Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Lomnica****, Tatranská Lomnica

Základné informácie
Bezplavková zóna:veľmi sa nedodržiava
Vstupné:17€ / 3 hod (08:00 – 14:00, UT-PIA)
25€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO: 14:00 – 21:00
UT-NE: 08:00 – 21:00
Web:https://hotellomnica.sk

Ľudom navštevujúcim Tatry asi rozprávkový Hotel Lomnica**** predstavovať netreba. Známy, nedávno zrekonštruovaný, luxusný hotel v lukratívnej lokalite. S veľkými očakávaniami sme prišli v nedeľu podvečer na wellness, ale bez objednania. Našťastie, problém to nebol, ale je potrebné sa objednať.

Booking.com

hotel-lomnica

Všetko, vrátane ceny (25€ na hlavu), nasvedčovalo tomu, že nás čaká niečo nezabudnuteľné. Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a prejdem rovno k veci, najviac sa mi tu hodí metóda cukor a bič.

Cukor
Skutočne je tu všetko pekné, čisté, nové, luxusné. Žiadne improvizácie, všetko je naozaj bez kompromisov pekné a budete sa reálne cítiť tak, že máte nad sebou štyri hviezdy.

hotel-lomnica-bazen

Bič
Pri všetkej úcte, toto je asi taký wellness, ako je dosluhujúci predseda parlamentu, pán Andrej Danko, kapitánom. Reálne je to len saunový kútik pri hotelovom bazéne.  Na pár metroch štvorcových je pri sebe parná sauna, infrasauna, suchá fínska sauna a ochladzovací bazén. Cez uličku vedľa oddychová miestnosť a sprcha.

Sprvoti som sa potešil, že je tu aspoň ochladzovací bazén. Aj sme ho využili, ale ťažko sa dá povzniesť nad tým, že je naň priamy výhľad cez dvere z bazénovej časti. Našťastie, patrím k tým menej hanblivým, ale poviem vám, toto mi vôbec príjemné nebolo. Najmä, keď vchádzate do bazéna po rebríku chrbtom k bazénu, t.j. práve čelom k spomínaným dverám a máte popritom očný kontakt s ľudmi pri bazéne. Asi radšej by som si vybral ísť v kraťasoch, tielku a žabkách do mešity ortodoxných moslimov ako toto.

Nehovoriac o tom, že rodičia v plavkách s malým dieťaťom s hračkami v rukách nie je vo fínskej saune nič výnimočné.

Ja som bol z toho taký znechutený, že som ani nevošiel do bazéna, ani do vírivky, ktorá je vedľa bazéna a úplne som aj zabudol, že je tu aj vonkajšia vírivka. Dali sme dve kolečká vo fínskej, trošku poležali a išli preč.

hotel-lomnica-virivka

Ako by som to zhodnotil? Za mňa osobne nikdy viac, jedine ak by som tu bol ubytovaný. Veľmi málo muziky za dosť veľa peňazí.
Ak máte radi echt saunovú kultúru a očakávate, že pravdepodobne aj ostatní návštevníci sú na podobnej vlnovej dĺžke, tiež že poznáte zásady slušného správania sa v saunách a máte radi, ak sa dodržujú, tak to nie je pravé orechové ani pre vás. Oveľa viac odporúčam zbehnúť 6km vo Veľkej Lomnici do Hotela International, za 10€ na hodinku.

Ak máte dieťa, s ktorým sa chcete trošku počapkať v bazéne a popri tom si odbehnúť do sauny, ani pre vás to neodporúčam 😀 . V každom ohľade je lepšou alternatívou napríklad 4 Elements Aqua v Hoteli Atrium. Síce je to pár kilometrov do Starého Smokovca (7km), ale cenu máte polovičnú, bazény väčšie/viac, navyše k tomu aj šmýkalku alebo tobogán, bar a tiež sú tam sauny hneď vedľa bazénov.

Diskusia k článku

komentár/-e