Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Grand****, Jasná

Základné informácie
Bezplavková zóna:nie (iba sauny)
Vstupné:15€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO-NE: 15:00 – 21:00
Web:https://grandjasna.sk

Jasná sa z roka na rok teší väčšej a väčšej popularite, aj napriek každoročnému zvyšovaniu cien. Asi v polovici januára som sa tam vybral aj ja, no už o 8:20 som musel parkovať v Demänovskej doline pri outlete, pretože vyššie už bolo všetko plné. Až sa divím, že sa ľuďom chce platiť toľké peniaze a ešte k tomu vyčkávať rady na lanovku. Ale o tom som nechcel, prejdem k veci. V Jasnej sme zatiaľ skúsili iba Hotel Residence Družba****, ktorý je tiež na Bielej púti, neďaleko Hotela Grand****.

Booking.com

Aký hotel vám napadne ako prvý v spojení s Jasnou? Mne Grand. Bola to už len otázka času, kedy „pôjdeme okolo“. Vzhľadom na lokalitu – všeobecne Jasná, ale ešte aj hneď pod zjazdovkou, je cena 15€ na 3 hod. naozaj príjemná a osobne som čakal cenu cez 20€.

Wellness v Hoteli Grand**** Jasná má vnútornú a vonkajšiu časť. V jednej časti vnútorných priestorov je bazénik so sedením a lehátkami okolo neho. Pri barovom pulte je aj výdajník vody. V čase našej návštevy bolo práve tu najviac ľudí, najmä rodičov s deťmi. To znamená trošku väčší hluk.

wellness-grand-hotel-jasna-bazen

Vnútorné sauny sú oddelené od bazéna, menovite fínska, parná a soľná parná. Na ochladenie poslúžia ľadové vedrá, ochladzovací bazén alebo kaďa absentuje. Po saune si môžete posedieť buď na lavičke v chodbe, na ležadlách pri bazéne, alebo v oddychovej miestnosti. V čase našej návštevy boli lehátka buď obsadené priamo ľuďmi, prípadne naskladanými vecami 🙁 . Oddychovú miestnosť sme si všimli až pri odchode, pretože je oddelená od wellnessovej časti, musíte prejsť okolo recepcie.

wellness-grand-hotel-jasna-oddychova-miestnost

Exteriér je už o čosi zaujímavejší. Fotky na stránke hotela som si pozrel až po našej návšteve a vôbec som sa nevedel rozpamätať na kaďu a jazierko. Predpokladám ale, že v zime je to „mimo“ prevádzky. Bolo relatívne dosť snehu, čiže jazierko bolo asi primrznuté a zasnežené a kaďa… buď len zasnežená, alebo aj zazimovaná niekde inde.

wellness-grand-hotel-jasna-vonkajsia-kada

wellness-grand-hotel-jasna-jazierko

Každopádne, vírivky boli v prevádzke obe. Jedna je menšia, cca pre štyroch ľudí a druhá väčšia, kľudne aj raz toľko. Aj napriek nízkej vonkajšej teplote boli solídne vyhriate. Kým sme sa do vírivky dostali, museli sme chvíľu striehnuť, až sa nejaké miesto uvoľní.
Mimo víriviek a jazierka sú vonku aj dva „domčeky“. V oboch nájdete fínsku saunu a infrasaunu, spolu so sprchou. Na jeseň sa, predpokladám, dá využiť na ochladenie aj jazierko.

Ako by som to zhrnul? Wellness v Grande by som neoznačil ako „echt-wellness“. Skôr rodinné miesto, kde si môžete od detí odskočiť na chvíľu do sauny. Za predpokladu, že hľadáte reklamu na ticho, odporúčam vybrať radšej niečo iné. Tiež si myslím, že vychytať to poloprázdne by bola skôr veľká náhoda.

Ak sa sem vyberiete, nezabudnite si priniesť plavky a nejakú obuv (šľapky, crocsy…). Všetko, mimo sáun, je plavková zóna. Šľapky oceníte najmä v chladnejšom počasí – promenádovať sa po zmrznutom chodníku vonku nebola žiadna slasť 😀 .

Zdroj obrázkov: https://grandjasna.sk/sk/fotogaleria/

 

Diskusia k článku

komentár/-e