Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Mousson, Michalovce

Základné informácie
Bezplavková zóna:Skôr áno / individuálne
Vstupné:8€/1 hod, každá ďalšia 2€
Otváracie hodiny:
(wellnessu)
PO: 15:00 – 22:00
UT-SO: 14:00 – 22:00
NE: 12:00 – 22:00
Web:http://www.hotelmousson.sk/

V Michalovciach a okolí sme prešli už pomaly viac wellnessov ako v rodných Košiciach. 🙂 V tomto prípade sme zavítali do 4* Hotela Mousson. Parking priamo pred hotelom poteší, rovnako aj profi obsluha… Pri 4* sa iné ani nepripúšťa. Pozitívne dojmy pretrvávali aj v šatni (tie sú, mimochodom, spoločné).

Booking.com

Po vstupe do samotného wellnessu sme sa najprv zoznámili s priestorom a ponukou sáun. Tie tu sú celkom štyri: biosauna, fínska sauna,  parná bylinková a parná aromatická. Za zmienku stojí fínska, ktorej veľkosť nie je v pomere k veľkosti wellness centra, ale ani k ostatným saunám.

wellness-michalovce-hotel-mousson5

Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy ak poviem, že suchá fínska sauna je najnavštevovanejšia, vo všeobecnosti. Minimálne teda zo skúseností, ak má byť niektorá zo sáun plná, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude fínska. V Hoteli Mousson nám to trošku vadilo, pretože fínska bola stále obsadená, museli sme vyslovene striehnuť, aby sme sa tam mohli vtesnať. Škoda, lebo napr. o parnú takýto záujem nebol ani zďaleka + má aj väčšiu kapacitu.

Hneď pri fínskej saune je aj ochladzovací bazénik (yes!). Ale nenabrali sme odvahu ho vyskúšať. Prečo? Všetci páni (do jedného), statočne vysaunovaní, si to namierili zo sauny priamo do bazéna. Je nutné podotknúť, že bezprostredne pri saune (odhadom pol metra) je sprcha! Po tomto zážitku nás chuť na ochladenie v bazéniku prešla a vystačili sme si so sprchou. 🙁 Kultúra „veškerá žádna“.

Oddýchnuť si po saune môžete v oddelenom tepidáriu, na vyhrievaných lehátkach, ale aj na lehátkach pri bazéne.

wellness-michalovce-hotel-mousson

Táto (bazénová) časť bola skôr plavková. Ak plánujete vyskúšať aj bazén a vírivku, nezabudnite si priniesť plavky. 🙂 My sme ich nemali, museli sme si preto túto rozkoš odpustiť. 😀

wellness-michalovce-hotel-mousson2

Pri vírivke je aj barový pult, pri ktorom sa môžete osviežiť vodou z džbánu, prípadne posedieť a prečítať si niektorý z časopisov. Zvyšná časť priestoru so saunami vyzerá takto. K dispozícii je aj Kneippov kúpeľ a ľadopád.

wellness-michalovce-hotel-mousson3
wellness-michalovce-hotel-mousson4

Ako by sme to zhrnuli? Wellness to bol pekný, za fajn cenu, ale príliš nenadchol. Zaradili by sme ho k lepším centrám, ale ak by sme sa mali rozhodnúť, radšej by sme zašli pár kilometrov navyše, do Thermalparku Šírava. Ale zároveň, pre nás – „nočné tvory“, je veľkou výhodou otváracia doba do 22:00. Wellnessovaniu zdar! 🙂

 

Diskusia k článku

komentár/-e