Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Strachan, Ždiar

Základné informácie
Bezplavková zóna:sauny áno, vírivka nie
Vstupné:14€ / 90 min
Otváracie hodiny:PO – NE: 16:00 – 22:00
Web:https://www.penzionstrachan.sk

Ak by vás niekto o polnoci zobudil s otázkou „aká je najkrajšia obec na Slovensku?“, čo by z vás vypadlo? Zo mňa asi Ždiar. Nerád by som krivdil iným obciam, skôr tým vzdávam hold Ždiaru, ktorý má svoje čaro v každom ročnom období. Občas chodievam pracovne do Krakova a vždy sa najviac teším na prejazd cez Ždiar. Evidujeme tu viaceré penzióny s wellnessom, zatiaľ sme navštívili iba Penzión Strachan.

Booking.com

Došli sme bez objednávky, na blind. Zhodou okolností sme vychytali hodinku, kedy tam vôbec nikto nebol a mali sme VIP za cenu normálneho vstupu. Po nás už bola VIP rezervácia, v dôsledku čoho sme nemohli wellness okupovať plných 90 minút, ale len hodinku. No úprimne, radšej hodinku sami ako 90 minút a deliť sa o priestor s ďalšími 😀
Mimochodom, VIP vstup stojí 75€ na hodinu pre dve osoby. Celkom sme ušetrili 🙂
Ak sa sem vyberiete, pre istotu si zavolajte na recepciu vopred.

Penzión Strachan perfektne zapadá do koloritu okolitej krajiny, ako zvonku, tak aj vnútri. Čo sa dá, je z masívu, dvere a doplnky v pôvodnom „drevenicovom“ štýle. Pre ilustráciu foto jednej z izieb:

penzion-strachan-izba

Ale vrátim sa k meritu veci – wellness by som charakterizoval jednym slovom: komorný. Náš prípad, kedy sme tam boli len my dvaja, mi prišiel ako ideálny. Viem si ešte predstaviť, že by to bolo OK, ak by tam boli ďalší 2-3 ľudia. Počas rozhovoru s pánom, ktorý to tam obsluhoval sme sa dozvedeli, že niekedy tam je aj 9-10 ľudí, čo nám prišlo už trošku dosť na takýto malý priestor. Jedine v úplne ideálnom prípade, ak majú všetci rovnakú periódu a rotuju rovnako – niekto vo vírivke, ďalší v infra, vo fínskej a v parnej, prípadne ešte niekto na lehátkach. Lenže takýto stav je krajne nepravdepodobný.

wellness-zdiar-strachan

Ako môžete vidieť na foto, nie je to lowcost sauna niekde v pivničných priestoroch na štýl „len aby sme to mohli napísať na booking, že máme wellness“. Má to myšlienku a z malého priestoru je tu vyžmýkané maximum. Vpravo za lehátkami je dvojmiestna infra sauna s príjemnou arómou. Vedľa, ten slimák vykladaný mozaikou, tam nájdete ochladzovacie vedro a sprchu s troma možnosťami. Vľavo, za umývadlom, je klasická fínska sauna. Tie presklené dvere úplne vľavo, to je zas vstup do časti so šatňou, sprchou, toaletou a občerstvovacím kútikom, kde si môžete pripravenými jablkami doplniť vitamíny a minerály 🙂 .

wellness-zdiar-strachan2

Pohľadom od infrasauny sa ukáže zbytok komorného wellnessu v Strachane. Menovite: vírivkaparná sauna. Tie drevené dvere v rohu, to je len technická miestnosť. Parná sauna makala poriadne, dokonca až tak, že v čase dopĺňania pary sme su museli nohy vyložiť na lavicu, lebo pri zemi nás až pálili.
Vírivka má jednu obrovskú devízu, ktorá z doterajších fotiek nemusí byť úplne zrejmá. Z našej fotky na KamNaWellness Instagrame to ale pochopíte ihneď:


Výhľad na okolité lúky a Belianske Tatry je úchvatný a celý zážitok tým naberá úplne iný rozmer. Vo všeobecnosti mám veľmi rád hory, ale myslím, že aj zarytého mešťana takýto pohľad zaujme. Ako bonus, z balkónika idú schody na vedľajšiu lúku… asi viete kam tým mierim. Síce tu nie je ochladzovací bazénik, ale čerstvý sneh je viac ako jeho dôstojnou náhradou! A to ho tu v zimnom období nebýva zrovna najmenej 🙂 Kvôli tomu sa sem v zime určite vrátime.

Ako by som to zhrnul? Síce sa to na nejaký Permon nechytá, čiže baviť sa o štvorákoch je zbytočné, ale hodnota je v tomto prípade inde. Celý penzión je štýlovo zariadený, wellness nevynímajúc. Vďaka tomu sa tu budete cítiť naozaj príjemne a obrovským bonusom je presklený balkón s rozprávkovým výhľadom.

Zdroj obrázkov: https://www.penzionstrachan.sk/fotogaleria/?galeria=wellness

Diskusia k článku

komentár/-e