Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Penzión Konský Dvor, Brzotín

Základné informácie
Bezplavková zóna:Vyslovene nie, 50:50
Vstupné:12€ / 2 hod (bez bazéna)

Booking.com

15€ / 3 hod (s bazénom)

Otváracie hodiny:PO-PIA: 15:00-22:00
SO-NE: 11:00-22:00
Web:http://konskydvor.sk

Penzión Konský Dvor sa nachádza v obci Brzotín, hneď pri Rožňave. Tento penzión sme nepoznali, dozvedeli sme sa o ňom len náhodou pri potulkách internetom. Vyzeralo to schopne, tak sme sa vybrali na skusy.

Vstupné je rozdelené na dve zóny – saunový a vodný svet, pričom vodný znamená tento bazén:

wellness_brzotin-konsky-dvor-roznava-bazen

Pri trojhodinovom vstupnom do wellnessu (saunový svet) máte automaticky v cene zahrnutý aj bazén (vodný svet). My sme šli na dve hodiny, takže bez bazéna. Pre deti vo veku 4-12 rokov je vstupné 6€/2 hod a 8€/3 hod, do štyroch rokov zdarma.

Po vstupe do šatne a následne cestou cez sprchy sme začali mať mierne obavy, ako to bude vyzerať vo vnútri. V šatni a sprche totiž pôsobilo tak… školsky. Naštastie sa naše obavy nepotvrdili a vstúpili sme do iného sveta. Do sveta vkusného, upraveného, rýdzo wellnessového. Bolo vidieť, že tento priestor nemá za sebou veľkú históriu, čo nás značne potešilo. Pocitu „ako v skanzéne“ sme sa totiž dostatočne nabažili vo wellnesse Hotela Čingov 😀 .

Možno ste sa pozastavili nad základnými informáciami v úvode, či to je bezplavková zóna alebo nie. Nepamätám sa úplne presne, či nás na to niekto upozornil, resp. či boli niekde takéto upozornenia. Isté však je, že v rámci zúčastnených to bolo tak 50:50, niektorí pobehovali v plachtách (dostanete pri vstupe), niektorí v plavkách. Striktne bezplavková zóna to teda asi nie je (aj keď sauna by mala byť, to majú aj v pravidlách – a to by mala byť aj samozrejmosť).

Po prvotnom zoznámení sa s priestorom sme zamierili, ako obvykle, do fínskej sauny. Tá ma len tri stupienky, čiže ležiaci sa sem vojdú iba traja ľudia. Sediacich sa sem vojde cca 8. Po saune prišlo menšie sklamanie – najbližší ochladzovací bazén je asi v košickej Optime 😀 . Nahradiť ho môžete ľadovým vedrom – ja osobne ho veľmi neobľubujem, čiže volím ľadovú sprchu. Účel splní, ale pocit nenahradí.

Po šokovej terapii sme si oddýchli na vyhrievaných lehátkach. V tomto prípade by som trošku vytkol ich orientáciu – priamo na vírivku. Ak sú nejakí ľudia vo vírivke, je mi nepríjemné pozerať stále ich smerom. Ale zároveň mi nie je po vôli nasilu klopiť pohľad inam, aby som týchto ľudí odbremenil od mojej pozornosti. Čiže tak trošku bezvýchodisková situácia. Myslím, že pokojne mohli byť orientované iným smerom – vôbec by som sa necítil ako autista, ak by som tých 10 minút mal pozerať na stenu. A zároveň by to čiastočne pridalo na súkromí ľuďom vo vírivke.

wellness_brzotin-konsky-dvor-roznava

Chtiac-nechtiac som už stihol prezradiť, že tu je aj vírivka. Áno, je a zaradil by som ju k tým lepším. Niektoré vírivky je len počuť, ale túto je aj cítiť. Takže účel spĺňa. A navyše je dokrášlená hypnotizujúcimi LED-kami na stene. 🙂

wellness_brzotin-konsky-dvor-roznava2

Za dverami napravo od vírivky je ešte jedna oddychová miestnosť, ale len s klasickými (nevyhrievanými) lehátkami. Zabaliť sa môžete do deky, je ich tam dostatok.

Zo sáun je tu ešte infra, ktorú sme ale nestihli, lebo ju vypli skôr pred záverečnou. A neskúsili sme ani bylinkovú parnú, pretože tá bola pokazená. Ostala nám len parná.

Ako by som to uzavrel? Je to pekný wellness a je vidieť, že bol robený nedávno. Trošku mi tam chýbalo väčšie prítmie, ktoré vytvára tú pravú atmosféru. A tiež nejaké ezoterické tóny v pozadí… Ja osobne to hodnotím tak, že nenadchlo, ale ani neurazilo. Na druhej strane, ja som náročný a chýbalo mi tam aspoň trošku atmosféry ako napr. v Penzióne Placidus.

Zdroj obrázkov: http://www.konskydvor.sk/galeria_wellness.php

Diskusia k článku

komentár/-e