Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Zoborská, Nitra

Základné informácie
Bezplavková zóna:50:50
Vstupné:10€ / hod;  16€ / 2 hod; 19€ / 3 hod; deti 6-12r 5€
Otváracie hodiny:PO-NE: 16:00 – 22:00
Web:https://www.wellnesszoborska.sk

Pri potulkách Slovenskom nás zavialo do Nitry. Našu „wellness kariéru“ sme v tomto kraji odštartovali vo Wellness Zoborská. Síce to bola v Nitre naša premiéra a nemáme to s čím porovnať, ale myslím, že lepšie sme začať nemohli. Tento článok bude viac o fotkách, posúďte to teda sami.

Booking.com

wellness-nitra-zoborska-vyhrievane-lehatka

Až keď sme vyšli von sme si web wellnessu prezreli dôkladnejšie. Wellness je situovaný v 150 rokov starých pivničných priestoroch, 6,5 metra po povrchom. Nad tým by nik nezačal uvažovať, ak by boli steny vyzdobené „klasickými“ obkladmi, či mozaikami (ako sme na to väčšinou vo wellnessoch zvyknutí). V Zoborskej sú to tehly, miestami aj omietnuté, s perfektnou výzdobou (rámy z obrazov, svetlá) a tématickým vybavením (stolíky, stoličky… a ešte aj vešiačiky na stenách sú, predokladám, dôkladne vyberané). Nič nie je ponechané na náhodu a spolu s klenbami je to dokonalý celok. Zatiaľ najjedinečnejší, najštýlovejší, najdôkladnejšie zladený wellness, aký sme kedy navštívili.

wellness-nitra-zoborska-virivka2

Som celkom zaťažený na vonkajšie sauny, ale v týchto priestoroch som na to ani nepomyslel. A nikdy by som nepomyslel ani na to, že v interiérovom wellness centre nepomyslím na vonkajšiu saunu/vírivku. 😀 Rozlohou a „atrakciami“ sa to nedá ani napr. s takým wellnessom v Permone, ale v tomto prípade sa to kompenzuje inými spôsobmi 🙂

Z vybavenia tu je všetko potrebné, nič nechýba. Sauny sú tu štyri: suchá fínska, parná eukalyptová, vlhká bylinková (nie parná) a infrasauna.

wellness-nitra-zoborska-sauny-oddychova-miestnost

Vypichol by som parnú saunu, v ktorej bola taká para, akú som v živote nezažil. Keď sme vošli dnu, nevideli sme vôbec nič. Nevedeli sme kam sa máme obrátiť, kde sa sedí, či tam sú ďalší ľudia, vôbec nič, robili sme kroky po centimetroch. Zaujímavý pocit 🙂 .

wellness-zoborska-nitra-parna-sana

Ocenili sme taktiež kaďu so studenou vodou. V poslednej dobe máme na kade šťastie, ako napr. aj v Zen Beauty Spa, v Ždani pri Košiciach. Osobne to považujem za plnohodnotnú náhradu ochladzovacieho bazénika, v mnohých prípadoch aj vhodnejšiu. Napríklad aj tu sa podstatne viac z vizuálneho hľadiska hodí kaďa ako bazénik.

wellness-nitra-zoborska-kada

Oddýchnuť po saune sa dá napríklad na vyhrievaných lehátkach:

vyhrievane-lehatka

Za zmienku ale viac stojí oddychová miestnosť.

oddychova-miestnost

V tej nájdete jednak klasické lehátka, prípadne sedenie pri stolíku, ale najmä vyhrievané pódium z kameňov. Za to udeľujeme bonusového wellnessáka! 😀 Veľmi dobrý a originálny nápad.

wellness-zoborska-vyhrievana-oddychova-miestnost

Ďalej môžete využiť kneippov kúpeľ a vírivku. Tú sme, žiaľ, my nestihli 🙁 . Snáď nabudúce a snáď to nabudúce bude čoskoro. Obrovskou slabinou je len to, že to pre nás znamená 3 hodiny cesty. Ak to máte bližšie alebo cestou, určite sa tu zastavte. Neviem si predstaviť, že by návštevu tohoto zariadenia mohol niekto oľutovať. Klobúk dole pred tým, kto toto vymyslel a zrealizoval.

Zdroj obrázkov: http://www.wellnesszoborska.sk/

 

Diskusia k článku

komentár/-e