Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Penzión Placidus, Ruská Nová Ves

Penzión Placidus – naozaj jedinečný wellness blízko Prešova

Booking.com
Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:1 osoba: 15€ / 3 hod

pár: 28€ / 3 hod

Otváracie hodiny:PO-SO: 16:00 – 22:00

NE: 16:00 – 21:00

Web:http://placidus.sk

Obľubujete nemasový wellness, s komornou, priam až rodinnou atmosférou? Ak ste si v duchu na túto otázku odpovedali kladne, určite Vás poteší tento tip na wellness v Penzióne Placidus. Tento rodinný penziónik nájdete v obci Ruská Nová Ves, pár kilometrov od Prešova.

Úprimne, pred prvou návštevou som sa pýtal sam seba, kam to vlastne idem a prečo by by mal byť dobrý wellness niekde za Prešovom, niekde, „kde sa aj muchy obracajú“. Od Prešova do Ruskej Novej Vsi je tiahle kontinuálne stúpanie, prudší kopec je až tesne pred penziónom. Za toto stúpanie budete vďační, až sa v šatni prezlečiete a prejdete vonku, na terasu. Placidus som navštívil prvýkrát v období, keď boli ešte večery príjemne teplé. Poviem Vám, táto návšteva mi skutočne utkvela v pamäti. Ten pohľad – zapádajúce slnko, celý Prešov ako na dlani, lesy v pozadí, to je naozaj prudko návyková psychohygiena. Takýto moment by iste v každom z nás prebudil zadriemaného patriota.

wellness-placidus-ruska-nova-ves10

Nehovoriac o tráve ako na Wimbledone a terase, na ktorej by sa aj Monk smrteľne natrápil, ak by tam chcel nájsť nejakú chybičku.

 

wellness-placidus-ruska-nova-ves

Na vyžívanie sa vo výhľade je ale skôr vhodné obdobie mimo zimných mesiacov. 🙂 Ale poďme pekne poporiadku, to som sa len neudržal a musel som tento výhľad spomenúť hneď na začiatku.

Penzión Placidus je rodinný podnik, v ktorom Vás poväčšine (možno aj stále, až tak často sem nechodievame) privítajú samotní majitelia. Mimochodom, veľmi príjemní ľudia. Ak ste tu prvýkrát, pred vstupom Vám dajú aj základné inštrukcie – jednak všeobecné, ale aj konkrétne, čo kde nájdete. Obdržíte aj plachtu/osušku a uterák. Je to striktne bezplavková zóna.

Wellness pozostáva z vnútornej a vonkajšej časti. Vnútri je oddychová miestnosť s kohútikom na pitnú vodu, sprchy, dve sauny (fínska a parná) a vírivka.

wellness-placidus-ruska-nova-ves12

V saune zvykne byť pustená relaxačná hudba, čo mne osobne veľmi imponuje. Ochladzovací bazén je vonku a v chladnejšom období je zakrytý lexanom. Nie je to šandardný, malý a jednoúčelový bazénik. Dá sa v ňom aj trošku zaplávať a jeho teplota je priamo úmerná teplote vzduchu. To znamená, že v zime je to aj pre tých odolnejších skutočná výzva.

wellness-placidus-ruska-nova-ves2

Nebyť exteriérovej časti, bol by to „taký všednejší, penziónový wellness“. Skutočné čaro sa odohráva vonku. Ak ste už čítali nejaké moje predchádzajúce články, možno ste postrehli, že skutočne milujem vonkajšie sauny, vírivky a iné „atrakcie“. O to viac, keď sú obohatené zaujímavým prostredím či výhľadom. A to je aj tento prípad.

wellness-placidus-ruska-nova-ves8

Prvá zľava je infrasauna, druhá je obrovská, 20 miestna fínska sauna, v rohu sú sprchy a posledná je oddychová miestnosť. V tejto fínskej saune zvyknú robiť aj saunové ceremoniály – raz sa nám podarilo jeden vychytať. 🙂 Osobne by sa mi veľmi páčilo, ak by bola sauna vykurovaná pieckou na drevo (ako to majú aj v Grand Hoteli Permon). Praskajúci oheň a jemný podtón dreva a dymu dokáže príjemne dotvoriť atmosféru. Ale beztak je to perfektná sauna.

Za zmienku stojí aj oddychová miestnosť vo vonkajšej časti. Ako vidíte na fotke nižšie, vďaka veľkým oknám môžete nasávať atmosféru sálajúcu z ponúkaného výhľadu.

wellness-placidus-ruska-nova-ves11

Nedá mi to, aby som sem nepriložil ešte zopár fotiek. Nech sa páči, ešte sa trošku pokochajte:

wellness-placidus-ruska-nova-ves4 wellness-placidus-ruska-nova-ves6 wellness-placidus-ruska-nova-ves7

Vonkajšia časť bola oficiálne otvorená len minulý rok (2016), čo je skutočne vidieť a cítiť. Ak ste v tomto wellnesse ešte neboli, tak sa poponáhľajte, aby ste si stihli vychutnať jeho novotu. 🙂

Ako by som to zhrnul? Má to svojskú atmosféru. Presne takú, akú očakávam v každom wellnesse. Alebo skôr v akú dúfam. Je tu pokoj, je tu kľud, je to diametrálne odlišné od „komerčných“ wellnessov v aquaparkoch. Ľudia, ktorí sem chodia, vedia ako sa majú správať. Porovnal by som to napríklad s wellnessom na Prednej Hore. Na Prednej Hore sú pekné priestory, je to rozsiahlejšie, je tam viac sáun, viac víriviek, bazénov a za podobnú cenu. Ale je to masovka, bez atmosféry. Práve to je dôvod, prečo sme na Prednej Hore boli raz a v Placiduse niekoľkokrát.

Drobné odporúčanie – najmä v chladnejšom období sa celkom hodí, ak si prinesiete nejaké šľapky. Medzi vonkajšími saunami sa Vám bude premiestňovať omnoho pohodlnejšie.

PS: Dostali sme dotaz, či by sme nemohli uvádzať aj informácie ohľadom vstupu s deťmi. Oficiálnu informáciu sme v tomto wellnesse nevideli, ale zároveň sme sa tu zatiaľ ani žiadne deti nestretli. Ak by ste teda plánovali návštevu s deťmi, radšej sa vopred informujte.

Zdroj obrázkov: http://placidus.sk/fotogaleria.html

Diskusia k článku

komentár/-e