Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Patria****, Štrbské Pleso

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno (bazén nie)
Vstupné:29,90€ / 4 hod
Otváracie hodiny:PO-NE: 15:00 – 21:30, UT: 16:00 – 21:30
Web:www.hotelpatria.sk

Do Hotela Patria**** sme sa chystali minimálne pol roka. Najmä v zime, kedy sme boli v Tatrách takmer každý víkend. Počas sezóny to ale nie je jednoduché, dokonca v hlavnej sezóne (prelom rokov, cca od Vianoc do Troch kráľov) je wellness výhradne pre ubytovaných. Druhým dôvodom je to, že sme si častokrát vybrali lacnejšiu alternatívu – na vstupné 29,9€ za osobu sa treba aj mentálne pripraviť. 🙂

Booking.com

Zaujalo nás to najmä fotkami, špeciálne fotkami vonkajšej časti. Exteriérová vírivka/sauna je stále veľkým lákadlom.

wellness-hotel-patria

Vonku je vírivka, ochladzovací bazén a tri sauny: dve suché – prípecok a fínska zrubová sauna (defacto jedna teplejšia fínska, druhá miernejšia fínska) a jedna parná eukalyptová – peklo. Názov parnej ju celkom vystihuje, bola dosť ostrá. Dokonca, keď som z nej vychádzal chvíľu potom, ako sa doplnila para, som musel som ísť mierne prikrčený, lebo som mal problém sa aj nadýchnuť. Odporúčam peklo nevynechať. 🙂
Vonku je to naozaj pekne upravené, fotky neklamú.

wellness-hotel-patria-vonkajsia-virivka

Vonkajší ochladzovací bazén je jediný, vnútri už ďalší nie je, ale ani nechýba.

wellness-hotel-patria-ochladzovaci-bazen

Interiér má dve časti, pričom z jednej, ktorá má dve poschodia, je výhľad práve na vonkajší dvor so saunami a vírivkou. Na hornom poschodí sú lehátka, tulivaky a vírivka s výhľadom.
Informácie o bezplavkovej zóne som si všimol najmä pri vstupe do tejto časti. Neviem, či to znamená, že len táto je bezplavková. Každopádne, ani tu to nerešpektoval každý.

wellness-hotel-patria-oddychova-zona

wellness-hotel-patria-oddychova-vyhlady2

V spodnej časti sú tiež lehátka na oddych, kúpeľ nôh, sprcha a dve sauny – bilinková a veľká fínska (pocitovo bola teplejšia ako tá vonkajšia, asi trošku vyššia vlhkosť).

wellness-hotel-patria-schody wellness-patria-oddychova

Tretia časť je zameraná najmä na parné sauny (klasická, soľná, eukalyptová, bylinková). Okrem toho tu nájdete sprchy, Kneippov chodník. tepidárium s vyhrievanými lehátkami, oddychovú časť s výhľadom, vírivku a masážny bazén. Za špeciálnu zmienku stojí bar – v rámci štvorhodinového vstupného si nie je problém nájsť čas aj na nejaký drink. Mimo baru je k dispozícii aj kútik s občerstvením – voda s citrónom, čaj a jablká. Na záver spomeniem ešte plavecký a detský bazén.

wellness-hotel-patria-vnutorna-virivka

Škoda len, že sme sem došli o 20:00, čiže zo zaplatených štyroch hodín sme využili len 1,5h. Síce sú 4 hodiny aj celkom dosť, ale pri tej cene si to už žiada využiť naplno.

Zdroj obrázkov: https://www.hotelpatria.sk/sk/katalog/wellness-patria-aqua-paradise

 

 

 

Diskusia k článku

komentár/-e