Booking.com
Kontaktujte násAk nám chcete čokoľvek odkázať či navrhnúť.

Wellness na Prednej Hore

Základné informácie
Bezplavková zóna:Skôr nie
Vstupné:PO-ŠTV: 11€ / 3h; 12€ / 4h

Booking.com

PIA-NE: 15€ / 3h; 16€ / 4h

Otváracie hodiny:09:00 – 21:00

Predná Hora? Tá evokuje skôr iné rekreácie a regenerácie, prípadne rôzne celebrity. Napríklad niekdajšieho prominenta, bývalého najznámejšieho obyvateľa mestskej časti Pereš v Košiciach.  Mimo liečebného ústavu je tu aj verejný, komerčnejší objekt. Penzión, reštaurácia a mini aquapark s wellnessom v jednom.

V týchto končinách Slovenska sme boli prvýkrát. Bolo badateľné, že život v mestečkách a obciach v tejto oblasti (Štítnik, Jelšava, Muráň…) nie je život ružová záhrada. Príroda to vzala do svojich rúk a kompenzuje to epickými krajinnými scenériami v celej oblasti CHKO Muránska Planina.

K penziónu sme šli len inštinktívne a čiastočne s pomocou značiek, ale posledný úsek po lesnej ceste bol trošku mätúci. Naša návšteva vyšla na sviatok, čo znamená vyššiu tarifu (15€/3 hod). Vstup je možné zakúpiť aj samotne do vodného sveta, čo si myslím, že mnoho ľudí zneužíva. Wellness je rozdelený na dve časti (hradný wellness a vitálny svet), turniket je len pred hradným svetom. Aj ten bol v čase našej návštevy sklopený. Ak si kúpite lístok do wellnessu, vstup máte automaticky do oboch častí a nie je ani možné zakúpiť vstup len do jednej z nich.

V bazénovej časti časti sme sa nezdržiavali vôbec, jedine počas prechodu medzi jednotlivými sekciami, resp. keď sme si dali drink v bare.

wellness-predna-hora-bazen wellness-predna-hora-bazen2 wellness-predna-hora-bazen3

wellness-predna-hora2

Ak preferujete kľudný wellness s komornou atmosférou, Predná Hora Vaše požiadavky nenaplní. Priestory a vybavenie majú veľký potenciál, pocity a zážitok degradujú nespratní návštevníci a kopec detí. Prirovnal by som to asi k nejakej verejnej saune na mestskej plavárni alebo v aquaparku. To, že sú deti hlučné by som ešte chápal, aj keď ich vstup do wellnessu by mal byť obmedzený. Čo je horšie, udržiavať kľud a regulovať hlasitosť svojho prejavu sa nesnažil snáď nikto. Ženy vo vírivke, ktorá bola o poschodie nižšie pod tepidáriom, sme počuli akoby sme sedeli pri nich. A to sme mali dvere v tepidáriu zatvorené.

wellness-predna-hora3

Ďalšie prejavy neokrôchanosti už boli také klasiky, ktoré sme spomínali v blogu wellnessové faux pas. Napríklad do fínskej sauny veselo v plavkách, bez plachty a potom rovno do ochladzovacieho bazénika. Takto to praktizoval hádam každý.

Po týchto traumách som mál namále, aby som nešiel na bar objednať 15 poldeci a rovno aj pobyt v liečebnom ústave hneď vedľa.

Ku spŕške kritiky pridám už len posledný bod a prejdem k tým pozitívnejším témam. Posledná vec, ktorá mi pobyt znepríjemňovala, bol zápach na chodbe vo vitálnom svete. Neviem ho definovať, nikdy som taký nezažil. Možno to bola zmes všetkých aromatických esencií zo sáun, v kombinácii s čistiacimi prostriedkami, možno niečo iné. Neviem, ale príjemné to nebolo. Snáď to nie je štandard.

wellness-predna-hora4

V prvej časti (vitálny svet) sú tri sauny: suchá fínska, mentolová parná a bylinková inhalácia. Vo fínskej sú tri platformy, najvyššie to už celkom pálilo. Mentolová bola vcelku príjemná, je to cítiť. Bylinková inhalácia – takýmto „saunám“ vôbec neviem prísť na chuť. Ani sa tam nevypotím, ani to veľmi necítiť. To radšej volím poležať si na vyhrievanom lehátku.

Okrem sáun je vo vitálnom svete aj ochladzovací bazén (celkom studený, palec hore!), vírivka (permanentne preplnená klebetnicami), tepidárium s vyhrievanými ležadlami a samozrejme aj sprcha (jedna 🙁 ).

Hradný wellness je pravdpodobne novší a aj „viac fancy“, v pozitívnom zmysle. Infra a parná sauna boli klasické, nie je dôvod im venovať špeciálnu pozornosť. Tú si, naopak, zaslúži soľná sauna:

wellness-predna-hora6

Močiť si nohy vo vlažnej vode počas saunovania je naozaj príjemné. Veľmi som sa potešil, keď som to v saune zbadal. Wellnessu na Prednej Hore za túto saunu uďeľujem troch bludišťákov! 😀 Nespomínam si, či som to okrem Permonu už niekde videl, o to viac to potešilo.

Ako sa hovorí, najlepšie nakoniec. V prípade Prednej Hory sa táto pocta ušla exteriérovej vírivke (v hradnom wellnesse je aj interiérová, ale ta nie je natoľko zaujímavá). Nachádza sa na menšej terase za tepidáriom.

wellness-predna-hora

Exteriérové vírivky milujem, preto Prednej Hore udeľujem ďalších 5 extra bludišťákov! Táto vírivka toho vykompenzuje veľa, najmä v ideálnych podmienkach – večer, zima a sneh.

virivka-vonkajsia

Veľká škoda, že tento wellness navštevujú v drvivej väčšine široké masy, ktoré si nie sú vedomé základných pravidiel slušného správania v takýchto zariadeniach. Táto skutočnosť značne uberá na kredite Prednej Hory a pre nás sa stáva neatraktívnou. Samotný priestor a vybavenie je na vysokej úrovni.

Zdroj obrázkov: http://www.prednahora.sk/sk/galeria/wellness/

Diskusia k článku

komentár/-e