Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Terma Bania – Białka Tatrzańska, Poľsko

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:závisí od obdobia, ale cca 12-15€€/2,5h; 18-20€/4,5h
Otváracie hodiny:08:00 – 22:00

Tentokrát sme sa vybrali k našim severným susedom, kvôli menšej jazykovej bariére v porovnaní s južanmi. Len pre pripomenutie, v Miškolci (Maďarsko) sme navštívili Hotel Calimbra. Wellness v Poľsku, v Bialke Tatrzanskej (Google Maps) sme mali v hľadáčiku už dlhšie. Zároveň sme naň dostali ďalšie kladné referencie, pri občasných saunových rozhovoroch s ostatnými saunujúcimi, kade tade po wellnessoch na Slovensku. Od hranice za Ždiarom je to neďaleko, cca 5-8 km.

Booking.com

Termalpark je situovaný priamo pod lyžiarskym svahom, ktorých je aj v blízkom okolí zopár. Wellness môžete vcelku pohodlne spojiť s lyžovačkou a kvalitnou večerou v kolibe hneď vedľa. Celý komplex je len nedávno postavený, čo je zrejmé už pri pohľade z parkoviska.

Terma Bania je aquapark s viacerými zónami, jednou z nich je Saunarium (t.j. wellness). My sme navštívili iba túto sekciu. Za 2,5 hodinový vstup sme zaplatili cca 13€, ale ceny sa zvyknú meniť v závislosti od sezóny. Aktuálny cenník nájdete tu: http://www.termabania.pl/cennik . Rôzne ponuky sa zvyknú objavovať aj na zľavových portáloch, odporúčame pred plánovanou návštevou prelustrovať aj tieto weby.

Jedna prudko praktická rada na začiatok – osušku dostanete až na bare za šatňou. Ak exhibicionizmus nepatrí do okruhu Vašich záľub/vlastností, prineste si aj vlastný uterák, resp. plavky, minimálne na presun zo šatne k baru. Samotné plavky tu potrebovať nebudete, je to bezplavková zóna (maximálne ak, tak do bazéna, resp. ak sa Vám bude lepšie oddychovať na lehátku v plavkách ako v osuške).

borat-exhibicionista

Jediná negatívna vec, ktorá nás prekvapila hneď po vstupe je pitná voda. V celom wellnesse nenájdete žiaden zdroj pitnej vody (vodovodný kohútik, džbány s vodou, výdajníky vody…). Opýtali sme sa aj personálu, ktorý túto hororovú predstavu potvrdil. Skúsenosť vo wellnesse Aqua Maria Veľaty nás naučila, že dnes už nikto nič negarantuje, ale kto by to čakal tu, v prvotriednom stredisku? Prirovnal by som to k tomu, ako keby v Grand Hoteli Kempinski bola teplá voda v sprche iba za príplatok. Ako sprcha pre kamionistov na diaľničnom odpočívadle.

voda-za-poplatok

Ja len dúfam, že to len „architekti zabudli“ zaznačiť do výkresov a robotníkom to nedošlo. Ak je to súčasťou biznis plánu, je to smutné. Takýto spôsob vo mne vyvoláva pocit, že niekto tam zo mňa stále ťahá peniaze. Ja som si chcel prísť oddýchnuť a rád zaplatím za komfort a kvalitné služby, ale toto nie je pravé orechové. Z psychologického hľadiska by som oveľa radšej zaplatil vstupné o 1-3€ viac (to by som tam musel týždeň kempovať, aby som toľko vody prepil), ako zakaždým chodiť na bar kupovať pollitrovku. Áno, väčšie balenie ako 0,5l tam nekúpite. Čiže na bare som sa ukázal tak štyrikrát, do pätice už len pre pivko na chuť.

Som celkom kapitalista, ale princíp je u mňa nad peniazmi, preto som tomu venoval toľko pozornosti. Teraz už len samé chvály

Terma Bania je naozaj na úrovni, na chuť si tu príde každý. Sáun je tu šesť, z toho jedna parná, ďalšia soľná (parná) a zvyšné suché. Jedna je goralská, čo je asi trošku menej teplá fínska a zvyšné tri sú klasické fínske sauny. Vonkajšia fínska je naozaj obrovská, kde robia aj saunové ceremoniály.

Klasický ochladzovací bazénik je nahradený tu malou kaďou, ale účel spĺňa, voda bola fajnovo studená.  Mimochodom, po saune sa každý jeden návštevník osprchoval. Palec hore za túto kultúru a uvedomelosť!

Po ochladení v kadi príjemne padne posedenie pri bazéniku na močenie nôh (vyznieva to všelijak 😀 ). Oddýchnuť si môžete na množstve lehátok, v tepidáriu, ale aj na lehátkach na poschodí. To poschodie je celkom nenápadné, objavili sme ho len počas prieskumov ku koncu nášho pobytu 🙂 . Pri bare si môžete objednať čokoľvek od klasického nealka, cez pivo až po miešané drinky.

wellness-bialka-tatrzanska-terma-bania3

Ak by ste boli sklamaní, že tu nie je jacuzzi, musíte objaviť zákutia už zmieneného poschodia. Takéto rafinované umiestnenie architektom tentokrát kvitujeme. Je totiž menšia, max pre 4-5 ľudí. Ak by bola dole, na očiach, bola by permanentne zaplnená. Dole je len teplý relaxačný bazén na sedenie, v ktorom je zopár masážnych trysiek.

wellness-bialka-tatrzanska-terma-bania4

Veľký exteriérový bazén je chladnejší, ale nie vyslovene ochladzovací. Teplotou asi ako plavecký bazén, dá sa v ňom aj trošku zaplávať.

wellness-bialka-tatrzanska-terma-bania

Wellness Terma Bania nie je vyslovene lacný, ale na to, čo ponúka je to príjemná cena. Určite odporúčame návštevu, tri hodinky tu celkom určite zvládnete stráviť bez nudy. Ba čo viac, určite si to užijete!

Vypotení a oddýchnutí môžete zájsť na obed/večeru hneď vo vedľajšej kolibe. Tak ako celý komplex, aj reštaurácia sa vyznačuje príjemným prostredím, ešte lepším jedlom a profesionálnym personálom. V porovnaní s wellnessom si ale budete musieť trošku priplatiť.

Zdroj obrázkov: http://www.termabania.pl/galeria/saunarium

 

 

 

Diskusia k článku

komentár/-e