Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Residence Družba****, Jasná

Základné informácie
Bezplavková zóna:Nie
Vstupné:18€
Otváracie hodiny:
(wellnessu)
PO-PIA: 15:00 – 21:00

Booking.com

SO-NE: 13:00 – 21:00

Web:http://www.druzbahotel.sk

Chodievate na lyžovačku/turistiku do Jasnej a radi by ste si popri tom vychutnali aj wellness? Tak to si môžeme podať ruky. 🙂 V Jasnej je síce wellnessových možností požehnane, ale veľmi často sauny spúšťajú až po 16tej. Prípadne je wellness dostupný výhradne pre ubytovaných hostí, napr. v Hoteli Chopok.

Hotel Residence Družba sa nachádza pri modrej zjazdovke na Bielej púti, hneď nad vyhoreným Hotelom Junior, bez problému sa k nemu dostanete autom. Názov pôsobí socialisticky, ale nenechajte sa zmiasť.

Hneď zo začiatku veľmi dôležité upozornenie: nezabudnite si plavky! V opačnom prípade sa buď pripravíte o jedinečný zážitok alebo si siahnete do vrecka (na recepcii sa dajú kúpiť plavky, ale verte mi, dobrovoľne by ste si takéto plavky určite nevybrali 😀 ).

K dispozícii sú tri časti:

1. Hlavná vnútorná časť:

Tejto časti dominuje plavecký bazén (25m, takže si v ňom aj reálne zaplávate) s vírivkou.

plavecky-bazen-hotel-druzba

Na konci bazéna vľavo je presklenie – tam je ďalšia vnútorná časť, ktorú sme ale „objavili“ až na fotkách. 😀

relax-bazeny

V tejto hlavnej časti sú taktiež sauny – infra, fínska, soľná, bylinková, eukalyptová a obyčajná parná. K tomu ochladzovací bazén a sprchy. Do tejto saunovej časti sme len narýchlo nakukli, preto sa tomu ani detailne nebudem venovať. Prídu ešte zaujímavejšie témy. 🙂 Na opačnej strane plaveckého bazéna je celkom rozsiahle tepidárium s vyhrievanými lehátkami a presklením, ktoré ponúka výhľad na zjazdovku.

tepidarium

Okrem vírivky pri bazéne sú tu ešte dve ďalšie, pri tepidáriu.

virivka

V skratke – celá táto vnútorná časť je dosť rozsiahla sama o sebe, kde by ste bez problému strávili nejakú tú hod2inku, dve, tri. My sme mali trošku naponáhlo, tieto veci sme iba „preskákali“.

2. Adult zóna:

Štát v štáte, wellness vo wellnesse. Asi takto by sa dala opísať Adult zóna, ktorá je prístupná iba pre 18+. Je to oddelená časť a aj jediná, ktorá je bezplavková. Teda, ak som to správne pochopil, nie je to nutne bezplavková zóna, ale jedine tu je možné pohybovať sa aj bez plaviek. Jediná vec, ktorá s tým koliduje je fakt, že zrovna v tejto zóne je v rohu nainštalovaná kamera. No nech sa na mňa nikto nehnevá, ale to by som vo wellnesse hotela takejto úrovne (aj cenovej) nečakal. Považujem to za neseriózne, hrubé narušenie súkromia.

Kým som si nevšimol kameru, cítil som sa maximálne príjemne a uvoľnene. Okrem toho, že táto časť je nová, je aj značne originálna. Napríklad vyhrievanými lehátkami v poloblúkoch:

lehatka

Ale najmä troma mini bazénikmi. Voda v nich je odstupňovaná od ľadovej, cez „normálnu“, až po teplú/horúcu. V stupňoch je to 7°C, 28°C a 38°C. Tých sedem stupňov je taká vcelku svieža horská bystrina, ktorá netrénovaným po chvíli začne lámať kosti 🙂 Ale rozhodne stojí za vyskúšanie, najmä pre ten pocit potom.  Tých 38 stupňov zas príjemne padne na ohriatie, po vyrovnaní teplôt zo sauny a ochladzovacieho bazéna. Super vymyslené, zatiaľ sme takýto „Kneippov kúpeľ vo veľkom“ ešte nikde nevideli.

tri-bazeniky

Mimo toho tu sú, samozrejme sprchy, ale aj tri sauny. Dve suché a parná-turecká. Jedna zo suchých má názov Tatranská sila a vyznačuje sa vyššou teplotou – 110°C, aj pobyt sa tu odporúča len do 10 min. Vyššiu teplotu bolo cítiť. 🙂

adult-zona

3. Vonkajšia časť:

Najviac času sme síce strávili v Adult zóne, ale srdiečko najúprimnejšie zaplesalo až vonku. Čo je lepšie ako zasnežená terasa, s teplým bazénom a teplou kaďou s výhľadom na zjazdovku? Lepšie od toho je to už iba vlastniť. 🙂

horuca-kada

vonkajsi-teply-bazen

Reálne, táto kaďa s bazénom boli „highlight“ celého dňa a neviem si ani predstaviť lepšie zakončenú lyžovačku (aj keď, po letnej túre by to tiež nebolo na zahodenie). Až nebudete mať po lyžovačke v Jasnej veľmi naponáhlo, vrelo odporúčame navštíviť tento wellness. My nabudúce vyskúšame iný (pozor, väčšina ostatných otvára až okolo 16tej), ale tento rozhodne nesklamal.

Hotel Residence Družba vo wellnesse toho ponúka naozaj dosť, ale je to skôr hotelový aquapark s viacerými atrakciami ako pravý wellness (aj napriek tomu, že sáun a víriviek majú naozaj požehnane). Ak hľadáte atmosféru na štýl wellnessu v Hoteli Permon, to tu nenájdete. Ale ak sa chcete vysaunovať, oddýchnuť s v teplom bazéne s výhľadom na zjazdovku a popri tom dať zopár dĺžok v bazéne, v tom prípade si určite prídete na svoje.

Zdroj obrázkov: http://www.druzbahotel.sk/sk/wellness

Diskusia k článku

komentár/-e