Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Thermalpark Šírava, Kaluža – Zemplínska Šírava

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:4€/1 hod + vstupné do aquaparku, resp. 16€ / 4 hod
Otváracie hodiny:
(wellnessu)
PO-ŠTV: 15:00 – 20:30
PIA-NE: 11:00 – 20:30
Web:http://www.thermalparksirava.sk

Zemplínsku Šíravu pozná asi každý a predpokladám, že aj Thermalpark Šírava. Ak ste o ňom ešte nepočuli, patrí pod obec Kaluža a je neďaleko salaša na Medvedej hore, je ho vidieť z cesty.

Booking.com

Ako prvú vec by som rád spomenul ceny, ktoré sú trošku zložitejšie. Prvá možnosť je zvýhodnená sadzba na 4 hodiny za 16€, v ktorej je zahrnutý vstup ako do wellnessu, tak aj do bazénov. Druhou možnosťou je zakúpenie vstupu do samotných bazénov a následne môžete ísť do wellnessu podľa uváženia, pričom za jednu hodinu vo wellnesse zaplatíte extra 4€ (navyše k cene vstupu do bazénov), prípadne 10€ za celý deň. Vstup do aquaparku Vás výjde najlacnejšie cez týždeň PO-ŠTV, na 3 hodiny za 9€, prípadne za 9€ to budete mať aj PIA-NE (+sviatky), ale až po 18:00. Ak by ste prišli PIA-NE a pred 18tou hodinou, zaplatíte si za vstup 13€. Plus, samozrejme, 4€/hod za wellness. Odporúčame využiť zvýhodnený balík bazénov a wellnessu na 4 hod za 16€. PS: vstup do wellnessu je od 18 rokov.

Thermalpark bol otvorený v polovici roka 2014, ale wellness sa v tom čase ešte dorábal a bol spustený až neskôr. Priestor a vybavenie ešte dýcha novotou 🙂 . Od prvého momentu po vstupe sme boli nadšení, všetko bolo tak, ako to máme radi. Perfektný priestor, perfektné vybavenie a úprava, perfektná atmosféra. Jednoducho wellness založený na vycibrených detailoch, kde nič nie je ponechané na náhodu.

Ako stále, ani na Šírave sme naše zvyky neporušili a zamierili sme rovno do fínskej sauny. Tá je naozaj obrovská, prispôsobená na účely saunových show, ktoré sa tu pravidelne konajú. Okrem veľkosti vyniká aj prevedením, s akým sme sa ešte nikde nestretli. Palec hore za originalitu!

wellness-thermalpark-sirava7

Samozrejmosťou po fínskej saune je ochladzovací bazén (bezprostredne po saune sprcha, samozrejme!). Ten v Thermalparku poňali tiež v menej tradičnom duchu. Je to nie len efektné, ale aj praktické. Schladiť sa môže viacero ľudí zároveň, bez toho, aby sa obmedzovali pri čakaní na rebrík do/z bazéna.

wellness-thermalpark-sirava4

Viacero spŕch je hneď vedľa ochladzovacieho bazéna. Na stolíku v chodbe pred fínskou saunou, bazénikom a sprchami sa zvykne z času na čas objaviť aj ovocie na osvieženie.

wellness-thermalpark-sirava3

Originalitou poznačená je aj infra sauna, so sedacími „lóžami“. Na každom mieste si infra žiariče zapnete individuálne. Každému miestu na sedenie prináležia dva žiariče zadný, od chrbta a čelný, ktorý je oproti. Posúďte sami:

wellness-thermalpark-sirava-infra-sauna

Ďalšie sauny sú parná a bylinková. Tie sme, žiaľ, neodskúšali. Jedna bola mimo prevádzky a druhú sme asi nestihli. Nepochybujem však o tom, že budú perfektné.

wellness-thermalpark-sirava-bylinkova-sauna

Milovníci relaxu vo vírivke si tiež prídu na svoje. Vírivka je oddelená od zvyšného priestoru a ak ma pamäť neklame, tak je častočne otvorená a čiastočne presklená.

wellness-thermalpark-sirava

wellness-thermalpark-sirava2

Za zmienku stojí aj posledná časť, oddychová. Vďaka preskleniu z nej máte výhľad na celú Šíravu, príjemný to relax. Počas vyrovnávania teplotných rozdielov môžete využiť aj Kneippov chodník.

 

Ak máte chuť na viac súkromia a väčšie prítmie, za rohom je miesto práve pre Vás.

wellness-thermalpark-sirava6

Samotný komplex Thermalpark Šírava na svojích stránkach popis wellnessu začína vetou: „Interiér wellness centra, relaxačná hudba, vône a dekorácie pôsobia na návštevníkov upokojujúcim dojmom. Prispievajú tak k ich celkovej fyzickej a psychickej regenerácii a revitalizácii.„. O tomto vravíme takmer v každom článku, no nie každý prevádzkovateľ si to (zjavne) uvedomuje. V tomto prípade to nie sú iba prázdne slová, ale presne takto by sme aj my popísali wellness v Thermalparku. Vnem z každého zmyslu dostanete pozitívny – vôňa, príjemná relaxačná hudba, neskutočné priestory dotvorené ideálnym osvetlením. Jednoducho, dobrý wellness neznamená veľa sáun so zopár lehátkami. Sme veľmi radi, že projektanti/architekti si toho boli v prípade Thermalparku vedomí.

Pocitovo je tento wellness veľmi podobný wellnessu na Domaši, v Hoteli Zelená Lagúna.

Zdroj obrázkov: http://www.thermalparksirava.sk/sk/fotogaleria/fotogaleria-wellness/

Diskusia k článku

komentár/-e