Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Hotel Zelená Lagúna, Domaša

Základné informácie
Bezplavková zóna:Áno
Vstupné:8€ / 1 hod; 14€ / 2 hod
Otváracie hodiny:PO: 17:00 – 22:00
UT-PIA + NE: 14:00 – 22:00
SO: 11:00 – 22:00
Web:http://www.zelenalaguna.sk

Pri hľadaní ďalšieho, nami neprebádaného wellness centra, sme narazili na novo otvorené wellness v hoteli Zelená Lagúna na Domaši.

Booking.com

Hotel Zelená Lagúna bol otvorený v júni 2016, wellness je otvorené od 13.2.2016, čo je zrejmé od prvého pohľadu. Hotel je naozaj luxusný, v zaujímavej lokalite Domaša – Dobrá (presnejšie v katastrálnom území obce Kvakovce). Ubytovaní sme tam neboli, ale o vysokej kvalite nepochybujeme už len na základe pohľadu na vstupnú halu a recepciu. 🙂 Samozrejmosťou je milý a profesionálny personál.

Posledný vstup do wellnessu je 20:30, vyrazili sme na poslednú chvíľu a wellness sme len-tak-tak stihli. Hodina za 8€ nie je najlacnejšia, no je to predsa len čerstvo otvorené wellness. Zároveň to nie je ani prehnaná cena, napríklad v porovnaní s katastrofickým wellnessom v Slovenskom raji za 19€/3 hod. Myslím, že väčšina by radšej zaplatila 14€ za 2 hod v nových, príjemných a dôkladne spracovaných priestoroch, ako 19€ – síce za 3 hod, ale v neútulných, zašlých priestoroch. Radšej kvalitu, kde si oddýchne aj telo, aj myseľ ako kvantitu, kde sa necítite príjemne. Vstupné pre neplnoletých vo veku 13-18 rokov je 5€ / 1 hod a 10€ / 2 hod.

Po vstupe do wellnessovej časti (ďalšia mini recepcia) kladné pocity umocnila príjemná vôňa čierneho hrozna. Presne takéto detaily sú dôležité, pozitívny vnem, ktorý ostane minimálne v podvedomí. Ak čítate tieto riadky a čistou náhodou prevádzkujete nejaký wellness, berte to ako inšpiráciu. 🙂

wellness-domasa-zelena-laguna-recepcia

Každý ďalší dojem bol lepší a lepší. Spoločná šatňa (pre mužov aj ženy) nás prekvapila, no vôbec neodradila. Po osprchovaní sme sa konečne dostali do priestorov wellnessu.

Spadla mi sánka. Hneď na začiatku. Hneď, ako som to všetko zbadala. Bolo to super! Páčilo sa mi všetko. Aj dvere 😀

Wellness centrum je rozdelene na 2 časti, ktoré oddeľuje sklenená stena. V jednej je menší plavecký bazén a v druhej wellness. V bazénovej časti sú povinné plavky – ak si chcete aj zaplávať, nezabudnite na ne. Hotel disponuje aj ďalším, väčším bazénom. Za ten sa už pripláca a o jeho existencii sme sa dozvedeli až dodatočne, pri prezeraní webstránky.

wellness-domasa-zelena-laguna-bazen2

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, sauny tu sú štyri. Fínska, infra, parná a rímska bylinková (parná). Fínska má dostatočnú kapacitu a na vyšších stupienkoch hriala solídne 🙂 . Hneď vedľa fínskej sauny je ochladzovací bazén (yes!). 

Okrem toho Kneippov chodník, “masážna” sprcha a vírivka. Masážna v úvodzovkách, nakoľko veľmi nemasíruje, má však niekoľko možností, ako si sprchu spustiť – chladná alebo teplá voda, klasicky zvrhu alebo z bočných trýsk. Zaujímavá je funkcia simulácie búrky, vrátane svetelných a zvukových efektov. Určite si to vyskúšajte!

wellness-domasa-zelena-laguna2

Lehátka sú všetky vyhrievané a vo vnútri sa ešte nachádza pitná voda s ľadopádom na ochladenie. Mimo hlavného priestoru sa nachádzajú ešte dve samostané oddychové miestnosti, ktoré sú rovnako, ako celé wellness, veľmi pekné. Musela som si tam ľahnúť, aj keď sme mali málo času 😀 

wellness-domasa-zelena-laguna3

Viackrát sme už spomínali, že zbožňujeme vonkajšie sauny, vírivky a pod. Ak mal tento wellness aj vonkajšiu časť, bol by to hotový raj! Takéto vymoženosti ale nie sú štandard a ponúkajú ich iba malé percentá zariadení. Z toho dôvodu sa musíme od tejto vášne pri hodnotení odosobniť. 🙂

Jediné drobné mínus, ktoré nepramení v našej zhýčkanosti, sú sprchy. Jedinou sprchou pri saunách je práve ta masážna. Prvý malý problém je to, že je jediná. Druhá nevýhoda – neviete si nastaviť teplotu podľa gusta, čiže sa musíte uskromniť s predvolenými možnosťami. Trošku nám prekáža, že sa tu po fínskej saune a pred ochladením v bazéniku, nedá narýchlo spláchnuť vlažnou vodou.

Poslednou kapitolou je vírivka. Dostatočne veľká a efektná, ale masážne trysky sú trošku menej intenzívne ako by sme očakávali.

wellness-domasa-zelena-laguna-virivka

 

Za nás- wellness v hoteli Zelená Lagúna- desať palcov hore, veľmi pekné, útulné, má všetko, čo dobré wellness má mať. Napríklad aj mnohokrát omieľané prítmie.

P.S.: výhodou pre ne-exhibicionistov je paravan pred ochladzovacím bazénikom a sprchou 🙂 

Diskusia k článku

komentár/-e