Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Lesanka***, Košická Belá/Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:50:50
Vstupné:Sauny: 10€ / 1,5 hod; Vírivka: 5€ / 30 min
Otváracie hodiny:PO-ŠTV: 14:00 – 22:00, PIA-NE: 10:00 – 22:00
Web:https://www.hotel-lesanka.sk

Vybrať si wellness v Košiciach a okolí nie je až také jednoduché, pretože je tu mnoho skvelých centier. Spomínali sme to už pri Terra Vitae alebo Zen Beauty Spa a Hotel Lesanka*** pri Ružíne to len potvrdzuje. Lesanka je pre košičanov celkom známa, my sme to poznali tiež, aj keď sme tu ešte nikdy neboli. Aj keď, popravde, boli sme mierne zaskočení aké je to veľké. Jednak samotný hotel, ale aj relax časť, ktorá je v samostatnej budove a obsahuje wellness, bazén, posilňovňu a bowling.

Booking.com

wellness-lesanka

Budova relax zóny vyzerá tak, že bola len nedávno postavená – aj zvonku, aj zvnútra. Všetko pôsobí novo. Ako môžete vidieť, okolie je tiež pekne upravené. Vnútri sa vyzúva hneď pri vchode v predsieni, do haly k recepcii sa vchádza naboso (najmä ak o tom neviete a nemáte šľapky 🙂 ). Prvé dva kladné pocity pri vstupe – vyhrievaná podlaha a extrémne pekný priestor 🙂

lesanka-wellness-recepcia

Na wellness je nutné sa objednať, resp. aspoň pred návštevou telefonicky preveriť, či to nebude problém prísť bez objednania 2 hodiny vopred. Bol to aj náš prípad, zavolali sme, či môžeme a do 1/2 hodiny sme sa už džakuzovali.

Cenník je trošku zložitejší, platí sa samostatne za sauny, bazén, aj vírivku. Resp. dá sa aj všetko spolu – 17€ / 3 hod, v opačnom prípade je to 10€ za sauny na 1,5 hod a 5€ za vírivku na 30 min (pre deti do 12r platia polovičné ceny). My sme si dali sauny s vírivkou za 15€, t.j. v súčte na 2 hodiny. Platiť sa dá aj kartou (v 3* hoteli to je asi samozrejmosť, ale vo všeobecnosti to samozrejmosť nie je – čo mi občas spôsobuje problémy, pretože väčšinou hotovosťou nedisponujem).

Skrinky v šatni sú priestranné a samotná šatňa je tiež pekná. Z šatne sa vychádza rovno pred bazén a v tomto priestore je dovolené chodiť jedine naboso.

wellness-lesanka-bazen

My sme sa vybrali rovno do vonkajšej vírivky. NE-SKU-TOČ-NÉ! Kľudne by som si tam dal aj trvalý pobyt. Som veľmi rád, že sme pri Košiciach niečo také objavili. Exteriérová vírivka, to je dimenzia navyše. Odporúčame sem prísť po zotmení, vyvaliť sa do teplej vody, zapozerať sa na oblohu a v kľude rozmýšľať, prečo je to maslo také drahé. A to všetko bez svetelného smogu, pretože ste na mieste, kde dávajú líšky dobrú noc. Ale naozaj, cez deň to nebude mať také čaro ako za tmy.

wellness-lesanka-vonkajsia-virivka

Oddychová miestnosť je v takomto štýle ako na foto nižšie, ale zďaleka nie tak presvetlená + sú tam lehátka. Na bare si môžete zapožičať aj čítaníčko, ak si chcete skrátiť vyrovnávanie teplôt po saune.

wellness-lesanka-oddychova-miestnost

Sauny sú tu tri – fínska, infra a parná. Zdravý základ, osobne si vystačím len s fínskou, takže k tomu žiadne výhrady. Obrovské plus dávam za ochladzovací bazén, bez ktorého pre mňa sauna nemá až taký zmysel (resp. bez neho by to bolo obrovské mínus 😀 ).

Minimálne kvôli vírivke z nás budú pravidelní návštevníci.

Zdroj obrázkov: http://www.hotel-lesanka.sk/sk/main/galeria/detail/sport-relax-centrum/

Diskusia k článku

komentár/-e