Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Terra Vitae Wellness, Čaňa/Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:8,5€ / 75 min; 13€ / 2 hod
Otváracie hodiny:PO: 13:00 – 22:00
UT-NE: 10:00 – 12:00; 13:00 – 22:00
Web:http://wellnesscana.sk

Vybrať si wellness v Košiciach a okolí môže byť na dlhšiu úvahu, je ich tu naozaj dostatok. Niektoré sú síce menej známe, ale práve preto sme tu my, aby sme vám ich ukázali. Tentokrát sme zablúdili do Čane (srandujem, išli sme tam cielene 😀 ), do wellnessu Terra Vitae. V hľadáčiku sme ho mali už dlhšie, ale nutnosť objednávky vopred je pre mňa citeľne limitujúci faktor 🙁 . V jeden septembrový večer sme mali trošku voľnejšie, tak sme to hecli. V našom prípade to bola objednávka cca 2 hodiny vopred, nevyžadovalo to teda vážne plánovanie.

Booking.com

Prvá podstatná informácia o Wellness Terra Vitae je to, že sa musíte vopred objednať (telefonicky/emailom/osobne), minimálne nejakú hodinku-dve vopred (ideálne pravdepodobne aj viac), záleží to asi aj od aktuálneho vyťaženia. My sme mali šťastie, že sme natrafili na voľnejší termín.

Pozitívne prekvapenie bolo to, že sme boli vo wellnesse úplne sami, štandardne sa za to pripláca a nie je to ani „až také drahé“. Cenník je zložitejší, nebudem ho tu teraz rozpisovať, nájdete ho priamo na webe: cenník wellnessu.

V Terra Vitae máte možnosť vyskúšať aj vonkajšiu saunu so studenou kaďou, no za príplatok, plus si to musíte nahlásiť pri objednávke. Vonkajšia sauna nie je štandardne spustená a jej nahriatie trvá nejakú dobu. My sme nemali to štastie vonkajšiu saunu s kaďou vyskúšať, ale máme o dôvod viac sa sem vrátiť.

vonkajsia-sauna-wellness-cana

Prebádali sme len vnútornú časť. Cítim to ako svoju občiansku povinnosť spomenúť, že kompletne celé zariadenie a vybavenie je nové.

12790899_156076448112197_2820291904214110270_n

Tým, že sme boli vnútri sami, vyvolávalo to vo mne falošný pocit prudko solventného muža, ktorý si k domu nechal pristaviť vlastný wellness a práve si ho užíva prvýkrát v prevádzke. Útulné, zladené, detailne spracované.

terra-vitae

Vnútri nájdete všetko potrebné: suchú fínsku, parnú a infra saunu. Prvá menovaná je pre viacerých, zvyšné dve pre dvoch, maximálne troch ľudí.

sauny-terra-vitae

Hneď pri saunách je sprchový kút so studeným vedrom a sprchou s viacerými režimami. Ďalej na prízemí nájdete výdajník vody, posedenie a vírivku.

virivka-terra-vitae

Na poschodí je oddychová miestnosť s ležadlami. Atmosféru dotvára ambientné osvetlenie a podmaz relaxačných melódií.

V interiéri chýba jedine ochladzovací bazén. Ten nahrádza vonkajšia kaďa, za ktorú si však musíte priplatiť (spolu s vonkajšou saunou).

Za nás jednoznačne palec hore!

Zdroj obrázkov: http://wellnesscana.sk/galéria

Diskusia k článku

komentár/-e