Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Hotel Partizán****, Tále

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno (ale bazénová časť nie)
Vstupné:26€ / 3 hod
Otváracie hodiny:premenlivá, cca 13:00/15:00 – 21:00/21:30
Web:www.partizan.sk

Na začiatok najprv doplním informácie ohľadom otváracej doby a vstupného. Otváracie hodiny nájdete na tomto odkaze stále na aktuálny týždeň: http://www.partizan.sk/sk/otvaracie-hodiny-na-aktualny-tyzden . Popravde, nesledujem to vôbec pravidelne takže neviem, či sa otváracie hodiny zvyknú zásadne meniť. Ak sa sem budete chystať, radšej si otváraciu dobu vopred overte.
Čo sa týka vstupného, základná sadzba je 26€ na tri hodiny pre dospelých a nemiestnych. Cenník je rozsiahlejší a nájdete ho tu: http://www.wellnessresort.sk/sk/vital-sauna . Pre ubytovaných je to za 10€.

Booking.com

V poslednej dobe sme nemali veľmi čas a príležitosti na objavovanie nových wellnessov, do Hotela Partizán sme sa vybrali po dlhšej abstinencii. Ale poviem vám, tento výber bol zásah do čierneho. Lepší „comeback“ by sme si len ťažko vybrali. Už od príchodu na parkovisko samé prudko pozitívne pocity. Lokalita – TOP, výhľady na okolitú prírodu – TOP, pohľad na samotný hotel – TOP, interiér hotela – TOP.

V tomto článku sa nebudem venovať privátnemu wellness (ale určite si to aspoň pozrite: http://www.wellnessresort.sk/sk/privatne-wellness-35 ), ani slnečnému SPA (rôzne procedúry). Nič z toho sme nevyskúšali, aj keď privátny wellness by určite stál aj za tú hriešne vysokú cifru 🙂 .

Až sa sem vyberiete, zbaľte si aj plavky, zídu sa. Zaobídete sa síce aj bez nich, ale škoda by bola nepočľapkať sa trošku aj v bazéne, panoramatickej vírivke, či soľnom prameni.

hotel-partizan-panoramaticka-virivka hotel-partizan-solny-pramen

Nad bazénovou časťou je prvá časť wellnessu – Family saunas (bez vekového obmedzenia). Nájdete tu fínsku a parnú saunu, sprchy, plus oddychovú miestnosť s kútikom na občerstvenie. Aj keď sme sa najprv zľakli, že toto je všetko, nebolo by to vôbec zlé. Všetko pôsobí novo (defacto to aj nové je 😀 ), čisto, dômyselne a esteticky. Márne by ste hľadali zámienky na čo i len malú výčitku. Bonusom je občerstvenie – vody s perfektnými ovocnými sirupmi, čistá voda, voda s citrónom… každý si príde na svoje.

Hlavnú úlohu však zohráva až ďalšie poschodie – so vstupom 15+, bezplavková zóna. Ani neviem, kde začať. Skúsim najprv kritiku – oznamom „Pozor, šmýka sa“ prikladajte zvýšenú pozornosť a dôležitosť, naozaj sa tam poriadne šmýka. Síce som všetko ustál, ale za tie výkony by sa ani Pľuščenko nehanbil. A teraz môžu začať chválospevy.

Ak ste milovníci víriviek, mám pre vás dobrú správu. To, čím je táto vírivka výnimočná – výhľad na okolitý hrebeň Nízkych Tatier. Hneď vedľa (na foto vpravo) je Kneippov chodník.
wellness-partizan-panoramaticka-virivka

vyhlad-z-virivky-wellness-partizan

Vľavo od Kneippovho chodníka (na prvej foto vírivky) je vidieť chodbičku do „hlavnej haly“. Moju pozornosť najviac upútal božský kútik s občerstvením. Perfektné tri ovocné sirupy, voda s citrónom, čistá voda – čistý raj. Ako málo stačí k pocitu obrovskej pridanej hodnoty. Z biznis pohľadu – maximálny úžitok za minimálne náklady. Smekám klobouk pred tým, kto má toto na rováši a pretavil túto ideu do reality. Ak tieto riadky náhodou číta aj prevádzkovateľ nejakého iného wellnessu – naozaj, vezmite si príklad, ak to chcete robiť dobre (úprimné odporúčanie bežného zákazníka). Protichodný príklad je Wellness Aqua Maria vo Veľatoch, kde si musíte aj čistú vodu buď priniesť alebo zakúpiť.
Okrem delikátneho minibaru dávam do pozornosti aj vycibrené zariadenie – dekorácie, materiály, rozvrhnutie. Čistá slasť, ba aj väčšia ako domáci vývar po opici.

vitalsauna

Na foto po pravej strane (ako je modrá ceduľka na tom, čo vyzerá ako stĺp) je vodné iglu – zážitková sprcha simulujúca letnú búrku. Po ľavej strane od občerstvovacieho kútika je zas kúpeľ nôh.

wellness-partizan-kupel-noh

Z tejto hlavnej haly je vstup do väčšiny sáun. Menovite: infra sauna, líščia nora (parná sauna so štýlovým bazénikom na močenie nôh), parná sauna č. 2 (parné píšťaly), bylinková sauna + laconium (relaxačná miestnosť s vyhrievaným sedením).

wellness-partizan-liscia-nora

Ďalšou sekciou je dvojposchodová oddychová miestnosť s krbom. Tá je tiež kapitolou samá o sebe. Už pri vstupe do nej vás omračí závan neskutočne príjemnej vône. Nájdete tu visuté lehátka, ktoré sa dajú oddeliť závesmi pre pocit súkromia. Tie som zbadal ako prvé a skoro som od endorfínov odpadol. Oceňujem kreativitu a originalitu. wellness-partizan-oddychova

Moje kroky ale smerovali k štrkovej pláži, ktorá sa tiež dá oddeliť od zvyšku závesmi. Prvýkrát sme si niečo podobné vyskúšali v nitrianskom Wellness Zoborská. Z tejto miestnosti je možné výjsť aj na balkón, nadýchať sa čerstvého vzduchu a pokochať sa pohľadom na okolitý lesík (milujem ihličnaté lesy!).
wellness-partizan-strkova-plaz

Nie len vírivka, ale aj druhé poschodie oddychovej miestnosti sa nesie v duchu výhľadov na okolitú prírodu.wellness-partizan-oddychova-miestnost

To stále nie je všetko, ostávaju ešte dve sauny. V podstate obe fínske, obrovská lesná sauna – s nižšou teplotou a suchším vzduchom a horúca sauna, s vyššou teplotou a automatickým zavlažovaním. Podobné sme už videli vo Wellness Hoteli Kontakt**** v Starej Lesnej. Ako sa na Hotel Partizán**** patrí, so super výhľadom z oboch sáun. 🙂

wellness-partizan-lesna-sauna

Na záver ešte moja pasia pri saunovaní – ochladzovanie. Na výber máte (okrem spŕch, samozrejme) ako vedro, tak aj bazénik. Na ochladzovacom bazéniku veľmi oceňujem to, že je prietokový – zmierňuje to následky po útokoch nedisciplinovaných návštevníkov, ktorí si po saune nedajú sprchu.

wellness-partizan-ochladzovaci-bazen

 

Zdroj obrázkov: http://www.wellnessresort.sk/sk/vital-sauna

Diskusia k článku

komentár/-e