Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Aquaruthenia, Svidník

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:5€ / 2 hod, 8€ / 3 hod
Otváracie hodiny:UT-ŠTV: 13:00 – 20:00; PIA: 13:00 – 21:00; SO: 10:00 – 20:00; NE: 10:00 – 20:00
Web:https://aquaruthenia.sk

Hneď pre začiatok radšej uvediem, že cenník je podstatne rozsiahlejší ako tabuľka vyššie a nájdete ho tu: cenník Aquaruthenia. Ceny uvedené v tabuľke sa týkajú dospelých so vstupom výlučne do wellnessu, bez bazénovej časti.

Booking.com

5€ za dve hodiny wellnessu. Čo si pri takejto cene ako prvé predstavíte? Ja si asi ani nič neviem a možno ani nechcem predstaviť. Jednoducho, pri takejto cene by asi väčšina z nás nemala žiadne očakávania. Ak si človek nevytvára očakávania, je veľká šanca, že bude prevapený pozitívne.clovek-cloveku

Sauny sú troch druhov v počte 4 ks. Menovite: 2x infra, 1x parná, 1x fínska. Pôsobia skôr hypermarket štýlom, ale zároveň novo (t.j. nie vypoužívane – čisté a funkčné). Pri cene 5€ na hodinu nie je priestor na žiadne sťažovanie, aj keby boli na kolene pozbíjané, zatuchnuté a plesnivé. 😀 Samozrejme, nie doslova, ale pointa ostáva.

Fínska sauna:

wellness-svidnik-finska-sauna

Infra sauna:wellness-svidnik-infra-sauna Rovnakú parnú saunu sme mali možnosť vidieť a vyskúšať na Štrbskom Plese, v Panorama Resorte.wellness-svidnik-parna-sauna

Predstavte si, že za 5€ máte k dispozícii aj ochladzovaciu kaďu. No nie je to sen? Tá častokrát absentuje aj v „15-eurových“ wellnessoch.
wellness-svidnik-ochadzovacia-kada

Čerešničkou na torte v rámci piatich eur je ešte len oddychová miestnosť – soľná jaskyňa.

aquaruthenia-solna-jaskyna

V tejto miestnosti je mierne chladnejší a vlhkejší vzduch, trošku prítmie relaxačná hudba v pozadí. Na každom lehátku je aj deka, čiže o tepelný komfort nemusíte mať obavy. Lehátok je tu viacero, cca 6-8. Štandardne je tu úplná tma, miestnosť si viete „zapnúť“ sami pri vstupe – rozsvieti sa ako na foto vyššie + zapne hudbu v pozadí.

Odpadol som… toto všetko za 5 eur na dve hodiny? K cene sa vraciam už asi piatykrát, ale pevne verím, že v hlave vám táto otázka odznela ešte častejšie ako mne. Jednoducho neskutočné.
Ak by som mal spomenúť nejaké nedostatky, zopár sa ich nájde. Ale musím opäť zdôrazniť, že vzhľadom k cene nie sú tieto pripomienky vôbec na mieste.
Prvá vec, ktorá zaskočila – v sprche (sprcha vo wellness časti, nie v šatni) sa nedá regulovať teplota vody, dá sa pustiť jedine studená. Po fínskej si zvyknem dávať vlažnú sprchu, aby som sa príliš neochladil pred ochladzovacím bazénom/kaďou.
Druhá vec – predpokladám, že vizuálnemu návrhu nebolo venované príliš veľké úsilie. A aj to chápem, znamenalo by to aj vybavenie (sauny, obklady, dekorácie) na mieru a to by už pri aktuálnej cene fungovať nevedelo. Sauny sú „naskladané“ v jednej miestnosti/hale, s „obyčajnými“ kachličkami a obkladmi (a bielymi kancelárskymi vertikálnymi žalúziami, ktoré oddeľovali miestnosť s kaďou… jednoducho funkčné a finančne najmenej náročné riešenia). Mám na mysli to, že to nebolo vycibrené do detailov ako napr. Kontakt Wellness Hotel.
Tretia vec – oddychová miestnosť. V soľnej jaskyni sa mi oddychovalo perfektne, ale ocenil by som aj klasické tepidárium… Aj keď, ak by som si mal vybrať či jedno alebo druhé, tak radšej táto soľná jaskyňa.

Suma sumárum – chápem, že to nie je turisticky vyhľadávaná lokalita ako napr. Tatry a podobne. Zároveň chápem aj to, že tento okres sa zamestnanosťou umiestňuje skôr v spodnej polovici v rámci SR. Ale aj napriek tomu si myslím, že aj nepatrne vyššia cena (napr. 8€ / 2 hod) by vôbec nebola zlá.

Zdroj obrázkov: https://aquaruthenia.sk/celorocny-wellness/

Diskusia k článku

komentár/-e