Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Zion Spa – Grand Hotel Kempinski High Tatras, Štrbské Pleso

Základné informácie
Bezplavková zóna:sauny áno, bazény nie
Vstupné:60€ / celý deň (7-16r 30€)
Otváracie hodiny:NE-ŠTV: 08:00 – 22:00
PIA/SO: 08:00 – 23:00
Web:https://zionspa.sk/prevadzka/zion-spa-luxury-v-grand-hotel-kempinski/

Grand Hotel Kempinski. Hádam ani niet takých ľudí, ktorým by bol tento pojem neznámy. Mimochodom, vedeli ste, že Grand Hotel Kempinski vedľa Štrbského plesa bol otvorený až v roku 2009? Avšak budovy, v ktorých sa nachádza, majú v priemere vyše 100 rokov.

Booking.com

Predpokladám, že nie som jediný, komu pojem Kempinski asociuje výrazy ako noblesa, luxus, prepych, ale svojím spôsobom aj negatíva. Respektíve len jedno – nedostupnosť 😀 . Nuž, je to tak, ceny sú tiež prepychové. 120€ za dvoch len na wellness, to priemerného slováka zaštípe. A úprimne myslím, že aj nadpriemerného. Nerobím geroja a poslušne hlásim, že to štípalo poriadne aj mňa 😀 Pri zadávaní PIN kódu mi ego potichu šepkalo čosi, že žijeme len raz.

Mimochodom, pokladám to za zaujímavosť, pretože to prekvapilo aj mňa a preto to spomeniem. Zion Spa nie je priamo Kempinski wellness. vlastní a prevádzkuje ho iná spoločnosť ako hotel samotný. Hotel a wellness sú dve rôzne entity.

zion-spa-kempinski-strbske-pleso-bazen

Dominantou celej relax zóny je plavecký bazén. Teda, tak je označovaný oficiálne, ale keď tam prídete v rámci tréningu sekať dĺžky motýlikom, asi na vás budú ľudia divne pozerať. V bazéne sú aj nejaké masážne trysky. Veľa času som tomu nevenoval, ale zapnúť sa mi ich nepodarilo.

zion-spa-kempinski-strbske-pleso-vyhlad-zimny

Ako môžete vidieť aj na fotkách, všetko je ladené do honosného štýlu s dôrazom na detaily. Nuž, krištáľové lustre nad bazénom asi nenájdete hocikde. Okolo bazéna sú pohodlné lehátka na oddych. Dominantou ale nie sú ani vzory v bazéne, ani „mramorové“ obklady (netuším, aký je to materiál, ale ako laikovi sa mi tam ten mramor v slovnom opise Kempinskeho proste žiada 😀 ), ani krištáľové lustre, ale výhľad cez francúzske okná. Ak wellness v Kempinskom evidujete, predpokladám, že práve kvôli týmto francúzskym oknám a výhľadom z nich – na Štrbské pleso, hotel Patria a panorámu Vysokých Tatier. Ten výhľad je až gýčový a za mňa osobne je toto najväčšia pridaná hodnota, kvôli ktorej by som sem chcel prísť.

zion-spa-kempinski-strbske-pleso-vyhlad

Vonku sa síce výjsť nedá, ale výhľad si môžete vychutnať aj z väčšej vírivky, ktorá je hneď vedľa bazéna. Pri nej aj ďalšie miesta na oddych.

zion-spa-kempinski-strbske-pleso-bazen-virivka

Saunová časť je oddelená. A úprimne, na nej ani nič prepychové nie je. Jedine oddychová zóna, opäť kvôli výhľadu a celkovo doladeniu – posúďte sami:

zion-spa-kempinski-strbske-pleso-oddychova miestnost

Saunovú časť spomeniem len veľmi rýchlo. Jedna miestnosť, ktorej obsahom je: veľká infra sauna, suchá fínska sauna, suchá soľná (táto mi prišla skôr len ako nejaké saunárium) a klasická parná. K tomu ochladzovací bazén, obyčajná sprcha, studená sprcha a nejaká masážna sprcha, kneippov chodník. Taká sterilná klasika. Úprimne, už len ak by v tom bolo aspoň troška umu ako okolo bazéna, bolo by to lepšie.

Jedna vec, ktorá ma vyslovene nahnevala, bolo pitie. OK, všade pri lehátkach sú aj menu-čka, môžete si objednať džbán vody za 2€, prípadne 0,75l Evian za asi 12€. OK, 2€ nie je nejaká pálka najmä v pomere so vstupným. Ja sa na to ale dívam z opačnej strany prevádzkovateľa – vyberiem 60€ za vstup a ešte budem pýtať 2€ za džbán vody? To mi príde podobne divné akoby som si šiel kúpiť Bentley za 150 tisíc a po podpise objednávky mal zaplatiť ešte 50 centov za parkovanie pred showroomom. Osobne som čakal nejaký barový pultík ako má napr. Hotel Partizán. OK, je možnosť sa napiť aj bezplatne, ale z kohútika ako zvyknú byť na kúpaliskách (navyše s veľmi slabým prúdom a keď sa chcete napiť, tak tú vodu musíte jednoducho srkať 😀 ). To mi tiež príde trošku mimo úroveň. To by som zas prirovnal k tomu, že si v Kempinskom objednáte espresso a prinesú vám nesku. Ak ste tento odstavec po mne prečítali, asi trošku krútite hlavou čo to vôbec riešim. Nebol som z toho vytočený, len som sa tak pri výške vstupného pozastavil nad takýmto detailom 🙂

Ako by som to zhodnotil? Viac si vychutnám výhľad z vírivky na Kriváň v Permone za 23€, ako toto za 60. Cena je jednoducho úmerná klientele hotela, ktorá si to môže dovoliť bez ohľadu na to, či je v okruhu 1km krajší wellness za 1/2 ceny alebo nie. Skúsenosť dobrá, chvíľkový pocit luxusu OK, ale stáli hostia z nás nebudú 🙂 (a žiaľ, ani keby bolo vstupné polovičné).
Ak do wellnessu chodíte najmä kvôli saunám a máte radi intímnu atmosféru, asi to nebude ani pre vás to pravé orechové, bez ohľadu na cenu. Ak je sauna len doplnok pri užívaní si luxusu, tak smelo do toho.

Zdroj obrázkov: https://zionspa.sk/prevadzka/zion-spa-luxury-v-grand-hotel-kempinski/o-nas/galeria/

Diskusia k článku

komentár/-e