Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Metropol, Spišská Nová Ves

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:10€ / 1 hod, 15€ / 2 hod
Otváracie hodiny:14:00 – 22:00

Do wellnessu Hotela Metropol v Spišskej Novej Vsi nás zavialo vcelku náhodne. Neočakávane sme sa ocitli v SNV a mali sme asi 1,5 hod k dobru. Ako stráviť hodinu aj pol v Spišskej? Vygooglite si wellness, jasná vec. Zo spišského regiónu sme zatiaľ mali kadejaké skúsenosti, boli sme preto skeptický. Naše obavy boli spôsobené predošlou návštevou Hotela Čingov.

Booking.com

Paranoje sa nenaplnili, hotel je štvorhviezdičkový. A je to cítiť už v prvom kontakte, na recepcii. Najmä v porovnaní s prvými pocitmi v Aqua Maria Veľaty. Ako sa v modelingových kuloároch svojho času zvyklo povrávať, bola to zmena o rovných 365 stupňov.

Personál na recepcii nás privítal profesionálne, ale pohodovo zároveň. A kým sme neprezradili, že chceme ísť len na wellness za 10€, cítili sme sa aj celkom dôležito (a to aj napriek nášmu teplakovému outfitu! 😀 ).

Prevzali sme si kľúčiky od skriniek v šatni a nabrali sme azimut k výťahom. Wellness sa nachádza v pivničných priestoroch a cestou k nemu nie sú žiadne turnikety. Preložené do „špekulantskej reči“ 🙂 to znamená, že pobyt v saune či vírivke si môžete o pár minút predĺžiť na úkor prezliekania resp. sprchy po. Čas na minúty nekontroluje nik, ale neodporúčame to okato zneužívať.

V šatni, ktorá je spoločná pre ženy a mužov, to zatiaľ nepôsobí zvlášť netradične. Kým neotvoríte skrinku. V nej Vás prekvapí drobná pozornosť, v podobe jednorázových osobných a hygienických pomôcok (čiapka do sprchy, gumka do vlasov, odlíčovacie tampóny, tyčinky do uší a nejaké jednorázové spodné prádlo) . Pri mne to účel splnilo do bodky. Bol som z toho unesený, aj keď som nič nevyužil. A vzal som to len kvôli fotke 🙂 .subor_000

Z šatne prechádzame do samotného wellnessu nesmelým krokom. Skromne sa rozhliadame – čo, kde, ako.

Sáun je tu päť, ak rátame aj saunárium a bylinkovú inhaláciu. Bylinková inhalácia vyzerá na pohľad ako parná sauna, ale nie je tam ani tak vlhko, ani tak teplo, len tam čosi cítiť. Takýto druh sáun navštevujeme len v dôsledku našej zvedavosti, tzv. syndróm Kolumbus (Google Vám o tomto syndróme nenapovie nič, pretože som ho vymyslel a pomenoval ja, práve v tejto chvíli). Objavujeme všetky zákutia, ale obvykle v týchto inhalačných miestnostiach príliš dlho neobsedíme.

Ďalšou polosaunou je saunárium, tj taká 1/2 fínskej sauny. Tá je vhodná asi pre tých, ktorí nezvládajú teploty v klasickej fínskej saune, prípadne pre saunových začiatočníkov a možno aj deti. Fínska sauna tu nie je ničím špecifická a nie je ani príliš veľká. Max pre štyroch ležiacich, resp. 8-10 sediacich.

Poslednou saunou je „dvojitá“ parná sauna – dve parné sauny sú spolu prepojené a v krátkej uličke medzi nimi je sprcha. S tým sme sa ešte nestretli a veľmi sa nám to páčilo, bolo to vcelku príjemné osprchovať sa vlažnou vodou počas saunovania. Palec hore za netradičnosť!

Ak sa po saune chcete schladiť viac, máte k dispozícii ochladzovací bazénik. Počas našej návštevy nebol príliš studený, vhodný aj pre citlivejších. Kto by preferoval studené vedro, je tu tiež.

wellness-hotel-metropol-spisska-nova-ves

Srdce Vám ale ešte len zaplesá. Ak sa vyberiete doplniť vypotené tekutiny, prekvapí Vás výber. Napiť sa môžete vody s pomarančom, vody s citrónom alebo čerstvého čaju. A dokonca, k dispozícii máte aj med, ktorý si môžete pridať do čaju. S takýmto servisom sme sa stretli poprvýkrát vôbec. Tentokrát dva palce hore!

Oddýchnuť si môžete na vyhrievaných, prípadne na drevených lehátkach v oddychovej miestnosti.

wellness-hotel-metropol-spisska-nova-ves3wellness-hotel-metropol-spisska-nova-ves2

Spomenutá oddychová miestnosť z môjho pohľadu nie je úplne v súlade so zvyškom priestorov, akoby bola koncepčne mimo a trošku neútulná. Účel ale spĺňa.

Zakončiť to môžete vo vírivke, ktorá dominuje celému priestoru.

wellness-hotel-metropol-spisska-nova-ves5wellness-hotel-metropol-spisska-nova-ves4

Zdroj obrázkov: http://www.hotel-metropol.sk/sk/?wellness

 

Diskusia k článku

komentár/-e