Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Vodný park Bešeňová

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:13-15€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO-ŠTV: 11:00 – 19:30; PIA: 11:00 – 20:30
SO: 10:00 – 20:30; NE: 10:00 – 19:30
Web:https://www.besenova.com

Vodný park Bešeňová, ešte donedávna nazývaný Gino Paradise asi veľmi predstavovať netreba. A ak áno, tak v skratke – termálny aquapark, do ktorého si zásadne nenoste biele plavky. 😀 Samotnému aquaparku sa venovať nebudem, prejdem rovno k wellnessu. Celkom ma prekvapilo, že je možné zakúpiť si vstup aj len do wellnessu, bez vstupu do bazénov. Obvykle to takto v aquaparkoch nie je. Aktuálne ceny si radšej pozrite na tomto odkaze: https://www.besenova.com/cennik/cennik-besenova/ (môžu sa počas medzisezónne meniť). Každopádne, 13-15€ za tri hodiny je veľmi férová suma (ak si kúpite vstup vopred na Gopass, cena je nižšia ako na mieste v pokladni).

Booking.com

wellness-besenova-oddych

My sme tu boli v asi najhorší možný čas – sobota poobede, štátny sviatok. Takéto načasovanie neodporúčame, ak si chcete oddýchnuť od ľudí v kľude a súkromí. Chvíľami bola kapacita aj 100% naplnená – dostať dnu sa dalo až potom, čo niekto iný odišiel. Podvečer to už bolo lepšie, výrazne sa to preriedilo.

Priestor wellnessu je dosť členitý, je tu dostatok rôznych možností, kde „sa uložiť“. Či už samotné sauny, alebo len tak, posedieť a oddýchnuť. Prvým príkladom je posedenie hneď pri vstupe (foto vyššie), kde sa môžete aj občerstviť nápojmi z automatu. Hneď vedľa je tiež oddychová miestnosť, s presklením a výhľadom na dvor, ale aj tiché tepidárium, tiež s presklením.  Na dvore sa bude dať v lete opaľovať, v lete možno schladiť v čerstvom snehu.wellness-besenova-oddychova

Budova, ktorú vidieť z tepidária, ukrýva zatiaľ asi najväčšiu saunu, akú som doteraz videl – Saunový Dóm a hneď veľa sú dve exteriérové vírivky.

wellness-besenova-vonkajsie-virivky

Spomínaný Saunový Dóm si získal moju pozornosť už na prvý pohľad – svojou veľkosťou. Napočítal som tam 57 ľudí a ešte zopár by sa ich vošlo.

wellness-besenova-saunovy-dom

Druhýkrát si ma získal, keď sme sem prišli na saunovú šou o 18:00, so saunamajstrom Torim. Nie som si istý, či som si meno zapamätal správne, ale potom som ho našiel na stránke, volá sa Anatolij Trifonov a pochádza zo Sibíri (zoznam saunamajstrov: https://www.besenova.com/zazitky/wellness-spa/saunamasteri/ ). Toto bola zatiaľ najpútavejšia a najzábavnejšia saunová šou, akú som zažil. Jej názov bol, ak sa nemýlim, Hard Rock. Viac k tomu nepoviem, odporúčam každému si pozrieť harmonogram a túto šou vychytať.
V Saunovom Dóme je úplne perfektné audio (a aj osvetlenie), ktoré zážitok znásobí.

wellness-besenova-saunovy-dom-2

Naozaj to treba skúsiť. Tori, ak toto náhodou budeš niekedy čítať, bolo to perfektné! (A ak som si meno zle zapamätal, tak sa ospravedlňujem…).

wellness-besenova-ritual2

wellness-besenova-ritual

Mimo obrovskej sauny sú v tej samostatnej budove ešte toalety, sprchy a Bešeňovská jaskyňa – simulácia jaskyne 🙂
wellness-besenova-jaskyna

wellness-besenova-jaskyna-2

Fínske sauny sú v hlavnej časti ďalšie dve, aj keď nie také obrovské (no malé tiež nie). Klasická suchá fínska sauna, najkomornejšia zo všetkých troch, ale aj sa mi zdala byť trošku teplejšia ako ďalšia menovaná (ale môže to byť len subjektívne, resp. v danom momente bola trošku viac vyhriata).
Tretia fínska sauna má názov Chopok – hádajte prečo 🙂 V tejto saune sa tiež robia saunové rituály. Spomedzi bežných fínskych sáun, s ktorými sa stretávame vo wellnessoch, by som ju tiež označil ako väčšiu.

chopok

wellness-besenova-finska-chopok

Samozrejme, nesmú chýbať parné sauny… Rímsky kúpeľ – klasická parná sauna. Mentolová inhalácia – spomedzi parných sa nám táto páčila najviac. PS: ak do nej budete vchádzať, dávajte pozor, v strede sauny sú „stolčeky“ na nohy a nie je ich veľmi vidieť v spojení prítmia a pary 🙂 . A poslednou je soľná sauna – spomedzi parných najväčšia. V tejto sa tiež robia rituály.

wellness-besenova-solna-sauna

Nesmie chýbať ani Kneippov chodník, ochladzovacie vedrá, či vnútorná vírivka.  Miesta na sedenie, ale napríklad aj vyhrievané lavice, sú všade na chodbách. Oddýchnuť po výdatnom saunovaní sa budete mať kde 🙂 . A zároveň aj ochladiť – ochladzovací bazénik pred sanou Chopok mal ideálnu teplotu, v pravidelných intervaloch dostal aj malú dávku ľadu. Kapacitne postačuje, nikdy sa nestalo, aby bol preplnený. Postarané je aj o pitný režim – „fontánky“ s pitnou vodou sú k dispozícii minimálne dve, ak som náhodou nejaké ďalšie prehliadol.

Suma sumárum? Ak zohľadním aj saunovú šou, ktorú sme stihli, nemrzela by ma ani dvojnásobná cena za vstup. Pri cene 15€ a možnosti ísť len do wellnessu (tj bez poplatku za termálne bazény) by som povedal, že cena je až poddimenzovaná a pokojne by mohla byť aj o 8€ vyššia. Ale dobré pre nás, snáď to takto ostane čo najdlhšie 🙂 Ak máte radi wellness a saunové ceremoniály, rozhodne by ste Bešeňovú mali zaradiť do svojho zoznamu!  My sme odchádzali maximálne spokojní. Snáď len, podľa možností, si vyberte termín mimo sviatkov alebo víkendov.

Zdroj obrázkov: https://www.besenova.com/vitajte/besenova/fotogaleria/

 

Diskusia k článku

komentár/-e