Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Základné pravidlá správania

Základné chyby:

Booking.com

Z vlastných skúseností sme si niekoľkokrát všimli základné chyby, ktoré návštevníci wellnessu pravidelnie robia.

chalkboard_rules

  1. Do sáun sa NECHODÍ v plavkách- plavky sú vyrobené z umelých látok, ktoré sú prispôsobené na klasické letné počasie, nie však na 100 stupňovú teplotu v saune. Táto syntetika nemusí mať stále vlastnosti aj za zvýšenej teploty v saune, čiže je to prevencia voči nechcenému inhalovaniu kadejakých poly…neviemčo. 🙂 Skrátka – bavlna je dobrá, bavlna je istota! Zabaľte sa do plachty, ktorú ste dostali pri vstupe, menej hanbliví môžu aj bez plachty. V niektorých wellnessoch je väčšina návštevníkov v plavkách – tam by sa na „naháča“ mohli pozerať divne. Rovnako ako v bezplavkovom wellnesse, ak tam nabehnete v plavkách. Plachta je rozumný kompromis v oboch prípadoch, z každého pohľadu.
  2. V saune si sadnite/ľahnite na plachtu alebo osušku.
  3. Vo wellnesse sa NEPOBEHUJE zo sauny do sauny (my občas pobehujeme, ak nás nejaká sauna zaujala, ale nestíhame sa už k nej vrátiť 🙂 ). Každé saunovanie si vyžaduje ajchvíľu odpočinku. Oddýchnite si preto (na lehátku) minimálne rovnako dlho, ako ste boli v saune. Napríklad po suchej fínskej saune je potrebné ochladiť sa (vedrom, sprchou, v ochladzovacom bazéne) a následne sa telo musí dostať do pôvodného stavu z týchto teplotných šokov. Po saune sa preto napite a oddýchnite si, až následne sa vyberte do ďalšej/tej istej sauny.
  4. Pred vstupom do ochladzovacieho bazéna sa OSPRCHUJTE. Sauna, alebo inak povedané aj “potiaca miestnosť”, “potiareň”, “potiaca kabína” znamená, že sa v nej potíte a vylučujete z tela škodlivé látky, ktoré telo nepotrebuje. Nie je preto nič nepríjemnejšie, ako predstava vstupu do takéhoto bazéna, v ktorom sa pred vami bez sprchy takto okúpalo niekoľko cudzích ľudí. Sprcha vás očistí, zmyje všetko, čo zmyť má a takto čistučkí môžete vojsť do bazéna. NEBOJTE sa, sprcha vám nič nepokazí na šokovom zážitku zo studenej vody. Ak sa aj napriek tomu bojíte, osprchujte sa v teplejšej vode. (osobne sa nám už stalo, že sme takto vo veľmi peknom wellnesse nevstúpili do ochladzovacieho bazéna, lebo sme videli, že zo sauny vyšli 5ti chlapi rovno do bazéna- bez osprchovania)

Dôležité upozornenia:

  1. Počas saunovania (medzi cyklami) dodržujte pitný režim. Počas potenia sa telo dehydruje, je preto potrebné túto vodu dostať späť do tela.
  2. V saune sa správajte slušne. Nie je vhodné nahlas rozprávať ani pobehovať po wellness centre (to je väčšinou aj nebezpečné, nakoľko takmer všade sa šmýka). Neobsadzujte si lehátko- tie tam sú pre všetkých. Lehátko nemáte rezervované počas celej návštevy, slúži na párminútový oddych. Kým vy ste v saune, niekto si potrebuje oddýchnuť. Kapacita wellnessu je väčšinou väčšia ako je počet dostupných lehátok – buďte preto empatickí.Pravidlá wellnessu

Samozrejme, tieto zásady a pravidlá sú tie najzákladnejšie avychádzajú z našich osobných skúseností. Každé wellnesscentrum môže mať vlastné/špeciálne požiadavky, preto je potrebné predvstupom tieto informácie prečítať.

Diskusia k článku

komentár/-e