Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Aqua World Resort Budapest

Základné informácie
Bezplavková zóna:skôr nie
Vstupné:cca 7€ / 2 hod; 10€ / 3 hod
Otváracie hodiny:7:00 – 22:00
Web:http://www.aquaworldresort.hu/sk

Cestou z budapeštianskej Ikey sme si dali krátku zastávku v Aqua World Resort Budapest. Stránka pôsobí dosť chaoticky a na mobile dokonca ani nefungovala optimálne, takže sme si len zapli navi a ani sme poriadne nevedeli, do čoho ideme. Pocit z webstránky stále pretrváva… Cez webstránku sa totiž neviem ani preklikať na informácie o wellnesse, v ktorom sme boli – je to na tejto adrese: http://www.aquaworldresort.hu/en/aquaworld/sauna_world , na ktorú som sa dostal iba cez vyhľadávanie v Googli. T.j. cena 2300 Ft / 2 hod a 3200 Ft / 3 hod.
Priamo cez stránku sa viem preklikať jedine na podstránku Oriental SPA: http://www.aquaworldresort.hu/en/oriental_spa/prices_and_opening_hours/prices_and_opening_hours – čo má aj iný cenník a zároveň fotogalériu – netuším, čo a kde to vlastne je. Každopádne, my sme boli vo wellness z prvého odkazu.

Booking.com

Ak by ste prišli bez uterákov – dajú sa zapožičať, cca za 1€. Vstupné, ktoré sme si zaplatili nezahŕňalo bazény, iba sauny. Dispozícia je kruhová – po obvode sú sauny, v strednej časti sprchy, oddychová miestnosť, ochladzovací bazén, prezliekacie kabínky.

wellness-budapest-aquaworld

Sáun je tu viac ako dosť: dve suché sauny (fínska a ruská), dve parné sauny, bio sauna, aróma sauna, infrasauna, ale aj soľná komora a dve ľadové komory.

Oficiálne oznamy hovoria o tom, že by to mala byť bezplavková zóna a do sáun sa chodí jedine v uteráku alebo plachte. Realita absolútne tieto upozornenia nereflektuje. Za celý pobyt sme postrehli asi len jedného pána, ktorý nemal na sebe plavky. 98% ľudí malo na sebe plavky a 50% ani nepoužívalo plachty. A ľudí tam bolo naozaj, že dosť.

Mimo toho tam bolo kopec rodičov s deťmi, ktoré pobehovali hore dole, vo výsledku to teda znamená značnú hladinu hluku. Oázou pokoja sa tento saunový kútik veru nazvať nedá. V dôsledku týchto okolností sme si po jednom kolečku vo fínskej saune povedali, že ideme preč.

Ako som spomínal, lístok sme mali len na sauny, ale keďže sme sa v nich zdržali maximálne 20 minút, išli sme ešte do vonkajšej bazénovej časti. Turniket bol len do wellnessu, v bazénových častiach nie. Asi sa náramky líšia len farbou a možno to plavčíci kontrolujú, neviem. Boli sme trošku znechutení, tak sme to ešte riskli na pol hodinku do vonkajšieho bazéna.

Ak hľadáte po celom týždni miesto na oddych s cenným tichom, radšej si vyberte inú destináciu. Ak chcete ísť s deťmi, ktoré sa budú mať kde vyšantiť a Vy si môžete pomedzi to odbehnúť aj do sauny, tak v tom prípade OK. Aquapark je to dosť veľký a ceny sú prijateľné.

Diskusia k článku

komentár/-e