Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

SOHO1 Wellness, Žilina

Základné informácie
Bezplavková zóna:asi áno
Vstupné:8€ / 1 hod; 12€ / 2 hod; 16€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO – NE: 12:00 – 22:00
Web:https://www.soho1wellness.sk

SOHO1 Wellness v Žiline je čerstvá záležitosť – otvorený bol len tento rok (2018) a je to patrične viditeľné na každom centimetri štvorcovom. Jednak, že ešte vybavenie vôbec nepôsobí „vypoužívaným“ dojmom (práve naopak) a zároveň je to aj pastva pre oči. Je zrejmé, že pri návrhu a realizácii si niekto dal záležať a vyzerá to tak, že sa na ničom nešetrilo. Už len recepcia a chodba k nej vyzerá ako z dizajnerského časopisu:

Booking.com

wellness-soho1-zilina-recepcia

Úprave priestoru a dizajnu nie je čo vytknúť ani prísnym pohľadom. Zatiaľ to bola samá chvála, ale SOHO1 má aj slabšie stránky. Veľmi ma to mrzí, že musím na takéto majstrovské dielo písať aj kritiku, ale z môjho pohľadu je wellness najmä o saunách a tie sú tu len dve – fínska a biosauna. Fínska je klasika a biosauna má trošku nižšiu teplotu a zároveň vyššiu vlhkosť vzduchu.
Obe sú veľmi pekné a priestranné. Ak neberieme do úvahy obrovské sauny v aquaparkoch uspôsobené na saunové ceremoniály pre desiatky ľudí, tak by som tieto sauny zaradil k tým väčším.

wellness-soho1-zilina-sauna

Veľkým potešením bol pre mňa perfektný ochladzovací bazén. Ten obvykle v menších wellnessoch neočakávam (menšími myslím s malým počtom sáun), o to viac teda potešil. Niekde v referenciách alebo na FB stránke SOHO1 som videl referenciu, že voda v bazéniku mohla byť aj chladnejšia – my sme ju vystihli čerstvú a bola fajn.

wellness-soho1-zilina-ochladzovaci

Sauny, sprchy (3) a ochladzovací bazénik sa nachádzajú pokope v jednej uličke.

wellness-soho1-zilina-sprchy-sauna

Po výdatnom potení sa v saune a kvalitnom schladení v bazéniku je čas na oddych. V tomto smere je tu možností neobvykle veľa. Vyrovnať teplotné rozdiely môžete „na samotke“ v slepej uličke:

wellness-soho1-zilina-oddych

Ak by vám to nevyhovovalo, nezúfajte, k dispozícii sú ďalšie dve možnosti. Jedna z nich je na štýlovom poschodí, priamo nad saunami a vyššie spomenutou „samotkou“. Osobne ma zaujali už len samotné schody vedúce na poschodie:

wellness-soho1-zilina-schody

Na samotnom poschodí je viacero lehátok s dekami a mierne prítmie. Ideálne prívlastky pre oddychovú miestnosť po saune. Veľmi a mi páči kamufláž industriálneho štýlu dreveným dekorom (betónové stĺpy, nosníky, vzduchotechnika). Kým som sa na to nezameral, ani som si to neuvedomil. Naozaj kreatívne.

wellness-soho1-zilina-oddychova

Ďalšia oddychová miestnosť je svetlejšia, menej intímna, ale vôbec nie menej zaujímavá. Veľmi nás zaujalo vybavenie, preto sme si aj tu posedeli. Kreslá, resp. lehátka sú veľmi originálne, zatiaľ sme takéto nikde nevideli. Tiež do tejto miestnosti pekne zapadol peň ako stolík. Príjemná atmosféra.

wellness-soho1-zilina-oddychovka wellness-soho1-zilina-oddychovka2

Mimo tohto je v SOHO1 k dispozícii ešte jedna „fičúra“ – privátny vírivý kúpeľ. Respektíve, aby som to uviedol na pravú mieru, tento privátny kúpeľ nie je pre všetkých návštevníkov wellnessu, vyplýva to už z názvu. Je to len na objednávku vopred za sumu 30€ na 50 minút. Táto suma mi príde trošku vysoká, ale vyzerá to fajn.

wellness-soho1-zilina-vana wellness-soho1-zilina-vana2

Nuž, ako by som to zhrnul. Priestory perfektné, lepšie si to hádam ani neviem predstaviť. Za ochladzovací bazénik veľký palec hore. Za slabinu považujem sauny, respektíve ak by bola k fínskej akákoľvek parná, bolo by to podľa mňa úplne OK. Osobne chodím 85% len do fínskej sauny, 14% do akejkoľvek parnej a len zvyšok čokoľvek iné (napr. obdoby tejto bio sauny, prípadne infra a podobne). T.j. v prípade len dvoch sáun mi príde najvhodnejšie, ak je to kombinácia fínskej a parnej.
Ďalšia vec je absencia vírivky. V ideálnom prípade si viem predstaviť namiesto „lesného tepidária“ miestnosť s vírivkou a oddychovou časťou len na poschodí (+“samotka“ 😀 ). Neviem to ale posúdiť z technického hľadiska, či by to bolo možné. Prípadne by celkom pomohlo aj to, ak by privátna vaňa pre dvoch bola prístupná štandardne pre všetkých návštevníkov. Aj keď, predpokladám, že na to nie je prispôsobená a voda sa v nej asi vypúšťa po každom použití.

Každopádne, všetko tu dýcha novotou a ešte to nie je žiadna masovka – je veľká pravdepodobnosť, že ak sa sem vyberiete, tak tam budete sami ako sme boli aj my. Z tohto hľadiska je to maximálna oáza pokoja.

Zdroj obrázkov: https://www.soho1wellness.sk/#sohogallery

 

Diskusia k článku

komentár/-e