Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Vinnay, Vinné

Základné informácie
Bezplavková zóna:Individuálne
Vstupné:8€ / 1 hod; každá ďalšia 4€
Otváracie hodiny:16:00 – 21:00
Web:http://www.hotelvinnay.sk

Obec Vinné sa nachádza pri Zemplínskej Šírave a je známa predovšetkým vďaka Vinianskemu jazeru (ktoré, minimálne v našom okolí, voláme „Vinné“). Pri tomto malom a teplom, ale mútnom jazierku je Hotel Vinnay*** s wellnessom.

Booking.com

Vstupné od 10:00 do 16:00 je za polovicu, čiže 4€/1 hod. My sme prišli okolo 14:15 a plánovali sme sa zdržať 2 hodiny. Brali sme to tak, že rozhodujúci je čas vstupu, na štýl kúpalísk, napr. po 17tej za polovicu. Vo Vinnay to je ináč, akonáhle ste vo vnútri aj po 16tej, minimálne táto hodina je za vyššiu sumu. Nie je to len motivácia pre ľudí, aby prišli cez „hluchý čas“, kedy je málo hostí. Dôvod je ten, že sauny zapínajú až o 16:00. Asi preto, že je to (10:00 – 16:00) hluchý čas. Nekonečná slučka 😀

Potiaľ je všetko v úplnom poriadku. Okrem toho, že sme do wellnessu naklusali pred pol treťou a sauny vypnuté. Šiel som teda za pánom pri šatniach a pýtam sa, či si máme sauny zapnúť sami, alebo aký majú systém. „Sauny zapíname o 16tej, to Vám hore nepovedali?“ Nuž, čo taký čas. Ako sa hovorí, shit happens. Jedno šťastie, že bazén a vírivku nevypúšťajú. Čas do spustenia sáun som využil na precvičovanie motýlika v bazéne. Cítil som sa ako Phelps, reálne som mal trošku slabšiu techniku, v dôsledku čoho som zamočil ešte aj stropy. Za to sa naozaj ospravedlňujem.

Voda v bazéne je teplotne skôr na plávanie ako na statický oddych, aj rozmery sú na plávanie celkom vhodné. wellness-hotel-vinnay-bazen

Z foto by som vyzdvihol aj efektne vymyslené sedenie popri bazéne. Tipujem to na románsky sloh, 13. storočie. Ale nie, naozaj, šikovné riešenie.

Vírivka je tiež fajn, ale za hodinu aj pol omrzí aj ak by bola napustená Moët-om.

wellness-hotel-vinnay-bazen2

Medzitým sme stihli ešte preskúmať všetky zákutia a chladné sauny. Objavili sme výhľad na jazero:

wellness-hotel-vinnay-vyhlad

Ale aj oddychový „kútik“ s vyhrievanými ležadlami.

wellness-hotel-vinnay-vyhrievane-lehatka

V parnej saune dosť prekvapili ležadlá. Ale poviem Vám, metal tomu, čo to vymyslel. Zatiaľ sme sa s tým stretli iba tu, ale mala by to byť zákonná povinnosť mať to v parnej saune. Keď sa tam vyvalíte, zo sauny sa Vám nechce ani po pol hodine. Neskúsili sme, len predpokladáme 😀 . No je to naozaj veľmi dobrý nápad, palec hore.

wellness-hotel-vinnay-parna-sauna

Okrem ležadiel je v parnej saune aj klasické sedenie. Mimochodom, táto parná sauna stála za to aj bez úžasných ležadiel, takúto hustú paru sme už dlho nezažili.

wellness-hotel-vinnay-parna-sauna2

Okrem menovaného sme na nič ďalšie, netradičné, nenatrafili. Infra sauna bola mimo prevádzky a fínska vyzerala asi takto:

wellness-hotel-vinnay-finska

Ochladzovací bazén musíte oželieť, budete si musieť vystačiť s masážnymi sprchami. 🙁

Ako by sme to zhodnotili? Vinnay neponúka štandardný wellness, skôr sauny s bazénom a vírivkou. Teda minimálne my sme sa nemali pocit wellness atmosféry. Ak takúto atmosféru nepožadujete a idete do wellnessu iba účelovo, kvôli saune, Vinnay naplní Vaše očakávania. Veľkou výhodou je aj bazén, ktorý sa reálne dá využiť aj na plávanie. Ak sa sem chystáte s deťmi (5-12r), bude Vás to stáť 5€ za prvú hodinu a 2€ za každú ďalšiu – pri vstupe po 16:00.

Zdroj obrázkov: http://hotelvinnay.sk/fotogaleria#

 

Diskusia k článku

komentár/-e