Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Penzión Precedens, Malý Ruskov

Základné informácie
Bezplavková zóna:Vyslovene nie, 50:50
Vstupné:9€ / 1 hod

Booking.com

3€ / každá ďalšia hodina

Otváracie hodiny:16:00 – 22:00, ale závisí od obdobia
Web:http://penzionprecedens.sk

Z okolia Trebišova sme už opísali wellness Aqua Maria, ale to bola tragikomédia. Je najvyšší čas napraviť povesť tohto regiónu 🙂

Tento wellness sa taktiež nenachádza priamo v Trebišove, ale pár km od neho. Konkrétne v obci Nový Ruskov, časť Malý Ruskov. Práve na periférii tejto obce je situovaný Penzión Precedens. Celý objekt je relatívne nový – myslím, že bol postavený tak 2-3 roky dozadu.

Nie som si úplne istý, či sa vstupné mení sezónne alebo sa menilo plošne. V lete a na jeseň sme sa tam ukázali viackrát a mám pocit, že v tom čase bolo vstupné 6€ za prvú hodinu, 3€ za každú ďalšiu. Týmto pocitom som si na takých 90% istý. Nedávno som Precedens navštívil asi po dvoch mesiacoch a vstupné už bolo 9€. Pre deti do 15 rokov je možný vstup medzi 16:00-18:00 (PO-PIA) a 14:00-17:00 (SO-NE), v cene 6€ za prvú hodinu.

Ja osobne, ako nočný tvor, som tento wellness preferoval najmä kvôli otváracej dobe (do 22:00) a cene (v tej dobe 6€/hod). Aj napriek tomu, že z Košíc je to trošku odruky. Pri cene 9€ to už je na zváženie a ostáva už len výhoda otváracej doby. Za 8€ je v hre 3Ple centrum v košickej Optime, za ktorým by som asi radšej pricestoval aj z Trebišova.

Ale poďme sa pozrieť na zúbok samotnému wellnessu. Pri vstupe Vás privíta veľmi milá pani recepčná (aby ste si náhodou nemysleli, že v celom trebišovskom kraji sú nepríjemné recepčné 😀 ). Obdržíte plachtu, kľúčik od skrinky a za príplatok 1,5€ aj uterák. Už na recepcii je z priestoru cítiť novotu. Šatne sú menšie, ale prišli sme sa predsa vysaunovať, nie vyšatňovať.

wellness-trebisov-penzion-precedens2

Po vstupe do wellnessovej časti sa spravidla najprv napijeme – džbáns vodou je v oddychovej miestosti. Tá je, mimochodom, naozaj skvelá. Za zmienku stoja pohodlné lehátka, ktoré sú vzájomne oddelené záclonami. V miestosti je príjemné prítmie (úprimne chválim, tak to má byť!) a ak si chcete prečítať nejaký z časopisov, nad hlavou máte osobné svetielko, aby ste nerušili susedov. Ešte k tomu prítmiu – neviem posúdiť ako je to cez deň, stále sme tam boli iba pred záverečnou 😀 .

wellness-trebisov-penzion-precedens

Sauny sú v oddelenej miestosti, ku ktorej sa z tej oddychovej dostanete okolo bazéna. Sauny sú tu tri – fínska, klasická parná a bylinková. Vo fínskej sú lavice do „L“, s dvoma stupienkami, čiže pre štyroch ležiacich alebo cca 6-10 sediacich. Špecifická je jednou fičúrou, s ktorou som sa ja osobne zatiaľ nikde inde nestretol. Je tu akýsi automatický dávkovač, ktorý v istých časových intervaloch sám „prileje do pece“. Neviem, či má časovú periódu alebo vyhodnocuje situáciu sofistikovanejšie, na základe iných veličín (teplota/vlhkosť). Každopádne, fínska hreje solídne. 🙂

Parná si z mojich skúseností tiež drží prvenstvo. Zatiaľ som ešte také „teplo ako v saune“ ( 😀 ) nezažil. Aj horúco bolo, aj pary bolo dosť. Dôkazom solídnej teploty bolo to, že sme vonku vychádzali mierne skrčení. Ale bolo to fajn, mám rád takéto „poctivé sauny“.

Bylinkové inhalácie veľmi nevyhľadávam, takže tomu sa veľmi nebudem venovať. V skratke – je tam troška vlhko, trošku tam vonia a nie je tam až tak teplo ako v ostatných dvoch saunách. 🙂

Po saune zvyčajne nasleduje sprcha. V tomto prípade občas kameň úrazu. Je tu len jedna, masážna „fancy“ sprcha. Prvý „problém“ spočíva v tom, že napr. po fínskej saune si najradšej dám krátku a vlažnú sprchu, aby som sa príliš neschladil pred ochladením v bazéniku. Tuto je na výber len teplá alebo studená. Hodilo by sa aj niečo medzi. Druhá komplikácia súvisí s predošlým označením „fancy“. Ovládanie sprchy je len dotykové a neraz som zažil, že som pól minúty až minútu toto ovládanie znásilňoval. Silnejšie, slabšie, pomalšie, rýchlejšie… doteraz som ten algoritmus ovládania neodhalil. 😀 Niekedy je menej viac, efektnosť by nemala vynikať na úkor funkčnosti.

Nasleduje moja obľúbená záležitosť – ochladzovací bazénik. Je pekný, funkčný a navyše za stenou, takže máte súkromie. Len na môj vkus je v ňom voda dosť teplá. Ak máte s ochladzovacími bazénikmi problém, toto je správne miesto ako s tým začať. Voda v ňom je skutočne citeľne teplejšia a po minúte v nej už ani necítim vyslovene chlad.

wellness-trebisov-penzion-precedens4

Poslednou „atrakciou“ je veľký bazén, medzi saunami a oddychovou miestnosťou. Mimochodom, dve lehátka sú aj pri tomto bazéne. Teplota vody je taká akurát, ale vyslovene plavecký tréning si tu nedáte, maximálne pár záberov. 🙂 Sú v ňom aj nejaké trysky, ktoré sa niekedy samé od seba zapnú – zatiaľ som neodpozoroval žiadnu závislosť, neviem teda v akom časovom intervale.

wellness-trebisov-penzion-precedens3

Viackrát sa nám stalo, že sme tu boli sami, občas sme natrafili na 1-3 ľudí. Čo sa týka bezplavkovej zóny – je to tak pól na pól. Je to skôr malý wellness, ale v cene 6€ to bol dobrý deal a najmä v prípade, ak ste ho vychytali prázdny. Pri cene 9€ je to viac diskutabilné, ale rozhodne to stojí za vyskúšanie.

Zdroj obrázkov: http://penzionprecedens.sk/wellness-sk/

 

Diskusia k článku

komentár/-e