Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Harmónia – Hotel Hviezdoslav****, Kežmarok

Základné informácie
Bezplavková zóna:50:50
Vstupné:13€ / 2 hod; deti 6-12r 6€
Otváracie hodiny:PO-NE: 14:00 – 21:00
Web:https://www.hotelhviezdoslav.sk

Na wellness sme sa zastavili aj pod Tatrami, v Kežmarku. Vyhliadli sme si Wellness Harmónia, v štvorhviezdičkovom Hoteli Hviezdoslav, priamo v historickom centre. Než prejdem k podstate, tento hotel si zaslúži uznanie po všetkých stránkach – od prvého dojmu, ktorým je pohľad z ulice, až po jeho vybavenie – všetky salóniky, bary, reštaurácia, átrium/terasa. Izby posúdiť neviem, tie sme nevideli. Ale nepredpokladám, že by za zvyškom nejak zaostávali. 🙂

Booking.com

Pochválu si zaslúži aj personál. Vstupné je na 2 hodiny, no my sme prišli čosi po siedmej (2 hod pred záverečnou). Zo skúsenosti, napríklad v Aqua Maria Veľaty, sme boli pripravení na kyslú tvár recepčnej, neochotu a nevľúdne upozornenie, aby sme sa do šatne vybrali 15 minút pred záverečnou. Opak bol pravdou, pani na recepcii nám sama od seba ponúkla, že nás nechá tých X minút dlhšie, aj po deviatej. Boli sme naozaj prekvapení a ani by nám nenapadlo sa niečoho takého dožadovať. Hviezdičky hotela boli zrejmé aj po personálnej stránke. Ja len dúfam, že týmto priznaním som nespôsobil dotyčnej pani problémy nepríjemnosti v práci. 🙂

hviezdoslav_nocna_01

Cenník wellnessu je obsiahlejší ako v úvodnej tabuľke a nájdete ho tu: http://www.hotelhviezdoslav.sk/sauny . Cena sa líši pre miestnych a „nekežmarčanov“, taktiež pre deti do 6 rokov a pre deti vo veku 6-12 rokov.

Cesta z recepcie do wellnessovej časti obnáša viacero uličiek, odbočiek, schodov… až sme sa báli, či sa dostaneme aj naspäť 😀 . Podarilo sa.

Prvý dojem bol už v šatni a bol pozitívny – čierne obklady a dlažba pôsobia luxusne. Drobná výčitka sa ujde skrinkám – sú trošku malé a v zimných mesiacoch to môže znamenať problém najmä pre ženy (kabelka, čižmy, kabát…).

Nasledovalo zoznámenie sa s priestorom, pohľad po príchode od šatní je takýto:

wellness-kezmarok-sauny

Sauny sú tu štyri: parná, suchá fínska, bylinková vlhká (nie parná) a infra. Najviac sa nám páčila bylinková, ktorá bola o čosi vlhkejšia od fínskej. Teplota v nej bola o čosi nižšia ako vo fínskej, ale vďaka vlhkosti sa to pocitovo vyrovnáva. Kamene na peci sa automaticky zalievali vodou s bylinkovou arómou.

Oddychová miestnosť je na konci chodby so saunami, kde sa schádza aj schodami k vírivke.

wellness-kezmarok-infrasauna
wellness-kezmarok-oddychova-miestnost

Takéto oddelenie vírivky od zvyšku ocenia najmä hanblivejší jedinci, ak so sebou nemajú plavky 🙂 . Toto pravdepodobne nie je vyslovene bezplavková zóna, pretože sme tu na chvíľu zahliadli jeden párik, vychádzajúci zo sauny v plavkách. Mimo toho sme mali viac-menej privátny oddych.

wellness-kezmarok-virivkawellness-kezmarok-virivka-svetla

Hádam jedine negatívum je absencia ochladzovacieho bazénika alebo kade. To je to, na čo sa vždy najviac teším. Pocit po minútovom schladení v studenej vode, žiaľ, u mňa sprcha nenahradí. 🙁 Na tento účel tu je vyhradená ochladzovacia miestnosť. Ak by to bola ľadová miestnosť na štýl tej v Aquaparku Delňa, bolo by to akceptovateľné. V tejto bolo v čase našej návštevy 19°C, čo nie je žiadne terno.

Mimo tejto (z môjho pohľadu zásadnej) výčitky hodnotíme Hotel Hviezdoslav na výbornú a prajeme veľa spokojných návštevníkov. Až budeme opäť v Kežmarku, určite sem ešte zájdeme.

Zdroj obrázkov: http://www.hotelhviezdoslav.sk/galeria

Diskusia k článku

komentár/-e