Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Aqua Maria Veľaty

Základné informácie
Bezplavková zóna:Skôr nie
Vstupné:6€ / hod, každá ďalšia 3€
Otváracie hodiny:14:00 – 21:00

Po zhliadnutí tohto wellness na internete sme sa s veľkým nadšením vybrali na výlet do obce Veľaty. Je to kúsok za Trebišovom, posledná obec pred Michaľanmi, cca 50km od Košíc a vzdušnou čiarou cca 2-3km od Maďarska. 

Booking.com

Penzión bol na prvý pohľad pekný, moderný a s dostatkom voľných parkovacích miest. Prišli sme však o 19:45 😀 (otváracia doba je do 21:00).

Prvotné privítanie mrzutou recepčnou nám hladinu endorfínu citeľne znížilo. Pri konfrontácii s takouto ľadovou kráľovnou by mal aj Dan Nekonečný čo robiť, aby mu úsmev nezamrzol.

dan_nekonecny

Skrátka, na človeku je hneď vidieť, že ho práca baví a napĺňa. To bol ešte len prvý kontakt, situácia sa vyhrotila až po negatívnej odpovedi na otázku recepčnej, či máme rezerváciu. Na základe výrazov pani recepčnej by sme pokojne mohli rozšíriť pH stupnicu kyslosti. Ukľudnil to až pán, ktorý odniekiaľ pribehol a zavolal nás do vedľajšej miestnosti, vyspovedal nás, čo si želáme a všetko ochotne zariadil. Toľko protikladov na takej malej ploche… 

Bol síce dosť prekvapený, keď dostal opäť negatívnu odpoveď na otázku, či máme uterák a plavkyTen uterák nás až tak nezaskočil, predsa len to nie je všeobecný štandard. Plavky sme obhájili tým, že do sauny sa v plavkách nechodí. Pánov protiargument bol „ale vo wellnesse sú aj iní ľudia“. Na to sme, samozrejme, zvyknutí a počítame s tým. Túto časť dialógu sme teda uzavreli.

Topánky aj bundy sme museli nechať v miestnosti na chodbe (miestnosť sa síce zamykala, ale kľúčik ostal v zámku zvonku :D), tak sme si zobrali doklady a vybrali sa do wellness. Nemali sme z toho vyslovene obavu, ale bolo to zvláštne. 

Skrinky v šatni boli malinké (vtesnať tam dámsku kabelku je celkom výzva), no dojem z prostredia bol zatiaľ celkom dobrý. Aj napriek tomu, že šatňa bola defacto chodba. Prezliekacia kabínka, kutica pod schodami, pôsobí ako izba Harryho Pottera.

…toľko ofenzívy z našej strany a ešte sme sa ani nedostali k meritu veci. Nuž, ja za to nemôžem, ja som personalistu a projektanta nevyberal.

Obalení v plachte a pripravení na saunovanie sme vstúpili do samotného wellnessu. Tešili sme sa na to. Prvý pocit fajn, príjemné prostredie s pekným spracovaním, pravdepodobne po nedávnej rekonštrukcii. Palec hore.

wellness-aqua-maria-2

Zoznamujeme sa s prostredím a sondujeme, kam sa zložíme a kde začneme. Klasika, vo fínskej. Pred saunovým cyklom si zvyknem dať pohár vody. Zmätený sa obzerám vôkol seba, v snahe nájsť nejaký výdajník vody, džbán, kohútik… Márne. Ďalšie z malých mínusov a aj ďalší hejt do zbierky. Yes! 😀 Siaham teda po krízovom riešení a pijem vodu z kohútika na WC. Obavy z črevných ťažkostí sa, našťastie, nepotvrdili.

Vybavenie:

K dispozícii sú dve sauny, suchá fínska a klasická parná sauna. Veľkosťou skôr malé sauny, s kapacitou cca 4-6 ľudí (resp. dvaja ležiaci vo fínskej). Vzhľadom k celkovej  kapacite wellnessu to viac-menej postačuje. Ak sa po fínskej saune, rovnako ako ja, tešíte na poriadne schladenie, máte problém. Ochladzovací bazén tu nenájdete, vystačiť si musíte so sprchou. Účelovo je takáto náhrada OK, ale pocitovo asi ako Tofu namiesto poriadneho steaku. Ešte jeden detail – sprcha je tu iba jedna. Ak trafíte zlý moment, počas čakania na monopolnú sprchu pokojne stihnete spočítať aj všetky molekuly H2O v bazéne vedľa.

wellness-aqua-maria-3

Zo sauny si môžete ísť oddýchnuť na vyhrievané lehátka v rohu, v mini tepidáriu, prípadne na klasické lehátka vedľa bazéna. Vírivka tu nie je, ale v bazéne si môžete zapnúť zopár trysiek. Mimochodom, voda v bazéne je slaná. Snáď to je zámer, nie iba dôsledok 🙂 . Zopár škvŕn na hladine indikuje menej trpezlivých návštevníkov, ktorých pravdepodobne omrzelo čakanie na sprchu a namierili si to zo sauny priamo do bazéna.

wellness-aqua-maria-4

Po zhliadnutí kamery nad bazénom sme pochopili aj otázku pána z recepcie, či máme plavky. Otázka bola opodstatnená, veľký brat nás sleduje 🙂

big_brother_is_wathing

 

Ak pred odchodom plánujete absolvovať aj očistec vo forme poriadnej sprchy, majte na pamäti sprchový monopol. Sprcha pri saunách je totiž jediná. V „chodbošatni“ žiadnu sprchu nenájdete a na toalete tiež nie.

Pri odchode sme sa opýtali aj na pitnú vodu – pán nás zabudol informovať, že dole nie je žiadna voda na pitie k dispozícii, ale že na recepcii je možné zakúpiť si minerálku za 1,5€ 🙂

Boli sme, videli sme, ale repete si už asi nedáme. Priestor je síce malý, ale pekne upravený, no veľa detailov je nezvládnutých. A na detailoch predsa záleží.

Zdroj obrázkov: http://www.penzionaquamaria.sk/index.php/wellness

Diskusia k článku

komentár/-e