Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Termal Hotel*** Vyhne, Žiar nad Hronom

Základné informácie
Bezplavková zóna:sauny áno, bazény nie
Vstupné:10€ / 1 hod; 14€ / 2 hod; 20€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO-PIA: 15:00 – 22:00
SO-NE: 10:00 – 22:00
Web:http://www.termalvyhne.sk/sk/wellness/

Ak cestujete pravidelne južnou trasou, do obce vyhne je to asi 10 minútová zachádzka z R1-ky, medzi Žarnovicou a Žiarom nad Hronom. Okrem iného odtiaľ pochádza aj pivo Steiger. My sme sa tu zastavili cestou z Banskej Štiavnice, v Termal Hoteli***, na rýchlu hodinku. Našťastie, zapĺňať sa to začalo až keď sme boli na odchode.
wellness-hotel-termal-bazen
Ak sa sem vyberiete, nezabudnite si so sebou vziať plavky, do bazénov ich budete potrebovať. Ani jeden, ani druhý bazén nie je plavecký, ale v tom väčšom si môžete dať pár symbolických záberov pŕs. Voda má v oboch 36°C, pričom hotel má svoj vlastný vrt. Táto termálna voda je filtrovaná, ale nie je chemicky upravovaná, t.j. chemickým zložením je totožná s vodou priamo v prameni. V menšom bazéne sa pravidelne zapínajú masážne trysky a bublinky.
wellness-hotel-termal-bazenik
Upozornenie: nespravte takú istú chybu ako my 😀 – všimnite si vedľa schodov do bazénika nerezovú „šmýkalku“. V úvodzovkách preto, že už si nie som veľmi istý, či to takto aj bolo mienené. Každopádne, my sme si to obaja takto vysvetlili a skončilo to odretým, možno aj mierne popáleným bruchom, stehnami a kolenami 😀 Bol to skvelý nápad ísť tam z bazéna po bruchu, hlavou napred. Odskúšané, nefunguje to, ďalej to neodporúčame. Druhý skvelý nápad bol ísť do sauny bezprostredne potom.
Pri väčšom bazéniku, vidieť to aj na foto, je dvojica ďalších miestností. Prvou z nich je táto sauna:

Booking.com

wellness-vyhne-hotel-termalŽiaľ, v čase našej návštevy bola práve v rekonštrukcii. Hneď vedľa je oddychová miestnosť s troma vyhrievanými lehátkami:
hotel-termal-vyhne-lehatka
Oproti tepidáriu je malá infra sauna, na foto ju nie je vidieť. Chodbou pri bazéne sa prechádza k saunovej časti a väčšej oddychovej miestnosti, v ktorej sú len obyčajné – látkové lehátka, elektrický krb a čiastočný výhľad vonku. Žiaľ, fotky z týchto zákutí hotel na webe nemá a my sme tam s foťákom nepobehovali 🙂 . V spomenutej uličke je aj občerstvovací kútik, kde je na výber z vody s citrónom a teplého čaju.
Samotná saunová časť je paradoxne najmenšia, ale nič tu vyslovene nechýba. Vírivka by neurazila, ale bez kompromisov ju nahradia bazény vedľa. Menovite tu teda nájdete: lehátka na chill po saune, ochladzovací bazénik (jes!), ochladzovacie vedro, sprchu a dve sauny – suchú fínsku a parnú.
Vo fínskej saune sme sa stretli s jednym (pravdepodobne) párom, pričom zo sauny vyšli s časovým odstupom, no zhodou okolností obaja direkt do bazénika, bez sprchy. To veľmi nepoteší… Prosím, ak toto čítate a neviete o tom, alebo to len nepraktizujete – vo vlastnom záujme sa po saune, pred vstupom do ochladzovacieho bazénika, osprchujte. Na tieto slová si spomeniete pri pohľade na mastné škvrny v bazéniku, až sa vám zhnusí do neho vojsť.

Zhrnutie – páčilo sa nám a odporúčame 🙂 (ale vynechajte skúšanie šmýkalky 😀 )

Zdroj obrázkov: http://www.termalvyhne.sk/sk/fotogaleria/

 

Diskusia k článku

komentár/-e