Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Pałac Polanka**** – Krosno, Poľsko

Základné informácie
Bezplavková zóna:asi áno
Vstupné:22 PLN / 1 hod (cca 5,2€)
Otváracie hodiny:PO-NE: 10:00 – 22:00
Web:http://www.palacpolanka.pl

Cez víkend nás zavialo na sever, do Krosna v Poľsku. Z Košíc je to +-2 hod autom, od hranice cca 35-40km, t.j. relatívne blízko. Najmä fotkami a cenou nás zaujal wellness v štvorhviezdičkovom Pałac Polanka. Cena 22 poľských zlotých na hodinu (5-5,5€, podľa kurzu) je viac ako prívetivá, aj napriek tomu, že vybavením je tento wellness skôr hotelový doplnok na nachytanie hviezdičiek ako primárny biznis plán. Na druhej strane, z fotiek to pôsobilo novo, pekne a útulne.

Booking.com

palac-polanka-krosno

Parking je bezplatný priamo pred vchodom. V čase našej návštevy (sobota, obed) sme nestretli na parkovisku, recepcii a vo wellnesse ani živú dušu, mimo personálu. Mali sme tak neplánovane súkromný wellness 🙂

Bude vhodné, ak si prinesiete vlastný uterák/plachtu, pretože to v cene nie je a príplatok je 7 PLN (cca 1,7€).

Wellness je umiestnený v pivničných priestoroch a vybavenie pôsobí dojmom nedávnej rekonštrukcie. Spočiatku sme boli mierne zmätení, pretože pani z recepcie pri vstupe do hotela nás len poslala o poschodie nižšie, bez akýchkoľvek inštrukcií. Tam bola ďalšia recepcia, ale žiaden človek. Čakali sme, že dostaneme aspoň plachty a ďalšie inštrukcie, minimálne teda smer do šatne. Pani z hornej recepcie sme nakoniec zavolali, dala nám uteráky a ďalej sme si aj tak poradili sami 😀 . Šatňa je až za vstupom do wellnessu, je to akoby jedna z častí. Nahodili sme sa do uterákov a vybrali sa na prieskum.

Prvá miestnosť je vírivka spolu s lehátkami na oddych. Vírivka vírila celkom statočne, k spokojnosti. Tehlový dekor pripomínal Wellness Zoborská v Nitre.

palac-polanka-krosno-wellness

Ďalšou miestnosťou je čiste oddychová miestnosť s výdajníkom vody.

palac-polanka-krosno-wellness-oddychova

Tretia miestnosť je pravdepodobne „Slnečná lúka“ – Łąka Słoneczna. Je to úzka miestnosť s jednym lehátkom a troma lampami nad ním. V cenníku je uvedená cena 1,5 PLN / 1 minúta. Možno je to solárium, neviem – ak to niekto pozná, pokojne nám nechajte odkaz v komentári 🙂 . My sme tam nazreli a vypínačom sme zapli iba svetlo, tie tri lampy nad lehátkom nie. V prípade väčšej obsadenosti wellnessu sa to dá možno využiť ako súkromná odpočiváreň bez prípadného hluku. Dvere do tejto miestnosti sú mliečne (nepriehľadné) a dajú sa uzamknúť.

palac-polanka-krosno-wellness-oddychova-slnecna

Ďalšou a aj poslednou samostatnou miestnosťou (úplne posledná je len spomínaná šatňa so skrinkami a WC/toaletou) je soľná jaskyňa – Grota Solna. V nej nie je teplo, je to len vyslovene na oddych spojený so soľnou inhaláciou.

palac-polanka-krosno-wellness-oddychova-solna

Zatiaľ to vyzerá tak, že sa tu len odpočíva v oddychových miestnostiach. Čiastočne to je aj pravda, sauny tu sú iba dve. Obe suché, jedna fínska a druhá… neviem, pravdepodobne tiež fínska a pec už bola vypnutá, alebo saunárium. Ťažko povedať, i keď v popise na stránke sa spomína aj infrasauna. Parná sauna tu nie je žiadna.

Chýba aj ochladzovací bazén, ktorý je suplovaný studeným vedrom a sprchami.

Zdroj obrázkov: https://www.facebook.com/palacpolanka/

Diskusia k článku

komentár/-e