Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Zelená Žaba, Trenčianske Teplice

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:10€ / 2 hod
Otváracie hodiny:PO-PIA: 14:00 – 22:00; SO-NE: 10:00 – 22:00
Web:http://www.kupelezelenazaba.sk

Zelená Žaba, sem sme sa chystali hádam aj 3/4 roka. Konečne sa nám to podarilo sa sami seba sa pýtame, prečo sme sa sem nevydali oveľa skôr. Objektívnym dôvodom je vzdialenosť – cca 330km z Košíc, ale pred pol rokom to bolo tiež rovnako ďaleko 😀 . Každopádne, máme to za sebou a sme za to veľmi radi. Ostáva nám dúfať, že takýchto kreatívnych počinov ešte objavíme viacero.

Booking.com

Kde začať… najprv trošku negatívne – prístup. Ani by nevadilo, že je to od parkoviska cca 5 minút pešo do kopca ako to, že parkovisko je platené. Nebola to závratná suma – za cca 2,5 hod od príjazdu po odjazd sme platili 1,5€. Ale jedna z vecí, za ktorú osobne naozaj veľmi neochotne platím je parkovné. Preto by som z psychologického hľadiska lepšie prijal, ak by o túto sumu stálo viac vstupné do wellnessu, aj ak by sme v súčte za dvoch zaplatili to parkovné dvakrát 😀 Ale ak už sme pri cenách – 10€ na dve hodiny je priam až luxusná cena a pripomienky k parkingu nie sú veľmi na mieste, bola to len psychologická vsuvka. Keď tak nad tým uvažujem, neviem, či to nie je aj najlacnejší wellness, v akom sme kedy boli. Netreba sa nechať zmiasť, cena v žiadnom prípade s kvalitou nekoreluje priamo úmerne.

Prišli sme v čase (koniec októbra), kedy už vonkajšie kúpalisko nie je v prevádzke a areál preto pôsobil vyľudnene (v podstate aj bol 😀 ) a opustene. Preto nám malú chvíľu trvalo sa v ňom zorientovať. Milá pani v pokladni nám dala základné inštrukcie, uterák s osuškou a vybrali sme sa do periférnej časti areálu Zelenej žaby. Dôležitá informácia – max. kapacita je 20 ľudí, preto je vhodné sa objednať. V opačnom prípade riskujete, že sa do wellnessu nedostanete. My sme to nevedomky riskli, ale úspešne.

zelena-zaba-kopuly
Celý zázrak tvorí sedem „kopuliek“ (ako ich nazývajú aj interne). Sprava na fotke sú to: dámska šatňa so sprchami, pánska šatňa so sprchami, oddychová miestnosť, parná sauna, infra sauna, saunárium a fínska sauna.

wellness-trencianske-teplice-zelena-zaba2

Boli sme celkom prekvapení z veľkosti kopuliek, očakávali sme maličké „búdky“, ale reálne sú to celkom priestorné stavby. Sauny určite veľkosťou prekvapili, fínska má určite dvojcifernú kapacitu. Okrem toho prekvapili aj vizuálne, človek by si aj pomyslel, čo by sa dalo v takej suchej saune vymyslieť… Očividne sa dá. Kombinácie dreva, podsvietenia, vysvietenej zadnej steny z kamennej soli a relaxačné tóny v pozadí vytvárajú super celok.

Pred saunáriom som mal trošku predsudky – čakal som trošku vyššiu ako izbovú teplotu a nič viac. Prekvapilo to pozitívne – perfektná aróma a len o čosi nižšia teplota ako vo fínskej, k tomu podobne originálne vyhotovenie interiéru.

Nesklamala ani infra sauna. každé miesto na sedenie má vlastný spínač, podobne ako to je aj v Thermalpark Šírava. Výhrevné telesá sú nie len od chrbta a čelne, ale aj odzadu na nohy.

Parná sauna tiež super – úplne super neštandardné sedenie, do ktorého človek akurát prirodzene zapadne. K tomu para, že nevidieť ani na koniec nosa ako sme to prvýkrát zažili v nitranskom Wellness Zoborská.

wellness-trencianske-teplice-zelena-zaba

V oddychovej miestnosti sú iba také „gaučoidné lehátka“, z ktorých sa vám nebude chcieť odísť a výdajník pitnej vody. Vonku, medzi kopulkami, je malý ochladzovací bazénik, sprcha a vírivka. Ochladzovací bazénik je hneď pred fínskou saunou, čo je super, ale sprcha je trošku odruky. Tiež sa pripravte na to, že z nej ide pravdepodobne iba studená voda. Vírivka je super, žiadne bublátko do počtu.

wellness-trencianske-teplice-zelena-zaba-virivka

Celé to je výsledkom obrovskej kreativity a vytvára to pocit, že to do toho lesa patrí, že to tam vyvrásnilo, vyrástlo… 😀 Určite sa sem oplatí prísť pozrieť, aj za predpokladu cestovania z väčšej diaľky. Unikátne.

Ak ste náhodou doteraz nedostali hneď sadnúť do auta a ísť smer Zelená žaba, zimné fotky vás presvedčia určite:

wellness-zelena-zaba-vecer wellness-zelena-zaba-zima

Zdroj obrázkov: http://www.kupelezelenazaba.sk/fotogaleria/ 

 

Diskusia k článku

komentár/-e