Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Privilege**** – SPQR, Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:20€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO-PIA: 16:00 – 22:00; SO: 13:00 – 22:00; NE: 15:00 – 22:00
Web:http://privilege.sk

Návštevu wellnessu v košickom Privilege**** sme odkladali riadne dlho, najmä kvôli cene. Tá veľmi tesne atakuje napríklad cenu wellnessu v Permone. Veľkou výhodou je otváracia doba do 22:00, čo nás jeden nedeľný večer aj finálne presvedčilo. Očakávali sme, že tam budeme temer sami, opak bol pravdou. Celkom prekvapil počet návštevníkov – jednak nedeľa večer, ale aj vyššie vstupné. Nie, že by bolo extrémne plno, ale sami sme rozhodne neboli.

Booking.com

Celý interiér je zariadený v rímskom štýle, koniec koncov aj názov to napovedá – S.P.Q.R.. Citácia z Wikipédie:
S.P.Q.R. je latinská skratka slovného spojenia Senatus Populus que Romanus, v preklade senát a ľud rímsky.„. Teraz už som frajer, že aj názov to napovedá… Ale kým som si to nevygúglil, tak som to tiež nevedel 😀 . Keď sa povie zariadený v rímskom štýle, je tam veľmi tenká hranica s gýčom. Tu som ten pocit, našťastie, nemal. Má to myšlienku a všetko sa nesie v jej duchu.

wellness-kosice-privilege-bazen

Cena je síce vyššia, ale protihodnota je bezkompromisný relax. Navyše si viem predstaviť už len vonkajšiu saunu alebo vírivku s výhľadom na Košice. Odhliadnuc od absentujúcej exteriérovej časti, v interiéri nechýba naozaj vôbec nič.
Počnúc bazénom, v ktorom sa dá aj trošku zaplávať. Teplotou to nie je ani vyslovene teplý bazén, ani studený ochladzovací. Skôr taký plavecký, napríklad ako osvieženie po parnej saune. PS: aj bazén je súčasťou bezplavkovej zóny.
wellness-kosice-privilege

Vírivku nevynímajúc. Tá je hneď vedľa bazéna. Teplota vody podstatne vyššia ako v bazéne.wellness-kosice-privilege-virivka
V tajnej komnate za vírivkou sú ukryté vyhrievané lehátka. Veľmi príjemne tvarované, odporúčam vyskúšať.
wellness-kosice-privilege-lehatka

Vedľa bazéna, kde je tiež zopár (nevyhrievaných) lehátok, sú parné sauny. Najväčšia je klasická parná, so sprchou vnútri (super!). Ďalšia bola, ak sa nemýlim, bylinková.
wellness-kosice-privilege-bylinkovaA do tretice tiež parná. wellness-kosice-privilege-sauna

Pri kútiku s parnými saunami je aj sprcha a výdajník vody.

Ak sa pozrieme na S.P.Q.R. z opačného konca labyrintu, ocitneme sa v oddychovej miestnosti. Táto miestnosť je trošku chladnejšia, vyskytovali sme sa tu menej často. Sem sme si zložili uteráky a občas sme sa sem zabehli napiť, výdajník vody je aj tu. Rímska tematika o sebe dáva vedieť každým detailom.wellness-kosice-privilege-oddychova-miestnost

V každom wellnesse ma najviac zaujíma fínska sauna, preto časť s fínskou saunou považujem za hlavné dejisko. V tomto prípade je to v strede medzi oddychovou miestnosťou a časťou s bazénom. Chodba vľavo vedie k oddychovej miestnosti, vpravo vzadu je prechod k bazénovej časti.
wellness-kosice-privilege-sauny

Oproti Kneippovmu chodníku je vcelku priestranná infra sauna. Hneď vedľa ochladzovací bazén (yes!) a najpodstatnejšia fínska sauna. Hriala naozaj solídne. Ochladzovací bazén zas, naopak, poriadne schladil. Nie som si istý, či som v ňom vôbec dal minútu. Vedro som neskúšal, to nepreferujem.
wellness-kosice-spqr-finska-sauna

Nuž, v S.P.Q.R. bolo naozaj perfektne. Škoda tej ceny, ináč by sme sem chodievali asi pravidelne. Aj keď na druhej strane chápem, takto vybaviť a zariadiť nie malý priestor určite nebolo lacné. Za kvalitu a jedinečnosť si teda treba priplatiť 🙂 . Ak si to doprajete, rozhodne nebudete ľutovať ani cent z tej dvacky. Je tu naozaj krásne a nič tu nechýba. Hovorí sa, že chvála príjemná, kritika potrebná, ale v tomto prípade nie je čo kritizovať. Ani tým najprísnejším okom. Perfekt!

Zdroj obrázkov: http://privilege.sk/spqr/fotogaleria/

Diskusia k článku

komentár/-e