Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Kontakt Wellness Hotel**** Stará Lesná, Kežmarok

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:15€ / 2 hod; 20€ / 3 hod
Otváracie hodiny:15:00 – 21:00
Web:http://www.hotelkontakt.sk

Stará Lesná je vcelku lukratívna podtatranská lokalita, minimálne z hľadiska koncentrácie hotelov s wellnessmi. Ešte máme viacero dôvodov sa sem vrátiť, ale aj začať niekde treba, my sme začali v Kontakt Wellness Hotel****.

Booking.com

Vstup do wellnessu je lepšie rezervovať, čo sme nespravili. Ale ochotný personál preveril obsadenosť a pustili nás 🙂 Mimochodom, hotel pôsobí prudko pozitívnym dojmom od prvého momentu.

Do wellnessu (vitálny svet) sa prechádza cez bazénovú časť, ktorá vyzerá takto:

kontakt-wellness-stara-lesna-bazen

Schody v pozadí vedú k Jacuzzi baru (bar s dvoma vírivkami). Už bazénova časť na nás spravila celkom dobrý wow efekt, ale smerovali sme rovno do wellnessu, mali sme iba 2 hodiny. Veľká škoda, že na stránke hotela nie sú viaceré fotky interiéru, ale aspoň ukážka jednej časti:

Wellness-9

Pri vstupe do vitálneho sveta sa dostanete do menšej haly, kde sú výdajníky vody, sedenie a postele na oddych (reálne postele, nie lehátka 🙂 ), resp. aj oddelená oddychová miestnosť s posteľami a výhľadom na vonkajšiu časť. Tie postele sú ozaj perfektné a rozhodne si na nich poleňošte, ak sa sem vyberiete. Mimo toho cez túto „halu“ preteká potôčik, ktorý pokračuje do druhej, saunovej časti, na okrasné vodné koleso. Wow efekt z bazénovej časti pokračoval.

Odhliadnúc od exteriéru, sa gro tohto wellnessu nachádza v spodnej časti. Začína to tepidáriom s dvoma vyhrievanými lehátkami a príjemnou vôňou. Hneď vedľa je „Duša vody“ – tejto procedúre sme nejako na chuť neprišli. Trošku vyššia vlhkosť aj teplota (do 40°C), nič výnimočné. Nasleduje vnútorná vírivka. Tá je úplne super, aj keď sme sa primárne vírivkovali vo vonkajšej.

kontakt-wellness-vnutorna-virivka

Pokračuje to infrasaunou, ktorú by sme tiež zaškatuľkovali k tým lepším. Priestranná, do kruhu, senzor na každom mieste a vyhrieva aj nohy.kontakt-wellness-stara-lesna-infrasauna

Ďalej je Kneippov chodník a zo sáun klasická parná sauna (naozaj klasika), mentolová parná, bylinková a suchá tatranská. Mentolová bola zaujímava, trošku iná ako „klasický“ eukalyptus a vôňu bolo celkom cítiť.

Zaujala aj bylinková. Ani nie teplotou, bolo v nej skôr príjemne teplo ako teplo na nejaké výdatnejšie potenie. Miska s reálnymi bylinkami a automatickým pokropením dokonale prevoňala celú saunu.

Asi najviac zo všetkých sáun nás ohúrila suchá tatranská sauna. S teplotou cez 90°C je skôr pre skúsenejších, ale okrem trošku vyššej teploty upúta aj svojim vizuálom. Ladené to je do štýlu izby v drevenici, s imitáciou kachľovej pece a samozavlažovacím systémom (kôš s kameňmi sa automaticky každých x minút sponad pece ponorí do suda s vodou hneď vedľa). Takéto ozvláštnenia vedia spríjemniť pobyt v saune 🙂sucha-sauna

Ochladzovací bazénik je umiestnený vonku, ale z tatranskej sauny je to len pár krokov. Tým, že je vonku, má o to väčšie grády 🙂 Už aj len potiaľ by to bol perfektný wellness, ale nasleduje ešte celá vonkajšia časť (spolu až 1000 m2).

kontakt-wellness-stara-lesna-vonkajsia-cast

Menovite: jazierko (len okrasné, nie na ochladenie ako v Grandhoteli Permon), vírivka, fínska sauna, ochladzovacia kaďa a lehátka. Vírivka je úplne super, zbožňujeme vonkajšie vírivky. Až sa trošku divím, že väčšinou bola počas našej návštevy obsadená skôr tá vnútorná. Dobre pre nás. 😀 Vírivka je zakrytá strieškou , môže teda veselo pršať alebo snežiť a stále to bude komfortné. Akurát pozeranie sa na hviezdy bude trošku obmedzené.

kontakt-wellness-stara-lesna-virivka

Fínska sauna bola miernejšia ako vnútorná tatranská, doplnená o pád kamennej soli pri peci. Celkom užitočná je predsieň v domčeku pred saunou – pri otvorení dverí aspoň studený vietor nevyvetrá celú saunu. My sme tu boli už za tmy, takže pohľad sme mali skôr takýto:

kontakt-wellness-stara-lesna-vonkajsia-sauna

Hneď vedľa domčeka je aj sprcha s ochladzovacou kaďou, ktorá bola čerešničkou celého večera. Poriadne ľadové ochladenie ako sa patrí! Vrelo odporúčame.

kontakt-wellness-stara-lesna-kada

Vyskúšali sme úplne všetko a maximálne spokojní odišli tesne pred záverečnou. Je to jeden dokonalý wellness za adekvátnu cenu. Perfektný dojem zanechal aj hotel ako taký, pri našom odchode začínala v kaviarni aj živá hudba, určite by stál za zváženie aj víkendový pobyt… Možno raz aj to 🙂

Zdroj obrázkov: http://www.hotelkontakt.sk/sk/galeria-bazen-vitalny-svet

Diskusia k článku

komentár/-e