Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Bankov****, Košice

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:13€ / 2 hod
Otváracie hodiny:PI-PIA: 16:00 – 22:00; SO-NE: 10:00 – 22:00
Web:http://www.hotelbankov.sk

Košičania, predpokladám, Hotel Bankov**** veľmi dobre poznajú. Ak náhodou nie, nachádza sa na Bankove, má takmer 150 ročnú históriu a vyzerá takto:

Booking.com

Hotel Bankov

Zhodou okolností sme tu za posledné leto boli na dvoch svadbách, ale do wellnessu sme sa dopracovali až teraz, koncom roka. Mimo iného bol nedávno aj v rekonštrukcii.
Keď sa sem vyberiete tiež, je lepšie sa vopred objednať. Ak to bude kapacitne možné, pustia vás aj bez rezervácie, ale radšej sa na to nespoliehajte. Pre istotu si prineste aj plavky, do bazéna ich budete potrebovať.

wellness-kosice-hotel-bankov-bazen

Vpravo od bazéna, za presklením, je vonkajšia terasa s posedením. Pri teplote cca -2°C sme sa vonku veľmi nehrnuli 😀 . K saunám sa prechádza okolo barového pultu a výdajníka vody.

wellness-kosice-hotel-bankov-barovy-pult

V hlavnej časti sú pokope tri sauny, ochladzovací bazén, studené vedro, sprchy a lavička na posedenie. Všetko je veľmi štýlovo kombinované s drevom. Pôsobivé.

wellness-kosice-hotel-bankov-ochladzovaci-bazen

Rovnako originálne sú nadizajnované aj všetky sauny. Počnúc suchou fínskou, obloženou drevom, vrátane stropných trámov. Okrem perfektného vizuálu je drevo aj cítiť.

wellness-kosice-hotel-bankov-finska-sauna

Cez parnú saunu, ktorej bolo tiež dopriate dizajnerského umenia.

wellness-kosice-hotel-bankov-parna-sauna

V originalite nezaostáva ani infra sauna. 

wellness-kosice-hotel-bankov-infra-sauna

Máme veľmi radi takéto „prekvapenia“. Jeden by si aj pomyslel, že pri niečom ako sauna, nie je čím prekvapiť a že sú jasné mantinely, ako má sauna vyzerať. Najmä v prípade, ak sme ich už zopár preskákali. Je to len dôkaz toho, že všetko, ale naozaj všetko sa dá robiť ináč – lepšie, krajšie, kreatívnejšie. A to je tá pridaná hodnota, ktorá ostane minimálne v podvedomí. V tom lepšom prípade sa z náhodných návštevníkov stanú pravidelní, ktorí to aj odporučia ďalej a privedú ďalších zákazníkov. V takýchto prípadoch to už nie je len o pragmatizme – vypotiť a rýchlo domov, ale aj o užívaní si chvíle viacerými zmyslami, vo viacerých dimenziách. Presne s týmto pocitom sme odtiaľ odchádzali.

Posledná miestnosť je oddychová. Jednoduchá, ale útulná. Vysoký strop, drevo, trámy, imitácia balkónov… Sú tu štyri postele, na ktorých sme aj zabudli, že tu nie je spomínaná vírivka. Atmosféru dotvára krb, ktorý nie je na fotke (asi nejaký bio, na lieh alebo plyn, ale veľmi realistický).

wellness-kosice-hotel-bankov-oddychova

Hotel Bankov**** je prípad wellnessu, v ktorom kvalita prevyšuje kvantitu. Nie sú tu atrakcie od výmyslu sveta, dokonca tu chýba aj esenciálna záležitosť – vírivka, čo sme si uvedomili len náhodou, asi po hodine. Základné vybavenie, ale počas dvoch hodín strávených na Bankove vám naozaj nič chýbať nebude. Zmienku si zaslúži aj personál, ktorý nám všetko vzorne ukázal a vysvetlil – zvlášť to, že (najmä) pred vstupom do ochladzovacieho bazéna je nevyhnutné sa osprchovať. Tomu je potrebné robiť ešte statočnú osvetu. Aj keď, boli sme svedkami, že ani takéto explicitné upozornenie nie je dostatočné 😀 Nuž, komu niet rady, tomu niet pomoci.

Zdroj obrázkov: http://www.hotelbankov.sk/galeria/wellness

Diskusia k článku

komentár/-e