Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Lesana***, Stará Lesná

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:15€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO-NE: 16:00 – 21:00
Web:https://lesana.sk/wellness-centrum/

V Starej Lesnej sme veru neboli prvýkrát. Je to tu ako posiate hotelmi, takže ešte sa sem určite aj vrátime. Tentokrát sme si vybrali Hotel Lesana***, ako obvykle len na rýchlu otočku z Košíc. Presvedčila nás najmä vonkajšia kaďa, sauna a bazén. Odporúčanie pre vás – ak sem budete chcieť zájsť, je lepšie si najprv zavolať. Len pre istotu, či nie je plno (kapacita je okolo 20 ľudí). My sme prišli na blind, ako je u nás zvykom 😀 , ale problém sme nemali.

Booking.com

wellness-stara-lesna-lesana

Žiaľ, na našu škodu, v čase našej návštevy vonku tá sudová sauna nebola. Neviem prečo, nepýtali sme sa. A zároveň to, že tam mala byť, som si uvedomil až teraz, keď píšem tieto riadky 😀 . Rozhodovanie, kam ideme, bolo rýchle a web som len preletel s tým, že je tam aj niečo vonkajšie. Nepamätal som si detaily. Myslel som si, že v tom rohu, miesto sauny, mala byť vonkajšia teplá vírivka.
Škoda toho, dúfam, že je to len dočasné. Bolo by to proste TOP.

Kaďu sme, samozrejme, po fínskej saune využili. Trošku nevýhoda bola v tom, že suchá sauna je úplne na začiatku, pri vstupe zo šatní a aby ste sa dostali vonku, musíte prejsť cez celý priestor. Ale zas nie je to nič strašné, asi ako výjsť vonku od občerstvovacieho kútika v Permone.
wellness-stara-lesna-lesana-finska-sauna

Všetky časti wellnessu sú v oddelených miestnostiach. V tej prvej je už spomenutá fínska sauna so sprchou hneď vedľa. V ďalších miestnostiach je oddychová časť s lehátkami a infrasaunou a parnou saunou.

Vyhrievané lehátka sú pri barovom pulte. Tam sa môžete občerstviť čistou vodou – jednoduché a funkčné riešenie. Určite lepšie ako pitná fontánka vo wellnesse v Kempinskom, z ktorej si musíte vodu srkať 😀 .

wellness-stara-lesna-lesana-vyhrievane-lehatka

Hneď vedľa sú dve horúce vírivky. Ďalej už je len chodba do vonkajšej časti.

wellness-stara-lesna-lesana-virivka

Voda vo vonkajšom bazéne je voda ani nie horúca, ani nie chladná ako v plaveckom. Pokojne sa tam dá počapkať aj keď je vonku chladnejšie, ale nie je to vyslovene na polhodinové nehybné vysedávanie v mrazivom počasí. Vonkajšiu saunu snáď majú mimo prevádzky len dočasne. V zime by to, minimálne pre mňa, bolo obrovským lákadlom.

Zdroj obrázkov: https://lesana.sk/wellness-centrum/

Diskusia k článku

komentár/-e