Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Liptovský Dvor, Liptovský Ján

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:10€/2 hod
Otváracie hodiny:
(wellnessu)
PO-NE: 13:00 – 21:00
Web:http://www.liptovskydvor.sk

Do Liptovského Jána sme zašli cestou z lyžovačky v Tatrách. Tento rezort sme si vybrali na základe referencie kamaráta, ktorý bol s nami. Komplex je primárne zameraný na ubytovanie v separé dreveničkách, ale ponúka aj reštauračné a relaxačné služby (wellness, masáže, squash, ihrisko). Gastro sme skúsili ako prvé – bolo to na vysokej úrovni, ako priestory, tak aj obsluha a jedlo, ale aj ceny. 🙂

Booking.com

Najedení sme sa vydali do wellnessu. V tomto prípade bola naša požiadavka fínska sauna a prípadne vírivka, nič viac sme nepotrebovali. Chceli sme sa len na hodinku vyhriať a utekať domov. Ale aj bez ohľadu na to, nie je tu veľmi čo robiť dlhšie ako hodinku. 😀 Nájdete tu totiž iba fínsku a parnú saunu. Nie je tu ani ochladzovací bazénik, iba sprcha a ochladzovacie vedro.

Na oddych slúžia lehátka pri bazéniku a vírivke, samostatná oddychová miestnosť tu nie je. Táto miestnosť je celá presklená, na jednej strane je ihrisko (v zime s ľadovou plochou), na druhej nejaká teraska/átrium.

wellness-liptovsky-dvor-liptovsky-jan

Na webe som sa dočítal, že by tam mala byť aj nejaká vonkajšia vírivka, možno na tej terase. Keď sme tam boli my, bola už tma a vonku bol sneh, takže sme to príliš neskúmali. Ale ten sneh sme si všimli a veľmi nás zaujal. Dúfali sme, že dvere (či už smerom k ihrisku alebo na „terasu“) budú odomknuté. Boli! Skúšali ste sa už niekedy po saune vyváľať v snehu? My nie, pretože doteraz na to nebol ani príležitosť. Takýchto príležitosti nie je veľa, preto sme ju museli využiť. Lucy sa na to neodhodlala, tak som to hecol iba ja s kamarátom. Po prvom kole v saune sme vybehli von smerom k ihrisku (o dverách na terasu na opačnej strane sme v tej chvíli ešte nevedeli) a bez zaváhania odhodili plachty a hodili sa na zem. Ľudia na ihrisku boli viac mimo a prekvapení z nás, ako my zo snehu 😀 . Nebol to vyslovene prašan, ale ani ľadovec. Každopádne, zážitok jedinečný, je to iný level ako klasický bazén. V bazéne si dávame cca minútu, pričom v snehu to bolo len pár sekúnd – otočka čelom, chrbtom a naspäť. Na telo sa nalepilo trošku snehu, takže ešte chvíľku potom to chladilo tiež. Perfektný zážitok! Je to najmä o psychike, pretože efektom je to asi na rovnakej úrovni ako bazén (intenzívnejšie, ale kratšie). Ak budete mať možnosť, skúste sa premôcť a aspoň si do snehu ľahnite a hneď postavte. 🙂
Mimo tejto životnej premiéry sme vyskúšali aj bazén a vírivku. V bazéne je aj protiprúd, čiže sa dá aj trošku zaplávať. Vírivka je max pre 4 ľudí, ideálne pre 2-3.

wellness-liptovsky-dvor-liptovsky-jan2

Radi by sme pridali aj nejaké fotky, ale na webe sú k dispozícii iba tieto a my fotiť nezvykneme. 🙁

Zdroj obrázkov: http://www.liptovskydvor.sk/relax-sport/

 

Diskusia k článku

komentár/-e