Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Sauna La Vita, Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:6€ / 1 hod (bez infra sauny)
9€ / 2 hod (bez infra sauny)
10,50€ / 2 hod (s infra saunou)
13€ / 3 hod (s infra saunou)
Otváracie hodiny:PO/STR/PIA: 16:00 – 21:00
UT/ŠTV: 15:00 – 21:00
SO-NE: 14:00 – 22:00
Web:https://saunalavita.sk

V prvom rade by som začal otváracími hodinami – isté časy sú vyhradené pre ženy, preto si v prípade záujmu prezrite kompletný prehľad otváracích hodín na tomto odkaze: Sauna La Vita – otváracie hodiny.
V poslednej dobe sú čoraz viac rozšírené karty Multisport – ak ju máte tiež, platí aj v tomto wellnesse.

Booking.com

sauna-la-vita-kosice

Tento wellness je vyslovene komorný. V každom zmysle slova. Aj veľkosťou, aj klientelou. Nie je to žiadna masová záležitosť, ako v poslednej dobe napr. 3ple v košickom OC Optima.
Je to poznať najmä na správaní návštevníkov. Boli sme tu zatiaľ iba dvakrát, ale ešte žiadne z wellnessových faux pas nepostrehli. T.j. v saune je pokoj, ticho, každý má pod sebou plachtu/uterák, pred ochladzovacím bazénikom sprcha, v oddychovej miestnosti taktiež ticho.

sauna-la-vita-kosice-finska

Najväčšou z troch sáun je suchá fínska. Má tri stupne a vojde sa tam aj 10 ľudí, 8 komfortne. Bola z tých teplejších, ktoré si pamätám, ale dovolím si aj drobnú výčitku. Mali sme pocit, že tam bol trošku puch. Verím a dúfam, že to bolo len dočasné, prípadne iba falošný pocit.

sauna-la-vita-kosice-2

Do parnej sme len nakukli, ale vyzeralo to v nej fajn, vrátane hustej pary.

parna-sauna-la-vita-kosice

Treťou je infra sauna, ale nie sme jej veľkými fanúšikmi, takže tú sme neskúšali. sauna-la-vita-kosice-infra

Hneď vedľa je ochladzovací bazén a sprcha pri ňom. Tá ma trošku prekvapila, bola ľadová. Možno sa dá nastaviť, ale narýchlo som si s tým nevedel poradiť 😀 . V sprchách pri šatni bola voda teplá. Osobne si po saune dávam skôr teplú sprchu, prípadne vlažnú, ale nikdy nie studenú. Resp. nikdy nie vtedy, ak je k dispozícii ochladzovací bazén/kaďa. Ak nie, tak sa, samozrejme, ochladím v sprche.
Bazénik bol echt ochladzovací, tak na 3cm 😀 . Ale po výdatnej saune padlo dobre.

sauna-la-vita-kosice-bazen

Ostáva ešte oddychová miestnosť. Mám rád, keď je v odpočivárniach takmer tma, ako aj v tomto prípade. Je tam asi osem lehátok s dekami a osvetlené akvárium 🙂 . Naozaj oceňujem, že aj keď sme sa tam stretli viacerí, bolo tam úplné ticho, nik sa nerozprával.

sauna-la-vita-oddychova

V prípade záujmu si môžete aj objednať čaj, pivo, resp. iný nápoj a posedieť si pri ňom pri stole vo vedľajšej miestnosti. Síce tu absentuje vírivka, ale určite si tu oddychnete aj bez nej. Kľud, ticho, pohoda, pekné prostredie a to všetko za priateľskú cenu.

Zdroj obrázkov: https://www.saunalavita.sk/-galeria

 

Diskusia k článku

komentár/-e