostatne oddelený je „plavecký bazén“ s vírivkou. Nie je to plavecký bazén štandardných rozmerov, ale dá sa v ňom zaplávať. V tejto časti sú potrebné plavky a vstup len do bazéna je možné zakúpiť aj osobitne (nižšia cena).

wellness-hotel-cingov-slovensky-raj

Výnimočne som si so sebou vzal telefón aj ja, čiže aj nejaká vlastná foto:

virivka bazen

Na záver by som rád wellnessu v Hoteli Čingov oficiálne udelil titul v kategórii Najuletenejšie vstupné. Gratulujem!

 

Zdroj obrázkov: http://www.hotelcingov.sk/?sub=21&g=7

 

Diskusia k článku

komentár/-e