Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Hotel Bystrá, Brezno

Základné informácie
Bezplavková zóna:50:50
Vstupné:19€ / 2 hod; 23€ / 3 hod; 25€ / celý deň
Otváracie hodiny:PO-NE: 10:00 – 22:00
Web:https://www.hotelbystra.sk

Začal by som asi najskôr tým, prečo sme sa vybrali práve sem. Pri prezeraní webu Hotela Bystrá nás upútal tento banner:

Booking.com

wellness-bystra-narodeniny-zadarmo

Chystali sme sa sem určite, skôr či neskôr. Je to ponuka, ktorá sa neodmieta, čiže sme Hotel Bystrá navštívili skôr skôr ako neskôr 😀 . Ak máte narodeniny v októbri alebo decembri a zvažujete aj nejaký wellness, dávame do pozornosti skvelú príležitosť 🙂

Vstupné je rozdelené na vodný a saunový svet, pričom bez saunového sveta je vstupné nižšie. Rovnako je nižšie aj pre deti vo veku 6-12r (9/11/12€).

wellness-bystra-bazen

V bazéne sú viaceré atrakcie: chrliče, trysky, protiprúd, vodná masáž, teplá vírivka, atď. Tu sme sa zdržali len pár minút a pálili sme do saunovej zóny. Hneď pri vstupe mi do oka padlo logo EU na stĺpe. Zvedavosť mám v DNA, tak som podišiel bližšie a jednym očkom nahliadol. V momente sa vo mne prebudil grammar nazi 😀 … ale to len tak, pomimo.

z-podporou

Hneď po gramatickej vložke moju pozornosť upútal stolík s dvoma výdajníkmi vody – čistá (tuším s citrónom) a bazová 🙂 . Celkom potešilo dať si pomedzi saunové cykly aj ochutenú vodu. Taktiež chválim slečnu z personálu. Keď sme vošli, bazová voda už takmer nebola a po chvíli bola doplnená, pričom som žiaden pohyb okolo tohto stolíka nespozoroval. Je nutné podotknúť aj to, že mimo nás boli vnútri max 2-3 ľudia. Super servis! Ten by mal byť samozrejmosťou, ale nie všade je tomu tak, preto treba pochváliť aj detaily.

V priestore sme sa zbežne rozhliadli, zložili veci a zamierili do fínskej sauny, klasicky. Tá bola super – veľká, pekná a statočne vyhriata.

wellness-bystra-finska-sauna

Ochladzovací bazén je hneď pred fínskou saunou, čo je super. Horšie je to, že sprcha je obďaleč. Nie je to žiadna tragédia, len trošku nepraktické a myslím, že mnoho ľudí si to namieri zo sauny rovno do bazéna. A zároveň je ochladzovací bazén aj oproti infra saune, čo môže hanblivejším v istých situáciach prekážať.

Obe zatiaľ menované sauny, fínsku a infra, sme aj skúsili. Zvyšné dve, parnú a soľnú, sme nestihli úplne, len sme do nich nakukli.

Oddýchnuť po saune sa dá v dvoch oddychových zónach, ktoré sú oddelené. V galérii na webstránke sme našli aj fotku ďalšej, ktorú sme prehliadli (ale je dosť možné, že táto je súčasťou bazénového sveta).

wellness-bystra-oddychova-miestnost

Ostáva už len vírivka, v ktorej bola voda o čosi chladnejšia ako v tej pri bazéne, čo som ja ocenil, ale Lucia trošku menej. Trysky sú v tejto vírivke poctivé, najmä na nohy – palec hore. wellness-bystra-virivka

Fotiek už v galérii viac nie je, škoda. Je tam pekne, ale myslím si, že cena je trošku nadsadená. Predsa len, v rovnakej cene (ak berieme vstupné na 3 hod) je aj Wellness v Permone. A povedzme si úprimne, Permon hraje inú ligu. Ak ale viete využiť narodeninovú akciu, smelo do toho, určite si to užijete.

 

 

 

Diskusia k článku

komentár/-e