Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Slamený dom, Malá Ida/Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:11€ / 2,5 hod
Otváracie hodiny:15:00 – 22:00
Web:http://www.slamenydom.sk/

Slamený dom pozná hádam každý košičan. Minimálne z tí košičania, ktorí sa v lete chodievajú schladiť k vodnej nádrži Bukovec a prechádzajú cez Malú Idu. Pre tých, ktorí to nepoznajú (neverím, že sa takí nájdu) – je to kúsok za Lorinčíkom, 7km od OC Optima. 🙂

Booking.com

Osobne som Slamený dom poznal jedine z cesty a celkom ma prekvapilo, aké je to veľké (pravdepodobne novšia prístavba). Veľmi príjemné a upravené prostredie, ako stvorené na rodinnú oslavu, svadbu a podobne. Naozaj očarilo.

slameny-dom-mala-ida

Taktiež som netušil, že je tu aj wellness – údajne len cca rok. My sme sem prišli bez ohlásenia, podvečer. Trošku nás zamrazilo, keď sa nás slečna na recepcii prekvapene opýtala, či sme objednaní. Wellness nemajú zapnutý stále, preto je lepšie sa ohlásiť trošku vopred. Z ich strany to ale nebol problém, slečna nás len poprosila, či by sme pri káve nepočkali 20 min, kým zapnú a nahrejú sauny. A tak aj bolo, dopili sme kávu a bolo všetko pripravené. Mimochodom, aj kaviareň a celý personál si zaslúži päť z piatich hviezdičiek.

Keďže wellness zapínali kvôli nám, boli sme tam sami. za 11€ na 2,5 hod za osobu to je celkom dobrý deal 😀 . Asi po pol hodine sa tam na chvíľu objavil ďalší človek, ale stále sme sa niekde míňali. Defacto sme mali súkromný wellness (a cca z polovice sme tam aj reálne boli iba my).

Ako som spomínal, wellness má len cca rok (vraj), novotu je cítiť na každom rohu. Nemusíte sa teda obávať pohromy ako napr. v Hoteli Čingov 😀

wellness-slameny-dom

Je to skôr menší, komornejší wellness, ale nájdete tu všetko potrebné. Za predpokladu, že by boli návštevníci rozmiestnení a „rotovali“ by, tak by tu mohlo byť vcelku komfortne odhadom 12-16 ľudí.

Sauny sú tiež skôr menšie, cca pre 4 ľudí (komfortne, nie telo na telo 🙂 ). K dispozícii sú: suchá fínska (celkom statočne vyhriala), suchá soľná, klasická parná a bylinková parná.

solna-sauna-wellness-slameny-dom

Po saune a rýchlej sprche (pri vírivkách sú dve sprchy) sa môžete schladiť v ochladzovacom bazéniku. Umiestnený je strategicky v rohu a za menšou stenou, takže budete mať súkromie. Za predpokladu, že sa budete mať pred kým skrývať a nebudete mať súkromný wellness ako my 😀 . Ochladzovací bazénik po saune zbožňujem, takže som jeho prítomnosť naozaj ocenil. Drobná výčitka je ale k jeho teplote – bol dosť teplý. Výhoda je to pre začínajúcich „ochladzovačov“, ale teplomer ukazoval okolo 20°, čo je dosť veľa. Po saune síce prvotne celkom osviežil, ale po chvíli si na to telo zvyklo. V žiadnom prípade sa nekonalo „lámanie kostí“ ako v 7°C bazéniku v Hoteli Residence v Jasnej 🙂 .

Oddýchnuť si po saune môžete v oddelenej oddychovej miestosti, na vyhrievaných lehátkach, prípadne posedieť pri džbáne vody s ovocím, ktorý je k dispozícii.wellness-slameny-dom-oddychova-miestnost

Nakoniec, až dorovnáte teplotné rozdiely zo sauny a ochladzovacieho bazénika, môžete zakotviť v jednej z dvoch víriviek. My sme skúsili iba jednu a ani neviem, či tá druhá sa niečim líši (predpokladám, že nie). Môžete si sami nastaviť intenzitu trysiek. Ja osobne som vo vírivke dlho nevydržal, voda v nej je dosť teplá.

wellness-slameny-dom-virivky

Ako by som to zhodnotil? Návštevu vrelo odporúčam, kľudne aj v spojení s večerou v nadpriemerne príjemnom prostredí a s perfektným personálom. Ak už nebudete mať čas/chuť na večeru, dajte si aspoň kávu 🙂 . Ak nechcete riskovať 20 min čakanie na wellness, pre istotu sa radšej objednajte aspoň daných 20 min vopred. Zatiaľ máme malý štatistický súbor ale osobne si myslím, že je veľká šanca, že vychytáte súkromný wellness rovnako ako my. Za tých 11€ to určite stojí. Pre nás aj obrovská výhoda otváracia doba do 22:00, určite sa sem vrátime.

Zdroj obrázkov: http://www.slamenydom.sk/galeria.html?g=2

 

 

Diskusia k článku

komentár/-e