Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Galileo**** Donovaly

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:14€
Otváracie hodiny:NE-ŠTV: 16:00 – 22:00; PIA-SO: 14:00 – 22:00
Web:http://www.galileohotel.sk

Donovaly sú vyhľadávanou stredoslovenskou destináciou. A keďže sú „v strede“, tak to má aj „každý blízko“. 🙂 Zastavili sme sa na wellness v Hoteli Galileo****. Nie je potrebné sa objednať a hlavnou výhodou, prečo sme prišli sem, je otváracia doba do 22:00. Na webe je uvádzaná cena vstupného bez časového obmedzenia vstupného – predpokladám, že je to na vstup, nie na 1/2/3 hod. My sme stihli iba 1,5 hod, čiže je to len predpoklad.

Booking.com

Hotel pôsobil tak, že štyri hviezdičky má naozaj zaslúžene. Wellness je umiestnený v podkroví, na treťom poschodí, čo nás mierne prekvapilo. Väčšinou je to opačným smerom (pivničné priestory).
Vychytali sme perfektný čas (piatok večer) – v celom wellnesse sme boli úplne sami. To už je čo povedať, mať súkromný wellness v 4* hoteli v Donovaloch 😀 .

wellness-donovaly-galileo

Sauny sú tu štyri: fínska, infra, parná a švédska. Švédska sauna je niečo medzi suchou fínskou a parnou, ale tá, žiaľ, bola vypnutá. Ak by ste sa sem vybrali, tak drobná rada – táto sauna sa zapína na vyžiadanie, v prípade záujmu o to poproste obsluhu.
Fínska sauna bola dosť priestranná s troma úrovňami, svoju teplotnú úroveň si v nej nájde každý.

wellness-donovaly-galileo-1

Na ochladenie po fínskej je hneď vedľa spŕch osobitná miestnosť, v ktorej je ochladzovací bazénik a „mraznička“ – poriadne vychladená miestnosť (teplotu sme nepostrehli, ale ani vyslovene nehľadali). Ochladzovací bazén je skôr pre tých skúsenejších otužilcov, prípadne poriadne odhodlaných 😀 Pripomenul nám zatiaľ najchladnejší ochladzovací bazén v Hotel Residence Družba**** v Jasnej. Väčšinou si dávam na ochladenie 1-2 minúty, tu som si dal tak pol minúty a stačilo. Ale bolo to fakt super. 

wellness-donovaly-galileo-ochladzovaci-bazen

Najviac ma ale zaujal až oddych po statočnom ochladení. Perfektné, zatiaľ asi najlepšie lehátka, aké som kedy skúsil (ani nie nejak špeciálne luxusné, ale maximálne pohodlne zahnuté). Odporúčam sa do nich vyvaliť, zaklopiť do „ľahu“ a len tak si užívať výhľad na okolie. Lehátka sú totiž rovno pred oknami, z ktorých je pekný výhľad (mimo hlavnej cesty, ktorá je hneď pod oknami 😀 ). Je tu aj balkón, ale ten sme nevyužili. wellness-donovaly-galileo-vyhlad

Z tohto lehátka sa mi už ani do sauny a vírivky nechcelo. Vtedy mi prišlo trošku ľúto, že sme neprišli skôr. Kľudne by som tam preležal aj pol dňa. Vyskúšali sme ešte rýchlo ostatné sauny s vírivkou a už sme sa aj museli pobrať preč. Narýchlo sme prešli aj „studený potok“ – niečo na štýl Kneippovho chodníka, ale len so studenou vodou. Nabudúce sem prídeme na dlhšie 🙂 a možno aj masáž, ktorých je v ponuke dostatok.

wellness-donovaly-galileo-virivky

PS: Nenachádza sa tu žiaden spoločný výdajník vody, t.j. vodu (pohár alebo džbán s pohárom) si poproste tiež u obsluhy.
Po lyžovačke na Donovaloch je to perfektné miesto na oddych. Úplne postačí jedno kolo v saune a ochladzovacom bazéne, potom už len 2 hodiny na lehátku pri okne 🙂

Zdroj obrázkov: http://www.galileohotel.sk/galeria/wellness

Diskusia k článku

komentár/-e