Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Šariš park, Veľký Šariš

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:11,9€ / 2 hod; 14,9€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO: 15:30 – 21:30
UT-NE 13:30 – 21:30
Web:http://www.sarispark.sk

V Prešove je už latka nastavená vysoko. Po predošlých, prudko pozitívnych, skúsenostiach s wellnessom v Penzióne Placidus, už máme vysoké očakávania od každého ďalšieho zariadenia. V tomto prípade od Šariš relax parku. Minimálne motoristi jazdiaci z Prešova smerom na Sabinov určite evidujú túto novostavbu, po pravej strane ešte pred pivovarom.

Booking.com

S týmto areálom som mal doteraz skúsenosť iba skrz obed v ich salaši. Bol to podnik na úrovni – pôsobí tak aj na pohľad, rovnaký pocit som mal aj z ich webovej prezentácie. Nad týmto wellnessom sme uvažovali skutočne dlhú dobu, ale odrádzala nás informácia na ich webstránke. Teda skôr mňa, chronického neplánovača. Bolia ma vlasy, keď si musím len počas dňa dohodnúť niečo na konkrétnu hodinu. 😀 Šariš park pri wellnesse uvádza: „Objednávky na služby ŠARIŠ RELAX CENTRA (minimálne 1 deň vopred) prijímame na telefónnych číslach ….“. Skúsil som tam pre istotu zavolať, či to aj v reále funguje takto striktne. Objednávka nie je nutná. Vraj je len dobré sa objednať kvôli tomu, aby sme nenatrafili na preplnené sauny. My sme prišli bez objednania a preplnené boli.

Podobne ako v penzióne Konský dvor pri Rožňave, aj tu je vstupné rozdelené na saunový svet a bazén. Ceny napísané v úvode sú len za sauny, za bazén si priplatíte 4€ v oboch prípadoch. My sme si nepriplatili.

Po príchode nás pani recepčná (milá pani 🙂 ) odprevadila k šatni a odovzdala nám uterák s „plachtou“ a základné inštrukcie. Plachta bola v skutočnosti megaosuška z príjemného materiálu, v ktorej by som chcel aj spať! Máme radi, ak si niekto dá zaležať na detailoch. Ďalšie pocity už boli zmiešané. Prvotný, rýdzo pozitívny pocit z priestoru vzápätí vystriedalo sklamanie a úzkosť. Celý wellness je totiž len jedna chodbička, takéto niečo by som si vedel predstaviť v luxusnejšom rodinnom dome.

wellness-saris-park-chodba

Na začiatku tejto chodby je fínska sauna – veľkosťou taký priemer. Ani nie mini, ani nie obrovská na saunovú show. Vedľa nej je ochladzovací bazénik (dosť svieži), sprcha, ochladzovacie vedro a parná sauna. Na konci chodbičky je infra sauna a oddychová miestnosť s troma lehátkami. Je to také malé, že tu ani nie je ani o čom písať. 🙁

 

Boli sme veľmi sklamaní, keď sme zistili, že to čo vidíme je všetko. Až tak, že sme si len vyskúšali každú zo sáun, ochladzovací bazén a išli sme preč. Neviem si veľmi predstaviť, ako by som tam mal tráviť čas medzi saunovými cyklami. Stačí, že jeden pár je v oddychovej miestnosti a môžete si akurát tak sadnúť na lavičku v chodbe. Povedal by som, že maximálna kapacita wellnessu je tak 6 ľudí pri zachovaní akého-takého komfortu, aj to ale môže nastať konflikt záujmov. Prípadne si môžete priplatiť aj za bazén (ktorý má aj nejaké trysky), no voda v ňom má 28°C, čiže nie je to teplota „klasickej vírivky“.

wellness-saris-park

Priestor bol zariadený naozaj veľmi pekne, kamenné obklady s drevenými doplnkami, intímne prítmie, relaxačná hudba v saunách… Perfektné, ale čo z toho, keď „tam nie je čo robiť“.

Cena 11,9€ za 2 hod mi bola podozrivo „nízka“, vzhľadom na prezentáciu Šariš parku. Počas návštevy sme to pochopili veľmi rýchlo 🙂 . Ak hľadáte wellness v/pri Prešove, určite si vyberte radšej Penzión Placidus.

saris-park-relax-exterier_full

Je nám veľmi ľúto takto slabo ohodnotiť Šariš park, pretože priestor je to skutočne pekný, ale čo z toho, ak si nemáte veľmi kde oddýchnuť.

Zdroj obrázkov: http://www.relaxovanie.sk/clanok/saunovy-svet

Diskusia k článku

komentár/-e