Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness Villa Plaza****, Prešov

Základné informácie
Bezplavková zóna:áno
Vstupné:15€ / 2 hod; 20€ / 3 hod
Otváracie hodiny:PO-NE: 16:00 – 21:00
Web:https://www.villaplaza.sk

Prešovčanom, respektíve aj mnohým z blízkeho okolia je kúpalisko Plaza Beach Resort, predpokladám, dobre známe. To je súčasťou Villa Plaza Boutique Hotel & Spa, kde v auguste 2017 pribudol aj zbrusu nový wellness s názvom Golden Therapy – Natural Spa.  Hneď, ako sme sa dozvedeli o aktuálnej, októbrovej akcii – dva vstupy za cenu jedného, sme tam okamžite naklusali. Zaparkovali sme vo dvore a zamierili sme na recepciu. Privítal nás príjemný personál a luxusný interiér.

Booking.com

Podstatná informácia – je nutné sa objednať aspoň 2 hodiny vopred, kvôli kapacite. Myslím si síce, že personál nebude robiť obštrukcie ak prídete „na blind“ alebo sa budete chcieť objednať v menšom predstihu, ak to budú okolnosti dovoľovať (menej objednávok/voľná kapacita). Ale aj napriek tomu,  aj my odporúčame vopred zavolať.

Golder Therapy – Natural Spa sa od iných wellnessov odlíši ešte predtým, než vojdete do samotného „dejiska“. Pri vstupe, v rámci vstupného, „vyfasujete“ okrem osušky a plachty aj župan. Ja som ho mal síce na sebe iba od šatne po prvú saunu, ale Lucia (a čo som si všimol, tak všeobecne poväčšine ženy) bola v župane všade, mimo sáun. Celkom milá pozornosť, ktorá (minimálne podvedome) pridáva kredit celému zariadeniu. A najmä kvôli tomu, že je to bez príplatku (a to aj v porovnaní s tým, ak by mal byť vstup bez tejto služby dajme tomu o 2€ lacnejší).

wellness-plaza-beach-solivar-satna

Šatňa je spoločná, s prezliekacími kabínkami a už tu to začína veľmi vkusne. Oceňujem čistý a jednotný dizajn, výber dlažby a obkladov. Žiaden gýč, ale funkčný simplicizmus. Palec hore – je vidieť, že to navrhol niekto znalý a realizácia určite neprebiehala v štýle „co dům dal“.

Po vstupe zo šatne sa naskytne takýto pohľad:

wellness-plaza-beach-solivar-hala

Je to taká „centrálna“ hala, z ktorej je prístupná väčšina vybavenia. Vo výklenku na fotke sú dve sprchy s ochladzovacím bazénom. Modro vysvietená chodba vedie k oddychovej miestnosti s vírivkou. Cestou k oddychovej miestnosti je kamenný masážny chodník a parná soľná sauna. Na začiatku tejto chodby, za rohom vpravo, je infrasauna. Druhá časť haly (pokračovanie vpravo), vyzerá takto:

wellness-plaza-beach-solivar-sauny

wellness-plaza-beach-solivar-hala2

 

Je tu suchá fínska sauna so soľnou dekoráciou a červeným podsvietením, parná bylinková sauna a sprcha. Kým som si túto sprchu neskúsil, nikdy by som nepovedal, že ma nejaká sprcha bude môcť fascinovať. Táto je špecifická tým, že máte okolo seba relatívne veľký voľný priestor (priestor sám o sebe nie je veľký, ale na sprchu áno). Plus ďalšia vec, hlavica je stropná v štýle „dážď“a je umiestnená v strede, t.j. pri sprchovaní nestojíte blízko steny. V súčte to znamená úplne iný pocit pri sprchovaní 🙂 . Nevýhoda je čiastočne to, že je to otvorené a človek má trošku pocit, akoby stál na piedestáli.

Pohľad smerom z chodby do „centrálnej“ haly je takýto:
wellness-plaza-beach-solivar-titulna

Vľavo je už spomínaná infrasauna a vpravo v pozadí sklenené dvere do šatne. Dôvtipnejší čitatelia si možno stihli uvedomiť výhľad z infrasauny – priamo na ochladzovací bazén. 🙂 Mne to nijak zvlášť neprekážalo a ani som si to neuvedomil, s týmto prišla len Lucia, že jej to bolo trošku nepríjemné pri vychádzaní z ochladzovacieho bazéna. Mohol by to vyriešiť nejaký decentný paravan alebo stlmenie osvetlenia pri bazéne.

wellness-plaza-beach-solivar

Ďalšou zaujímavosťou je, že máte možnosť privolať si obsluhu a objednať si nápoj z ponuky. Trošku ma prekvapilo, že k dispozícii boli aj alkoholické nápoje (šampanské, pivo), to sa veľmi do sauny nehodí, ale zas vo vírivke to môže byť fajn. 🙂

Žiaľ, ďalšie fotky vírivky a oddychovej miestnosti nemáme 🙁 . Vírivka je súčasťou oddychovej miestnosti, ktorá je presklená, s výhľadom na kúpalisko Plaza Beach. Vírivka nie väčšia (nie klasická kruhová), resp. je to skôr malý bazén (nie plavecký) s možnosťou zapnutia trysiek. Okolo nej sú rozmiestnené lehátka (odhadom cca 8ks). V čase našej návštevy bolo návštevníkov viac a niektorí si lehátka „rezervovali“ tým, že si na ňom nechali veci. Bohužiaľ, tu to nefunguje ako na pláži, takže ak nie je nejaké očividne voľné (bez vecí) a chceme si oddýchnuť, tak jednoducho tieto veci presunieme na vedľajšie lehátko. Minimálne počas našej návštevy neboli v žiadnom momente všetky lehátka fyzicky obsadené, čiže týmto počinom sme nikoho neobmedzili. Ak ste sa dočítali až sem, tak vás v rámci verejného záujmu prosíme, aby ste si neprisvojovali lehátko tým, že si na ňom necháte uterák (všeobecne, nie len tu). V čase, keď ste v saune alebo niekde inde, ho môže využiť niekto iný. Určite to oceníte tiež, ak vojdete do prázdnej oddychovej miestnosti, kde nebude každé lehátko pôsobiť ako obsadené. 🙂

Ale naspäť k hodnoteniu wellness centra, nie jeho návštevníkov. Páčilo sa nám úplne všetko, od obsluhy, cez vybavenie až po detaily interiéru a jeho zladenie. Je to reálne nové, takže to novo nie len pôsobí, v súčte všetkého to vytvára pocit luxusu. Drobnosti, ktoré by boli praktické – paravan k sprche a ochladzovaciemu bazénu. Oceňujeme tiež milý a profesionálny personál. Samozrejmosťou je, že všetko bolo čisté a upravené.

Návštevu každému bez váhania odporúčame a určite sa tu budeme pravidelne ukazovať aj my. Tešíme sa na ďalšie dve hodinky slasti vo Villa Plaza 🙂 .

Zdroj obrázkov: http://www.villaplaza.sk/sk/wellness

Diskusia k článku

komentár/-e